Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Wątek: Seria Stronghold

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Seria Stronghold

    Gry z serii Stronghold to moje ulubione gry. Mają dużą grywalność, świetny edytor i swój klimat. Seria liczy obecnie 4 gry:
    -Stronghold 1
    -Stronghold Crusader (z dodatkiem Extreme)
    -Stronghold 2
    -Stronghold Legends
    Ja najbardziej lubię te dwie pierwsze. Może i są najstarsze i grafika z pewnością słaba, ale świetnie się w nie gra. Oprócz jedynki i crusader mam też dwójkę. Grafika jest tam zmieniona na 3D, co wg. mnie jest kiepskim pomysłem. Może i screeny z dwójki wyglądają bardziej zachęcająco, to muszę napisać, że w grze tak ładnie wszystko nie wygląda. Legends nie posiadam, ale może niedługo kupię. Trochę mnie zniechęca ta cała magia (magia jest tylko w Legends), ale czytałem, że naprawiono wiele błędów ze Stronghold 2 i, że w grze jest dużo więcej działań militarnych niż ekonomicznych. Coś jakby ulepszone Stronghold 2 plus magia. Edytorem w tych grach można bardzo wiele. Dla przykładu obejrzcie obrazki z linku http://stronghold.heavengames.com/sod/sod14 .

    A co Wy sądzicie o tej serii? Jeśli już długo gracie, to może zaprezentujecie swoje dzieła w edytorze?

  2. #2
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach

    Re: Seria Stronghold

    Jest to jedna z gier ponadczasowych, którą śmiało stawiam obok Herosa III, Diablo II i pierwszego Medievala. Graficznie do tej pory cieszy moje oko ale to nie o grafikę się w tej grze rozchodzi lecz o wylewający się wręcz poza ekran klimat.

    Spędziłem przy tej grze mnóstwo czasu budując swój wymarzony zamek w trybie wolnego budowania a także przechodząc raz za razem fabularyzowaną kampanię ( kto pamięta jeszcze Lorda Wełnowora? )

    Gra jest dość prosta i mało skomplikowana ale daje dużo radości i czystej frajdy. Tkwił w niej także ogromny potencjał. Wystarczyło tylko dodać parę opcji i możliwości do gry lecz twórcy poszli w całkowicie złą stronę i skończyło się tak jak się skończyło z dniem premiery Twierdzy 2, która okazała się totalną klapą... Zresztą ja osobiście uważam, że seria ta skończyła się wraz z wyjściem dodatku Krucjaty, który swoją drogą jest bardzo dobry. Stosunkowo niedawne wyjście Twierdzy Extreme świadczy o tym, w którą stronę powinny iść zmiany.

    Być może podobnie jak w przypadku niepowodzenia Herosów IV tak i Twierdza 2 nie spełniła oczekiwań fanów. Po prostu sukces poprzedniczek był tak wielki, że twórcy nie sprostali wymogom.

    Polecam tę grę wszystkim miłośnikom strategii zwłaszcza tym młodszym bo chyba starym wyjadaczom tego tytułu nie trzeba przedstawiać i specjalnie mocno go reklamować

  3. #3
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Stronghold

    Stronghold to jeden z klasyków 8-) Pamiętam, jak ścigałem się z kolegą, kto szybciej przejdzie kampanie, hehe. Lubiłem też bawić się w oblężenia, czyli ten tryb z budowaniem zamku za określoną kwotę, a potem atakowaniem armią kupioną za bodajże 2000. W krucjacie nigdy nie skupiałem się na kampanii głównej, już prędzej na tych dodatkowych. Grałem w głównie w różne potyczki ;P

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Stronghold

    Genialna seria. Nawet po tylu latach wciąż do niej wracam. Zwłaszcza do Krzyżowca, lubię sobie rozegrać ponownie kampanię potyczek
    Z pierwszą częścią mam za sobą wiele godzin spędzonych na multiplayerze. Kilka rozgrywek było niezapomnianych, np. w King of the hill odbiłem wzgórze, gdy przeciwnikowi pozostało je utrzymać jeszcze 3 sekundy do zwycięstwa.
    Albo innym razem, mając potyczkę z jakimś dobrym, agresywnym graczem. Facet niszczył mi mury niemal od początku rozgrywki, cały czas rozkładając nowe treby wokół mojego zamku. Ostatecznie puścił na mnie falę przynajmniej 100 rycerzy, jednak nie zauważył, że przy krańcu mapy udało mi się zebrać ekipę ok. 40 pałkarzy. Dzielne łysole szybko przebiły się przez jego cieniutki mur, a że tamten strzelców miał niewielu, szybko dopadli do Lorda i go wykończyli, zanim przeciwni rycerze wykończyli mojego Multi to była kupa zabawy i masa adrenaliny, po latach jest co sobie powspominać

    Stronghold 2 niestety był już zbyt przekombinowany, a zabrano z niego kilka fajnych rzeczy (np. fenomenalny ślad pozostający za strzałami - dla tego efektu kupiłem tę grę! ). Dodatkowo wyglądając jak standardowa gra z tamtego okresu miał nieprzyzwoicie wysokie wymagania sprzętowe. Legends było już znacznie lepsze, dodano 2 frakcje, co urozmaiciło nieco rozgrywkę. Ale jednak 'lepsze' w odniesieniu do dwójki, bo części pierwszej nie dorastał do pięt.


    Pozdrawiam wszystkich strongholdomaniaków

  5. #5
    Podkomorzy Awatar Aquila
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    PZŃ
    Postów
    1 363
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Stronghold

    Grałem w 1 i 2. Przyjemna gierka, polecam wszystkim

  6. #6
    Stolnik
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    952
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Stronghold

    Stronghold 1 + Crusaders najlepsze - 2 to już niestety nie wykorzystane możliwości i skaszanienie rozgrywki.

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    75
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Stronghold

    osobiście grałem w 1 + krzyżowiec i extreme, 2 i legend czyli cała seria. Najbardziej spodobała mi się Crusaders, ma ten swój klimat.
    Postanowaiłem kupić kilka dni po premierze "Legend" i się bardzo zawiodłem w ogóle nie podoba mi się ta "magia" zapłaciłem 110 zł i teraz stoi na półce,polecam crsadersa z dodatkiem extreme gra cud miód

  8. #8
    Cześnik
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    219
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Stronghold

    Grałeł w jedynkę, krusejedersy i dwójkę. Jedynka jest 10/10 i zostanie jeszcze długo bardzo dobrą grą. To samo z dodatkiem, choć wersja Extereme jest tylko dla pro-hardkorów. Dwójeczka to niestety totalnu gniot
    GREGORUS REMBELUS MAXIMUS MAGNUS

    http://www.dobroni.pl - portal historii ożywionej
    http://www.kretson.dobroni.pl - mój blog

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Stronghold

    Pierwsza część najlepsza w sumie to moja pierwsza strategia, więc darze ją sentymentem. Twierdza krzyżowiec też dobra, lecz moim zdaniem brakowało jej takiej kampanii jak w jedynce.
    Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem

  10. #10
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Rybnik
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Stronghold

    Twierdza Krzyzowiec byla genialna. Swietnie sie gralo. Do dzis pamietam, jak meczylem sie w kampanii z pokonaniem Wilka. Do dzis jedna z moich ulubionych gier.
    "Vincit qui patitur"


Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Seria Settlers
    By marcinus1002 in forum Inne gry strategiczne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-01-2020, 20:59
  2. Stronghold Crusader 2
    By Aztec in forum Inne gry strategiczne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 19:40
  3. Seria Disciples
    By Bronti in forum Inne gry strategiczne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 13:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •