Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 123

Wątek: Wydarzenia Wysokich Elfów

  1. #21
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Tura III

    Hmm...Myślałam że są w Zachodnim Monolicie,przecież w Szarych Szczytach nie wykryliśmy śladów ich obecności
    - odparła wyraźnie zaskoczona jej nagłym przeczuciem,tym bardziej że kłóciło się ono z ich wcześniejszymi danymi zwiadowczymi.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  2. #22
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach
    Tura 3

    Księżniczko tak jak mówiłam zmysły są tłumione przez zawirowania miagii. Może powinniśmy bazować na wieściach zwiadowców lub zaczekać na przybycie Łowców?

  3. #23
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Tura III

    Tak...Lepiej zaczekajmy na łowców, bez nich nasz zwiad może pójść na marne bo tylko wypłoszymy wywerny zamiast się nimi zająć raz a dobrze.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  4. #24
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Tura III

    Następnie księżniczka Aelirenn zostawiając w Szarych Szczytach niewielką grupę osadników kontynuujących budowanie tam placówki podjęła decyzję o wymarszu wraz z armią w stronę nowo odkrytych ziem które postanowiła ochrzcić Valinorem. Nie zapomniała jednakże o dalszym budowaniu swojej pozycji ekonomicznej dlatego wysłała następujący list do Sylara :

    Drogi Sylarze,

    pod moją nieobecność chciałabym abyś poprosił budowniczych o wycenę kosztów budowy porządnego nabrzeża kupieckiego, zdolnego do godnego podejmowania zagranicznych kupców i do stosownego składowania ich towarów...By dodatkowo wzbogacić nasze skrzynie i wzmocnić pozycję naszych kupców, poproś ich aby sporządzili uczciwy projekt celny z prawdziwego zdarzenia,jeśli mamy tu zbudować nowy dom musimy zadbać także o kwestie prawne... Na sam koniec proszę byś rozejrzał się wśród naszego ludu, być może mamy ze sobą ludzi ze skrytymi talentami którzy mogliby się przysłużyć naszej sprawie, w tym celu zorganizuj w naszej osadzie konkurs sztuczek magicznych i wyznacz nagrodę 100 złotych monet dla zwycięzcy, w najgorszym razie poprawimy nastroje naszych ludzi a w najlepszym...Któż to wie. Doszły także do mnie słuchy o śmierci naszego oddanego agenta,niech Isha świeci nad jego duszę...Dlatego tym bardziej nie możemy pozwolić by te skrzydlate maszkary się rozzuchwaliły i zaczęły atakować osadę! Dlatego mam następujący pomysł - wybierz największe i najbardziej dorodne ryby z jednego połowu i wraz z rybakami naszykujcie dodatkowe sieci...Te istoty reagują instynktownie i jeśli poczują stos świeżych ryb być może zapomną o ostrożności...Niech w polowaniu wezmą udział także nasze dwa regimenty straży morskiej które zostawiłam wam do ochrony,jeśli Isha da,być może przynajmniej przetrzebimy ich populację. Proszę także o niezwłoczne wysłanie badaczy którzy wyruszyli wraz z ekspedycją do Miasta Życzeń,na szczęście udało nam się powstrzymać destrukcyjne zapędy krasnoludów jednak im prędzej włączymy się w eksplorację tamtejszych ruin tym lepiej... Niech uczeni wsiądą na jak najlżej załadowany okręt aby przypadkiem nie utkwił gdzieś na płytkich wodach laguny.

    Podpisano

    Aelirenn

    //Wymarsz do Valinoru,konkurs w Zachodnim Monolicie,wycena kosztów budowy nabrzeża,próba pułapki na wywerny,wysłanie badaczy do Miasta Życzeń drogą morską na co przeznaczam jeden okręt bojowy I poziomu
    Ostatnio edytowane przez Il Duce ; 20-02-2020 o 22:44
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  5. #25
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Tura III
    Nasze wojska wkroczyły do osady założonej w Volinorze. Znajduje się ona w na małym wzgórzu w dżungli skąd widać porośniętą drzewami okolice. Od razu widać, że są to tereny niebezpieczne, a nasi żołnierze raportują, że pomiędzy drzewami przenikają dziwne, szybkie cienie.

    // Na północy (między Krańcem Świata, a Volinorem) znajduje się jeszcze niezbadana prowincja. Kolejne są na południu (wzdłuż wybrzeża), oraz na wschodzie (graniczy od północy z Szarymi Szczytami i Skrajem Dżungli).

    Admirał twierdzi, że budowa nabrzeża kupieckiego będzie bardzo skomplikowana i będzie wymagać drążenia w skale. Zatoka, w której znajduje się port jest wąska i nie ma tutaj już więcej możliwości cumowania. Przydałoby się wynająć jakiś doświadczonych kamieniarzy, którzy szybko by się z tym uwinęli.

    // Budowa nabrzeża kupieckiego - 1000g. Znalezienie fachowych kamieniarzy zmniejszy koszt do 650g.

    Wywerny nie nabrały się na nasze pułapki. Boją się zbliżać do osad polując tylko na samotne, zagubione wśród gór, jednostki. Ogromne, błoniaste kształty na niebie sprawiają, że elfy w Monolitach czują nieustanny niepokój. Konkurs na magiczne sztuczki okazał się całkowitą klapą. Zmęczone trudami osadnictwa i tej zimnej krainy elfy nie miały ochoty oglądać pokazów marnych popisywaczy.

    Natomiast pewnego dnia nasz agent, którego zadaniem było obserwowanie osób przypływających do Monolitów zauważył pewną osobę, która odstawała od towarzystwa. Ubrany w białą koszulę, brązową kamizelkę i noszący monokle na nosie elf od razu podszedł do szpiega i demaskując go poprosił o audiencję u księżniczki Aelirenn. Niestety była ona nieobecna, więc przybysz został przedstawiony admirałowi Sylasowi: - Witajcie, nazywam się Paeris z Lothern, jestem uczonym Biblioteki w Lothern i miłośnikiem zwierząt - uśmiechnął się, a w jego oczach zaryczały dwa lwy - przysłał mnie Książę Teclis abym wspomógł Waszą wyprawę.

    // Możesz nająć Paerisa jako czarodzieja domeny życia. Jest on zamiłowanym badaczem, którego utrzymanie kosztuje 100g/turę.

    Nasza flota, wraz z archeologami, popłynęła do Krainy Skorpionów. W następnym tygodniu powinni być na miejscu.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  6. #26
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Tura III

    Gdziekolwiek wejdziemy życie rzuca nam kłody pod nogi...Czy kiedykolwiek znajdę tu jakieś przyjazne ziemie zdatne do zamieszkania? - pomyślała ponuro księżniczka Aelirenn. Nie mogła sobie jednak pozwolić na zwątpienie dlatego czym prędzej podjęła decyzję o wysłaniu na północne niezbadane obszary zwiadowczyni a także wezwała do siebie na naradę dowódców wszystkich towarzyszących jej regimentów. Gdy stawili się przed jej obliczem powiedziała - Dziękuję za przybycie panowie, jak zapewne wiecie nie jesteśmy tu sami...Dlatego zakazuję komukolwiek oddalać się samotnie od obozu a także proszę o wystawienie podwójnych wart do czasu likwidacji tych stworzeń...Czy myślicie że jesteśmy w stanie przeprowadzić na nie obławę środkami jakie obecnie posiadamy? Chodzi mi o bezpieczną obławę,nie chciałabym wpaść w zasadzkę tych bestii...

    W tym samym czasie w obozie w Zachodnim Monolicie : Witaj Paerisie,wielceśmy radzi z twojego przybycia i z radością przyjmiemy Cię w szeregi ekspedycji! Jak udało ci się przybyć na te ziemie? Czyżbyś był z nami od początku a może udało ci się to za pomocą sztuk magicznych?

    \\Rekrutacja Paerisa,Wysłanie Alaire do prowincji między Krańcem Świata a Valinorem,podwójne środki bezpieczeństwa w Valinorze,pytanie o możliwość skutecznej obławy
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  7. #27
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach
    Tura 3

    List Turgona do księżniczki Aelirenn

    Księżniczko Aelirenn,
    w tych niespokojnych czasach jestem zmuszony prosić Cie o przysługę. Twój lud sprawnie posługuje się wiatrami magii a wasza wiedza jest nieocenionym sprzymierzeńcem. Jak pewnie wiesz moja żona została śmiertelnie raniona. Nie jesteśmy w stanie znaleźć lekarstwa. Proszę Cię byś wsparła nas waszą wiedzą bądź dobrą radą. Czas nagli, jeśli Eöla przeżyje gotów jestem wesprzeć Twą sprawę w Arabii."
    Podpisano:
    Turgon "Odkrywca"

  8. #28
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Tura III
    Dowódcy wspólnie odpowiedzieli, że bez odpowiedniego wsparcia kawalerii i znajomości terenu nie są w stanie przeprowadzić żadnej skutecznej obławy. Zwiadowczyni Alaire udała się do północnej części dżungli. Już na samym początku zauważyła małe leśne domki zbudowane w drzewach i coraz więcej par oczu wpatrujących się w nią. Klimat jest tu bardzo gorący i parny. Elfka postanowiła się wycofać, ponieważ stworzenia zauważyły ją i stawały się bardzo agresywne w odgłosach i ruchach. Zwiadowczyni stwierdziła, że w tej części dżungli mieszkają dzikie plemiona skinków.

    // Możesz nadać nazwę tej prowincji.

    - Przypłynąłem swoim okrętem wraz z kilkoma moimi uczniami. Chciałbym się dowiedzieć jak ma się Dowódczyni? Krótko Was trzyma?
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  9. #29
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Tura III

    Księżniczka wiele od nas oczekuje i wymaga dyscypliny oraz sumienności jednak przy tym nie wprowadza atmosfery zamordyzmu i potrafi słuchać mądrych rad oraz uwag...Rzekłbym że to dobra dowódczyni jednak czas pokaże czy sprosta wyzwaniom a bogowie mi świadkiem, do tej pory łatwo nie mieliśmy... Powiedz mi Paerisie jak dobrze ty i twoi uczniowie radzicie sobie w dziedzinie magii uzdrawiania? Dostałem właśnie list od Turgona "Odkrywcy", przywódcy pustynnych elfów o ciężkiej chorobie jego małżonki... Księżniczka Aelirenn z pewnością życzyłaby sobie abyśmy w miarę naszych możliwości udzielili jej pomocy...Przyszedł także raport zwiadowczy z południa o odkryciu osady dzikich skinków...Jak bardzo są ze sobą zżyte poszczególne szczepy jaszczuroludzi? Sadzisz że Qrex-Yoqatl miałby nam za złe podbicie ziem tamtych stworzeń?
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  10. #30
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Tura IV
    - Myślę, że moje zdolności uzdrawiania są na bardzo dobrym poziomie, lecz jeżeli miałbym kogoś wyleczyć, musiałbym zbadać tę osobę. Moi uczniowie również w niewielkim stopniu znają się na uzdrawianiu jednakże brakuje im zmysłów wyczulonych na Wiatry Magii. Jaszczuroludzie działają na podstawie symbiozy, na której zbudowana jest hierarhia utrzymywana przez najsilniejsze i najmądrzejsze osobniki. Jeżeli brakuje jakiegoś elementu to plemię szybko dziczeje i staje się barbarzyńskie. Nie wiem w jakim stopniu te plemiona skinków, które odkryliście są rozumne i czy należą pod czyjąś jurysdykcję.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •