Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: STAR TREK: Picard

  1. #1
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach

    STAR TREK: Picard

    No i ponownie prawdziwy Star Trek

    W Star Trek: Picard Sir Patrick Stewart wciela się ponownie w swoją kultową rolę Jean-Luc Picarda, którą grał przez siedem sezonów w Star Trek: The Next Generation. Akcja tego serialu, osadzonego dwadzieścia lat po wydarzeniach z Star Trek: Nemesis, stanowi kontynuację historii emerytowanego admirała Picarda w kolejnym rozdziale jego życia


    Amazon zrobił to, cóż można powiedzieć po 1 odcinku, co Disney z The Mandalorianem.
    Powrót do klimatu, co tak "uwiódł" miliony sympatyków, logiczne następstwa całego wszechświata. Oś fabuły jest wokół Piccarda i.... Ma miejsce 15/20? lat po ostatnich zdarzeniach. I nie nawiązuje do trylogii filmów najnowszych kinowych Star Treków, choć za mało widziałem by coś więcej kombinować
    Daję spokojnie jako serial S-F - 9/10, jako nawiązanie do uniwersum Star Treków 10/10....
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. #2
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Nie sądziłem, że może być aż tak dobrze. Zachęciłeś mnie opinią porównując do Mandaloriana. Po trailerze spodziewałem się porażki, a tu proszę. Opinie bardzo dobre. Kiedy tylko ja to obejrzę? Moja lista seriali/filmów do obejrzenia to już teraz 100+.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  3. #3
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez KLAssurbanipal Zobacz posta
    Nie sądziłem, że może być aż tak dobrze. Zachęciłeś mnie opinią porównując do Mandaloriana. Po trailerze spodziewałem się porażki, a tu proszę. Opinie bardzo dobre. Kiedy tylko ja to obejrzę? Moja lista seriali/filmów do obejrzenia to już teraz 100+.
    https://www.imdb.com/title/tt8806524/
    Powiem tak: dziękuję Bogu/ Bogom, Losowi, Przyrodzie, Demiurgowi etc..,że dożyłem takich czasów, że seriale już dawno przestały być biedną siostrą filmowej- kinowej muzy.

    Oceny jak najbardziej słuszne.
    Jak się przypomni Star Trek Discovery....^^
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  4. #4
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Aż trzy odcinki zajęło Picardowi żeby powrócić na galaktyczne szlaki ale potwierdzam iż serial wciąga a to dobry omen gdyż wielkim fanem Star Treak nie jestem.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  5. Użytkownicy którzy uznali post Nezahualcoyotl za przydatny:


  6. #5
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Piąty odcinek i kolejne spostrzeżenia
    Polecam fanom, sympatykom i tym którzy nie lubią takich klimatów serial pt. Star Trek: Picard

    Serial bez gejowskiej propagandy, lgbt, poprawności politycznych, gdzie starszy człowiek jest starszym człowiekiem, facet ogląda się za kobietą a nie za młodym ptysiem, to ogląda się jak... fantasy^

    Jak mnie się ten serial podoba, aż sięgnę po dawne, by sobie pooglądać ciekawe na ile się obronią? z Pickardem filmy. Może dlatego, że lubiłem tamte? A nawiązanie do Nemezis to strzał w 10tkę dla znających świat Star Treka, taka słodycz

    Za siódmy odcinek, za przywołanie kultowych ze świata Star Treka postaci granych przez starszych aktorów oczywiście jak i sam główny bohater , to dałbym Nobla i Oscara...
    Dziwnie się poczułem, a swoją przygodę z tym światem zacząłem w czasach antycznych, można sobie sprawdzić od kiedy ...
    Odchodzi ten serial od lansowanej mody na pięknych i młodych, a wartościuje ludzi wg tego, co sobą prezentują, bez względu na wiek i rasę. Bez moralizatorstwa.
    Ostatnio edytowane przez Nezahualcoyotl ; 27-03-2020 o 20:26
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  7. #6
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    No i ta (Romulanka czy jakoś tak) Siostrzyczka-Diablica oj warta jest grzechu



    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  8. #7
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    8 odcinek i jestem pod fabularnym wrażeniem, genialne reminiscencje, co pozwoliłyby nawet nie znającemu Star Treki wczuć się w historie/ historię tego uniwersum.
    Za brak tęczowych wkrętów mają u mnie Oscara z Emmy
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  9. #8
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Za brak tęczowych wkrętów mają u mnie Oscara z Emmy
    No coś tam lesbijskiego chyba się jednak przetoczyło z moją ulubioną Romulanką niestety w roli głównej...ale fakt że,jak na razie, najlepszy odcinek tego serialu.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  10. #9
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    9 odcinek jest ukłonem dla takich jak ja
    Stąd oceny są tego odcinka jakie są, ale nie można cały czas słodzić nastolatkom i dwudziestolatkom
    Najważniejsze, że serial trzyma się kanonu plus oczywiście jakieś tam nowinki wynikające z ewolucji tego uniwersum.
    Tak naprawdę, to serial bardzo autorski, takie mam wrażenie i domyślam się jak się zakończy, ale miałem tak z Grą o Tron i się zawiodłem^^...
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  11. #10
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    9 odcinek jest ukłonem dla takich jak ja
    Stąd oceny są tego odcinka jakie są, ale nie można cały czas słodzić nastolatkom i dwudziestolatkom
    Najważniejsze, że serial trzyma się kanonu plus oczywiście jakieś tam nowinki wynikające z ewolucji tego uniwersum.
    Tak naprawdę, to serial bardzo autorski, takie mam wrażenie i domyślam się jak się zakończy, ale miałem tak z Grą o Tron i się zawiodłem^^...
    Zakończył się tak, jak myślałem i poczułem się dziwnie. Ta nostalgia, sentyment i to co nowe w fabule stworzyło jak dla mnie odskocznie do kolejnego sezonu? Ale czy warto?

    Ważne że są ludzie, co nie boją się iść pod prąd w pewnych rzeczach i robią seriale udowadniając, że można bez świrowania poprawnościowego zrobić coś.
    Żałuję, że nie będzie więcej odcinków...

    Cytat Zamieszczone przez Nezahualcoyotl Zobacz posta
    No i ta (Romulanka czy jakoś tak) Siostrzyczka-Diablica oj warta jest grzechu

    Spoiler: 
    Jak najbardziej udany casting, bo tak przekonująco zagrać taką diablicę, przy takiej urodzie, to Sztuka.
    Spoiler: 
    Jest jeszcze jedna, disneyowska aktorka o identycznym imieniu i nazwisku, stąd data urodzin
    https://www.google.com/search?q=peyt...KmakchOOYln-wM
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •