Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Serial Wiedźmin

  1. #11
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Zbyt bajkowy, cukierkowy i za mało humoru.

    Nijak ma się to do książki gdzie świat nie jest czarno biały tylko w rożnych odcieniach szarości.

    Za wyraźne pokazanie tych dobrych i tych złych, gdzie w książce nie ma podziału na siły ciemność Nilfgard i świętą północ, wszyscy są trochę źli.

    Książkowemu wiedźminowi bliżej do gry o tron niż serialowemu jednym słowem.

    Ta czarna magia w nilfgardzie i atakujący samobójcy żeby podkreślić, że ten Nilfgard to ciemna strona mocy to już totalnie mi nie pasuje do tego świata. Nilgard to raczej taki Rzym, ma wspaniałą stolicę i podbija barbarzyńców zdobywając niewolników. Nie byli rzeźnikami, jak podbijali to wszystko mieli logistycznie rozplanowane. Wojny Nilfgardu to był biznes i było o tym w książce dużo opisane. Jak mieli zamiar się wycofać to brali ludzi w niewolę, kradli maszyny, stosowali taktykę spalonej ziemi. Jak mieli zostać to starali się dobrze gospodarować. A tutaj mamy zły Nilfgard niczym Ci źle "dżedaj" z gwiezdnych wojen.

    Jeśli gra ma lepszy scenariusz od serialu to wiedz, że coś się dzieje
    Ostatnio edytowane przez Piter ; 23-12-2019 o 14:32

  2. #12
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 800
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 359 podziękowań w 264 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    Wojny Nilfgardu to był biznes i było o tym w książce dużo opisane. Jak mieli zamiar się wycofać to brali ludzi w niewolę, kradli maszyny, stosowali taktykę spalonej ziemi.
    Dla mnie Nilfgard z książki, był wzorowany na III Rzeszy Można to zobaczyć w wspomnianej wspólnej defiladzie po rozbiorze zaatakowanego królestwa lub po "oficjalnym opisie walk" nilfgardzkich brygad konnych (tu chyba styl, był wzięty z Guderiana...)
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  3. #13
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Cytat Zamieszczone przez szwejk Zobacz posta
    Dla mnie Nilfgard z książki, był wzorowany na III Rzeszy Można to zobaczyć w wspomnianej wspólnej defiladzie po rozbiorze zaatakowanego królestwa lub po "oficjalnym opisie walk" nilfgardzkich brygad konnych (tu chyba styl, był wzięty z Guderiana...)
    Może, nie pamiętam tak dokładnie ale fragment o kwatermistrzach armii Nilfgardu zapada w pamięć jak tam rozliczali jaka szansa kto przeżyje, jak grabież rozplanować, wszystko było zaplanowane.



    Kostiumy i zdjęcia tutaj na pewno lepsze niż w netflixowym:

    https://www.youtube.com/watch?v=5GLtk2cLRu4&t=1271s

    Dlaczego w tym netflixowym jest tak czyściutko, bajkowo, nierealnie, a w amatorskiej produkcji to wygląda tak, że dużo lepiej można się wczuć, w filmie bez budżetu lepsze kostiumy, nie wiem lepsze kolory, takie mroczny świat pasujący do wiedźmina, a netflix zrobił taki dziecinny

  4. #14
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez szwejk Zobacz posta
    Dla mnie Nilfgard z książki, był wzorowany na III Rzeszy Można to zobaczyć w wspomnianej wspólnej defiladzie po rozbiorze zaatakowanego królestwa lub po "oficjalnym opisie walk" nilfgardzkich brygad konnych (tu chyba styl, był wzięty z Guderiana...)
    Ja dawno temu czytałem wszystko, co do gry jestem na bieżąco od zawsze^^...
    Skojarzenia mam inne.
    Mianowicie, że czarni ze swoim władcą i manią wyższości, szerzenia własnej recepty na cywilizację i religię, to Filip II Habsburg, a i są pozostałe jak dla mnie analogie odnośnie innych krain

    edit:

    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    Zbyt bajkowy, cukierkowy i za mało humoru.

    Nijak ma się to do książki gdzie świat nie jest czarno biały tylko w rożnych odcieniach szarości.

    Za wyraźne pokazanie tych dobrych i tych złych, gdzie w książce nie ma podziału na siły ciemność Nilfgard i świętą północ, wszyscy są trochę źli.

    Książkowemu wiedźminowi bliżej do gry o tron niż serialowemu jednym słowem.

    Ta czarna magia w nilfgardzie i atakujący samobójcy żeby podkreślić, że ten Nilfgard to ciemna strona mocy to już totalnie mi nie pasuje do tego świata. Nilgard to raczej taki Rzym, ma wspaniałą stolicę i podbija barbarzyńców zdobywając niewolników. Nie byli rzeźnikami, jak podbijali to wszystko mieli logistycznie rozplanowane. Wojny Nilfgardu to był biznes i było o tym w książce dużo opisane. Jak mieli zamiar się wycofać to brali ludzi w niewolę, kradli maszyny, stosowali taktykę spalonej ziemi. Jak mieli zostać to starali się dobrze gospodarować. A tutaj mamy zły Nilfgard niczym Ci źle "dżedaj" z gwiezdnych wojen.

    Jeśli gra ma lepszy scenariusz od serialu to wiedz, że coś się dzieje
    Nigdy proza nie zostanie dokładnie przeniesiona, czy też nawiązująca do wizji redsów, bo żyjemy w takich a nie innych czasach.
    Paradoksalne co napiszę, ale adaptacje produkcji rosyjskiej z fantastyki, co widziałem są dużo lepsze, mają oni jak to mówi Zoltan - w rzyci pewne sprawy.
    Np.
    kliknij Volkodav: Ostatni z rodu Szarych Psów
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 25-12-2019 o 11:14
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  5. #15
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Obejrzałem i jest raczej słabo. Z minusów to niepotrzebnie porozciągane zbędne wątki, spłycone i pocięte te z książek, dobór sporej części aktorów, biedne efekty, słabe walki i bitwy, "sztuczne" kostiumy i zbroje, karły jako krasnoludy.
    Na plus gra Supermana, Jaskier, dubbing PL.

  6. #16
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Właśnie się od-murzynian i od-poprawnościowuje społecznie i politycznie, odpaliłem Wiedźmina 1, 2 i 3. W trójce z początku na próbę grałem zmienionymi facjatami Geralta i Yen, tymi z Netflixa, ale growe buźki są klasą samą w sobie.

    Wiem, ze zabrzmi to cokolwiek dziwnie, ale myślę, ze nikt odpowiedzialny za serial nie znał gier opartych, jakby nie mówić na dorobku Sapka.

    Smutne, że ktoś taki jak Bagiński poszedł na te wszystkie ustępstwa.
    Jednak coś w sobie serial ma i jestem mimo wszystko spokojny o 2 sezon. Jako serial z fantasy daje rady, zastanawiałem się nad ocenami i wpadłem na coś takiego, jakiem zmiennokształtny^^
    Jako serial fantasy kreujący jakąś rzeczywistość itp... to dam od 6.5 do 7/10...Za obstawę złotego smoka, to twórcy serialu powinni za karę polować na utopce z zawiązanymi oczami

    Jako adaptacja Wiedźmina literackiego, to 5/10. Przesłanie Sapka, a twórców moim zdaniem jest całkiem inne...

    Trzeba uszanować wolę twórcę Wiedźmina, że za kasę sprzedał markę pewną; jego dziecko niby, ale zapomniał ,że to już któreś pokolenie wychowało się na losach Temerii i Wyzimy i tacy jak ja zawsze będę marudzić
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  7. #17
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Jako i ja oglądnąłem. Myślę, że serial ma jedną główną wadę - Gra o Tron to nie jest jeśli chodzi o jakość wykonania. Abstrahując od sporó czy ostatni sezon GoT był beznadziejny czy nie, serial wyznaczył nowe kanony seriali fantasy i Wiedźmin IMO plasuje się poniżej. Jakby powstał przed GoT to byłby "wspaniały", ale teraz to jest co najwyżej dobry (oglądam właśnie 2 sezon Knightfall i dla mnie Wiedźmin konkuruje raczej z takim Knightfall niż GoT).
    Druga wada jest taka, że pierwsze 2-3 odcinki są dla mnie najsłabsze (z wyjątkiem kilku scen walki) - przegadane i nudne miejscami. Bardzo słabo też wypada początkowa walka z kikimorą, która wygląda strasznie plastikowo. Przez to pewnie część osób się od serialu szybko odbije. Generalnie to serial by zyskał gdyby każdy odcinek trwał z 10-15 minut krócej a był bardziej skondensowany.
    Dodam, że zupełnie nie przeszkadza mi przerabianie fabuły Sapkowskiego - jak sam AS stwierdził, to w końcu inne medium i rządzi się swoimi prawami. CO więcej, jakby wycięli parę dodatkowych rzeczy to serial miałby więcej sensu - przykładowo Ciri w Brokilonie. Nie znajać fabuły z książek nie sposób się w ogóle zorientować co to za laski siedzące w krzakach Ciri przyjęły i po co dają jej do picia wodę z Brokilionu. Taka zapchajdziura scenariuszowa. Triss Merigold go kolejny przykład. Nie wiadomo po co w ogóle ją dali. Ma może z 5 minut czasu ekranowego i jest zupełnie niepotrzebna dla scenariusza. Zakładam, że w kolejnym sezonie bedzie bardziej eksploatowana, ale to już lepiej byłoby jej jakieś osobne wprowadzenie zrobić.
    Co mi się jeszcze nie podobało to pokazanie seksu (scena orgii jest tak zrobiona, jakby się ktoś nie mógł zdecydować czy to scena +18 czy +14 - więc niby jest seks, ale tak pokazany że w sumie nie ma seksu). Gra o tron podchodziła do tego tematu nie tyle że odważniej, ale w bardziej dorosły sposób.
    Nie podobało mi się też pokazanie Nilfgarduu jako sił "zła" - znowu w GoT nie od początku jest takie oczywiste kto jest zły a tutaj mamy siły dobra vs. Nekromanci - jakbym w HoMM grał.
    Plus jak już wspominałem, nie podobało mi się przegadanie niektórych odcinków - mało się dzieje, mało z tego wynika.
    Geralt aktorsko się broni, Ciri też, Yeneffer dopiero pod koniec serii. Większość show kradnie zdecydowanie MyAnna Buring jako Tissaia, która moim zdaniem jest najlepszą aktorką w serialu.

    Gdybym miał oceniać to dałbym z 7/10, tylko że w świecie gdzie pełno seriali mających 8 albo 9 to nie jest wystarczająco dobra ocena. Mam nadzieję, że się jakoś rozkręci w drugim sezonie, bo inaczej to z zapowiedzainymi 6 czy 7 sezonami może być ciężko, zwlaszcza że Netflix jest znany z tego, że szybko "zabija" nieudane seriale.

    PS. Na Dubbingu wytrwałem może z 15 minut - nie jest może jakiś bardzo zły, ale do oryginału nie ma startu. Nie mogę za to zrozumieć, dlaczego Jaskier nie jest tłumaczony na ENG - nie ułątwiaja życia anglojęzycznej publice.

  8. #18
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Tylko Knightfall to dla mnie serial którego nie jestem w stanie oglądac, tak mi się nie podoba To oby to nie był ten poziom. Zresztą umówmy się po wkręceniu się w książki i gry każda rzecz związana z tym światem dostaje parę punktów do atrakcyjności w związku z tym, że po prostu to jest część tego świata wiedźmina z którą ma się miłe wspomnienia związane z czytaniem czy graniem.

    Zresztą ta scena z Yennyfer gdzie zaczarowała mieszkańców i robili oni orgię, po czym się nagle ocknęli o i nie wiedzieli co się dzieje, to też dziwaczna, infantylna taka trochę. Aktorka sama mi akurat nie przeszkadza.

  9. #19
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Nie ma co się oszukiwać, serial pod względem budżetu widać że bieda piszczy. Porównywanie do GoT można cykl powieściowy, co Sapek wykreował świat z pewnymi "fantastycznymi bolączkami", choć nie jedyny; bo w tym samym czasie inni też przerabiali pewne sprawy. Choć wizja Sapka wzorowana na słowiańszczyźnie okraszonej celtyckim sosem jest unikatowa...Moim zdaniem .

    Jak nie dadzą więcej pieniędzy na 2 sezon, to nawet obsadzenie wszystkich pozostałych ról Afroamerykanami nie pomoże, ma póki co bardzo wysokie oceny, to fajnie bo zawsze Polak ma jakiś splendor.

    Casting no cóż, ratują się - Wiedźmin, Jaskier i Renfi - Emma Appleton, aż żal że taką aktorkę posłali już do piachu, szybciej ją bym widział jak Yen, niż panią hinduskę .
    Ja swego czasu na Geralta widziałem jednego z braci Mikkelsenów, ale jak to mówią - kasa, kasa i superman co lubi Sapka, to był dla nich prezent na gwiazdkę .
    Ehhh mógłbym tak długo .
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 28-12-2019 o 13:59
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  10. #20
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Ale jaka słowiańszczyzna, przecież w Wieśku aż tak dużo tego nie ma wbrew powszechnej opinii. Wincyj raczej celtyckich mitów. A ogólnie to raczej taka typowa średniowieczna Europa z mitami ze wszystkich stron świata.

    Ja do tej pory nie rozumiem dlaczego w Renfri będąca rzeczywiście tylko w jednym odcinku zajmuje potem tyle myśli wiedźminowych.


    Stary nick:kujon333


  11. Następujących 2 użytkowników podziękowało Presidente za ten post:


Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •