Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 123

Wątek: Wydarzenia Wysokich Elfów

  1. #11
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Tura II
    Ciężko przewidzieć jak połowy nam wyjdą. Łowców też u nas brakuje. Nasi żołnierze to morska marynarka, nie znamy się na łowiectwie. Być może powinniśmy poprosić o pomoc inne frakcje? Zwiad na południu wydaje się dobrym rozwiązaniem, musimy wiedzieć na czym stoimy.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  2. #12
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Tura II

    Cóż...Musimy zaryzykować bo bez dostępu do żywności zaczniemy głodować,dobrze więc,przeznaczam 500 złotych monet na rybołówstwo...Ponadto ruszam z większą częścią naszych sił do Szarych Szczytów a ty każ niezwłocznie wyruszyć zwiadowcy na południe. Napiszę także list do księcia Turgona,oby w swej łasce zechciał nam użyczyć kilku wprawnych myśliwych bowiem nie sądzę by ktokolwiek znał się na tym lepiej niż jego lud...

    Szlachetny Turgonie,

    wprawność twego ludu w rzemiośle myśliwskim jest wręcz legendarna dlatego piszę do Ciebie ten list z prośbą abyś zechciał wysłać do nas niewielką grupę myśliwych która zajęłaby się gniazdami wywern które nasi zwiadowcy zlokalizowali w górskich szczytach...Jest to wróg który nie stanowi dla nas wyzwania na polu walki jednak nie jesteśmy łowcami i nie znamy sposobów by wykurzyć je z ich górskich gniazd... W zamian mogę zaoferować dozgonną wdzięczność Asurów oraz 200 sztuk złota.

    Podpisano

    Księżniczka Aelirenn

    //Wysłanie listu do elfów z Cynath,wymarsz do Szarych Szczytów,rozwój rybołówstwa,zwiad na południe
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  3. #13
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach
    Tura 2

    Księżniczko Aelirenn,

    jak tylko dokończymy budowę nowych okrętów wyślę grupę moich najlepszych myśliwych. Na dowód iż relacje pomiędzy naszymi krajami są bliskie memu sercu posyłam z nimi moją córkę Sol. Jest zafascynowana naturą tych stworzeń a jako adeptka domeny Dziczy może okazać się nieocenioną pomocą. W zamian liczę, że ugościcie księżniczkę z należnymi jej honorami i zagwarantujecie bezpieczny powrót do domu.

    Podpisano
    Turgon "Odkrywca"
    // Księżniczka Cynath Sol córka Turgona przybyła i oczekuje na przyjęcie

  4. #14
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Tura II

    Księżniczka Sol przybyła do obozowiska tuż przed wymarszem wojsk asurów i zastała księżniczkę Aelirenn gdy ta już w pełnej zbroi i z mieczem u pasa szykowała do drogi swojego orła. Na widok księżniczki Aelirenn uśmiechnęła się promiennie i wyciągnęła do niej ręce na powitanie - Witaj księżniczko, warunki jakie u nas panują wciąż zapewne uznasz za skromne jednak zrobimy wszystko co w naszej mocy byś miała jak najbardziej komfortowe warunki! Wielce jestem uradowana postawą Twego czcigodnego ojca i mam nadzieję że z czasem zostaniemy przyjaciółkami.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  5. #15
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach
    Tura 2

    Witaj Księżniczko Aeliren, zapewne zostaniemy. Przybyłam tu by ci pomóc. Proszę wprowadź mnie odrazu w temat, oczywiście jeśli masz czas.
    Sol złotowłosa elfka była o głowę wyższa od Aeliren oraz smuklejsza. W oczach płonął ogień przygody i zapału, a jej aura oświetlała wokoło wszystko niczym słońce, gdyby pojawiło się w obozie.

  6. #16
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Tura II

    W górach znaleźliśmy ślady obecności wywern, prawdopodobnie mają swoje gniazda na trudno dostępnych szczytach i w mrocznych pieczarach...Moi ludzie będą mogli wskazać gdzie wyczuliśmy ich obecność,to powinno zawęzić krąg poszukiwań - odpowiedziała,przyglądając się księżniczce przenikliwie i z nie słabnącym zainteresowaniem.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  7. #17
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Tura II
    Rybołóstwo okazało się strzałem w dziesiątkę! Nasze łodzie codziennie wracają z połowów z pełnymi sieciami. Tutejsze ryby są tłuste i duże, świeży posiłek poprawił nastroje wśród żołnierzy. Admirał przekonuje, że jest w stanie jeszcze bardziej zwiększyć połowy jeżeli dostanie dodatkowe okręty.

    // +300g/turę dodaj sobie budynek "Chaty rybaków". Jeżeli poświęcisz jeden statek handlowy na cele połownicze (stracona jednostka) to zysk zwiększy się do +450g/turę.

    Nasze wojska wspięły się na Szare Szczyty. Podróż była długa i męcząca. Jest to kraina jeszcze bardziej niedostępna i niezbadana niż Zachodnie Monolity. Strome ściany często zagradzają drogę, ciężko jest tutaj podróżować pieszo. Co ciekawe... nie widać tutaj w ogóle obecności wywern. Elfy rozbiły mały obóz na miniaturowym płaskowyżu choć bardzo im się tutaj nie podoba.

    // Kolonizacja Szarych Szczytów. Prowincja ma ujemy modyfikator -50% do dochodu.

    Aerin rozpoczął budować siatkę wywiadowczą. Obserwuje wszystkie okręty, które przypływają na nasze skromne nabrzeże. Adanel wedle rozkazu ruszył do Skraju Dżungli przechodząc przez Monolity. Pech chciał, że zaatakowały go wywerny kiedy był w samym środku gór. Już go nigdy nie zobaczymy. Alaire wie natomiast jak się ukrywać przed drapieżnika. Przedarła się przez Zachodni Monolit i dotarła na południe. Kilka dni wędrówki i jej oczu ukazał się ogrom dżungli. Ogromna kraina pełna odgłosów, zapachów i kolorów. Sprawdziła obrzeża lasu i wydawały się jej takie same jak w księgach o Lustrii.

    // Odkrycie pierwszego regionu na południu. Możesz go sam nazwać. Adanel nie żyje. Alaire awansuje na II poziom.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  8. #18
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Tura II

    Po wkroczeniu do Szarych Szczytów Księżniczka Aelirenn przysiadła na swym wiernym orle na skalnym cyplu i uniosła flagę Wysokich Elfów do góry mówiąc podniosłym głosem - Żołnierze! Wiem że krainy które dotychczas zajęliśmy są niegościnne, wiem że nie przywykliście do życia wśród ostrych kamieni i skał, wiem też że nie tego pragnęliście gdy wyruszaliście na tą ekspedycję...Powiadam wam jednak,nie traćcie nadziei w sercach - Od teraz będzie już tylko lepiej,w Zachodnim Monolicie odkryto bogate ławice ryb,niebawem zaczniemy handel morski a ponadto już wkrótce rozszerzymy naszą ekspansję na wschód i południe gdzie ziemia będzie bardziej przyjazna...Nie znaczy to jednak że wciąż nie czeka na nas wiele niebezpieczeństw jednak wierzę że wspólnie to przetrwamy! Za Ulthuan!

    W tym samym czasie,na prośbę którą zostawiła przed wymarszem księżniczka Aelirenn Sylar napisał list adresowany do Marcusa von Richtofena :

    Czcigodny Hrabio,

    zwracam się do ciebie z prośbą o przesłanie nam 150 sztuk złota w ramach współfinansowania okrętu handlowego który właśnie powstaje w naszych stoczniach by przybić do waszych portów już za kilka tygodni.

    Z wyrazami szacunku

    Admirał Sylar Calaver, prawa ręka księżniczki Aelirenn

    //Przemowa do wojska,prywatny list do Ekspedycji Handlowej
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  9. #19
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach
    Tura 2

    Admirale Sylar Calaver.
    Dziękuję za propozycję. Będę zaszczycony móc współfinansować przedsięwzięcie, które może zapewnić naszym krajom dobrobyt. Przekaż księżniczce, że liczę na udaną współpracę między naszymi nacjami


    //Dar wysokości 150g

  10. #20
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach
    Tura 3

    Sol pobudzona zerwała się z chwili odpoczynku

    Księżniczko, Księżniczko są niedaleko, czuję je, wędrujemy w dobrym kierunku, lecz boję się że zawirowania wiatrów magii które pojawiły się w ostatnim czasie mogą tłumić moje zmysły. I nie chcę w pułapkę nas wprowadzić.
    Uspokoiła się a jej aura delikatnie zbladła

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •