Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Serial Wiedźmin

  1. #1
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach

    Serial Wiedźmin

    Powiem tak, po pierwszym odcinku. Jest dobrze

  2. Użytkownicy którzy uznali post Piter za przydatny:


  3. #2
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Recenzja

    https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2...tcher-netflix/
    Mnie to nie przeszkadza, bo twórczość Sapkowskiego znam, ale stawiam rubin przeciwko pustym orzechom, że nowy widz się w tym pogubi.

    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  4. #3
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Ja może nie miałem aż takich wielkich wymagań i dlatego mi się podoba Książki miały dużo lepszą historię i głębie no ale cóż. Gra o tron książka też była sensowniejsza dużo, bo serial zwłaszcza pod koniec w ogóle się kupy nie trzymał.

  5. #4
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    Ja może nie miałem aż takich wielkich wymagań i dlatego mi się podoba Książki miały dużo lepszą historię i głębie no ale cóż. Gra o tron książka też była sensowniejsza dużo, bo serial zwłaszcza pod koniec w ogóle się kupy nie trzymał.
    Kolejna recenzja i to taka gdzie sam się pod nią podpisuję, tak, tak...siedziałem w nocy przed ekranem...
    https://noizz.pl/film/netflix-wiedzm...erialu/6v0lfg6

    Nie obejrzałem wszystkiego, superman z mojego DC Comics trochę mnie uwierał, aktorki grające główne role już nie, może dlatego że historia opowiadana nawiązuje do opowiadań, a nie jest jak się mogło chcieć (ja nie chciałem) nawiązaniem do gier.
    Jeszcze zostało do obejrzenia odcinków, na tyle co widziałem...nie będę spoilerował...

    Nie dziwią mnie wysokie oceny na naszym Filmwebie, mimo niesamowitego hejtu...
    Podobnie było ostro na imdb, a teraz^^
    9,2/10

    16 966


    Jak, to mówią, coś się kończy- coś się zaczyna

    Książki żeby sfilmować Sapkowskiego, to musieliby mieć budżet jak w Grze o Tron, a Sapkowski nie jest taki w myśl obecnych trendów poprawny w różnych sprawach.
    Wątpię, by zrobili taką kaszanę jak końcówka Gry o Tron^^...Ja miałem ubaw z zakończenia, miało się tak do charakterystyki postaci i ich możliwości jak np. przegrana Liverpoolu z 4to ligowym polskim klubem piłkarskim
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  6. #5
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Też mnie to zastanawiało, bo ta książka w ogóle nie jest poprawna politycznie.


    Najbardziej mnie irytują jednak te wszelkie pancerze. W grze o tron czy grze wiedźmin mieliśmy po prostu średniowieczny świat + dodane siły nadprzyrodzone, ale jakby reszta opierała się no nie wiem, na jakiś w miarę odwzorowanych, nie wiem jakby to ująć, że to takie było racjonalne, tak zbroje robiono takie, a nie inne bo miały chronić właściciela, a tu jakieś zwydziwiane jak z jakieś bajeczki dla małych dzieci, kiczowate.

    Już wiem czego mi brakuje: Tym efektem, którego brakuje jest darwinizm który nas stworzył, czyli wszelkie kultury wyewoluowały, tak np. w grze o tron są wyspiarze itp i jakby wszystko z czegoś wynika, a tu jakieś cudaczne zbroje, co do tego doprowadziło jaki to ma sens, to jest własnie ten brak głębi. W grze tron jakaś historia się za czymś kryła, a tu jakieś elementy są wrzucone jakby na siłe,bo to fantazy, a cudaczne zbroje się z fantazy kojarzą to dorzućmy cudaczne rzeczy, bo skoro fantasy to dziwactwa to powciskajmy na siłę jakieś dziwactwa. Brakuje mi Biednej Pierdolonej Piechoty, wszyscy piękni, wymyci, w pięknych bogatych pancerzach, nie pasuje to do wiedźmina

    Aretuza mi się np. podobała z tym zamienieniem uczennic w ryby. No tak słabsze organizacje, cywilizacje giną, nic nie może się marnować, można to jakoś uzasadnić.
    Ostatnio edytowane przez Piter ; 21-12-2019 o 12:19

  7. #6
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Mi sporo rzeczy brakowało z opowiadań, jakieś to takie pourywane. Dodatkowo niesamowicie drażniło mnie wpychanie wszędzie czarnoskórych aktorów i aktorek. O ile w przypadku magów czy Zerrikanek nawet pasowało... to w przypadku Dary czy driad... tu urwę, bo się mi bardzo niecenzuralne słowa pod palce cisną. Jak dla mnie całość 1 sezonu to skromne 5/10. Może drugi, gdy już rozpocznie się saga, będzie lepszy.
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  8. #7
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Mam nadzieje, że bitwa pod Sodem jeszcze się odbędzie, a to było tylko powstrzymanie Nilfgardzkiej forpoczty, bo jak magowie sami to wygrali to to porażka takie przedstawienie tego


    Recenzenci mówią, piszą, że za dużo dialogów, że wycięte z książki nie pasują do filmu. Co za bzdura, dialogi nie są w ogóle wycięte z książki za to są czasem infantylne, bo okrojone. Całe to zamieszanie wokół wiedźmina spowodowało, że odkryłem audio buka tej książki, świetnie nagrany z efektami dźwiękowymi i aktorami, fajnie się słucha i dlaczego słuchając audio-buka dialogi mogą być świetne do słuchania, nie czytania, a w filmie muszą być nudne, po prostu kiepsko były napisane.

    Serial jednak mi się podobał.
    Ostatnio edytowane przez Piter ; 22-12-2019 o 08:31

  9. #8
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Ja powiem jako fan twórczości Sapkowskiego - mam na myśli Wiedźmina, bo inne nie dałem rady , że miłe zaskoczenie dla mnie.

    Bałem się, że zrobią z tego jak w przypadku serialu Miecz Prawdy. Cykl powieściowy mocny, dla dorosłych a zrobiono teen drame, nie mam zamiaru obrażać sympatyków tego, po prostu bardzo słaby serial.

    Oczywiście, że można się przyczepić do serialu, ale w moim odczuciu serial był kierowany do tych, co nie znają Sapkowskiego i na rynek amerykański, a nie polski^^...

    Różnorodność rasowa, no cóż - nie jest to do końca zgodne z moim wyobrażeniem tego uniwersum, ale ci co ściągali afro do niewolniczej pracy starają się w sposób bardzo prymitywny temu zadośćuczynić^^
    Dziwne, że nie są tacy skłonni do Chińczyków, ale Trump jeden wie czemu
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  10. #9
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Ja powiem jako fan twórczości Sapkowskiego - mam na myśli Wiedźmina, bo inne nie dałem rady , że miłe zaskoczenie dla mnie.

    Bałem się, że zrobią z tego jak w przypadku serialu Miecz Prawdy. Cykl powieściowy mocny, dla dorosłych a zrobiono teen drame, nie mam zamiaru obrażać sympatyków tego, po prostu bardzo słaby serial.

    Oczywiście, że można się przyczepić do serialu, ale w moim odczuciu serial był kierowany do tych, co nie znają Sapkowskiego i na rynek amerykański, a nie polski^^...

    Różnorodność rasowa, no cóż - nie jest to do końca zgodne z moim wyobrażeniem tego uniwersum, ale ci co ściągali afro do niewolniczej pracy starają się w sposób bardzo prymitywny temu zadośćuczynić^^
    Dziwne, że nie są tacy skłonni do Chińczyków, ale Trump jeden wie czemu
    Dziwne, że Niemcy Arabom muszą kolonializm wynagradzać, a nam ludobójstwa na nas robionego nie chcą

  11. #10
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Jak dla mnie dupy nie urywa, po 4 odcinkach daję 6,5/10. Cavill jako Geralt całkiem spoko. Jaskier...ech...kto mu te teksty układa w ogóle? Stregobor jako jedna z postaci w kapitule? Co jest w tym Netflixie? Kasy im na aktorów braknie? Inne postaci i ich odwzorowanie wyglądu - nie wiem czy machnąć na tą ręką. Jak na razie aktorsko się cienko raczej ratują.


    Stary nick:kujon333


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •