Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: STAR TREK: Picard

  1. #11
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Sorry Panie @Eutychesie ale tęczowa poprawność wkroczyła z przytupem i do tego uniwersum:

    https://news.sky.com/story/star-trek...cters-12063002


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  2. #12
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nezahualcoyotl Zobacz posta
    Sorry Panie @Eutychesie ale tęczowa poprawność wkroczyła z przytupem i do tego uniwersum:

    https://news.sky.com/story/star-trek...cters-12063002
    Podpięli się pod serial, co zbierał bardzo pochlebne opinie i miał dużą oglądalność. Żenada jak dla mnie, ale stare kotołackie przysłowie mówi: co za dużo, to za dużo i kwestia czasu jest, że zaczną zbierać tego owoce. Już była próba by zrobić np. Wonder Women w osobie aktorki Gal Gadot- lesbijką, albo biseksualną, ale jakoś im nie wyszło
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  3. #13
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Ok, obejrzałem i ja. Znam uniwersum średnio, obejrzało się pojedyncze odcinki, ale jakoś mnie aż tak nie zachwyciło, by oglądać regularnie. Po tych 10 odcinkach (pierwszy sezon Star Treka obejrzany w całości) daję jakieś 5,5, może 6/10. Oczywiście ten tytuł bez Stewarta nawet bym nie zaczął oglądać i tu się nie zawiodłem. Jeżeli chodzi o facetów, to jeszcze przystańmy przy Rikerze. Odcinek z jego Arkadią był chapeau bas. Jednak w ostatnim twórcy i aktor popłynęli (może nawet reżyserował ten odcinek). Już wyjaśniam. Przed nim 200 romuliańskich statków (no i te sceny gdy reżyserzy ustawiają floty skrzydło w skrzydło, burta w burtę by zrobić tzw efekt dla gimbazy - to jest po prostu żałosne. Szyki do bitwy to nie defilady i parady. Zero manewru), nad nim otwiera się armageddon dla wszelkiej organicznej formy życia, a gościu wygląda jak na domówce, szkoda, że nie leżał w tym fotelu w poprzek wymachując nóżkami... Przejdźmy do postaci kobiecych. Nie zgodzę, się że w pierwszej połowie sezonu nie było mrugnięć do nie normatywnych. Bjayzl i Siedem wyraźnie łączyło coś więcej niż tylko wspólne interesy, przynajmniej ja tak to odebrałem gdy się spotkały. W Raffi, niestety przez większą część sezonu widziałem nawiedzoną mamuśkę z Blindspot, potem jakoś ją zaakceptowałem. Mameja pani doktor, zakochana po uszy, poświęcająca się zawodowo (do tego z pasją, nie tylko by zarobić) androidom widzi wizje po której zabija ukochanego jak tylko ma na to szansę. Tak, wiem. Ta straszna wizja nawet na wykształconych i inteligentnych ludzi ma taaaaaaką moc, że popełniają samobójstwa. To już bardziej kosmiczne czary, a tego we filmach najmniej znoszę. Jak już przy tej postaci jesteśmy na koniec super skrót w scenariuszu, bo... tak. Załoga w ostatnim odc. kombinuje jak przejść przez strażników-androidów i przemycić drona by zniszczyć przekaźnik (cholercia, akurat miał mały zasięg, no!). W tym samym czasie nasza mameja w "Androidowie" budzi Pikarda i powłóczącego nogami... zaprowadza do statku bohaterów Jak to zrobiła? Nie wiemy i lepiej już tak niech zostanie. Pozostaje diablica - Peyton List. Nie zgodzę się z Eutychesem że przy takiej urodzie zagrać diablicę to Sztuka. Diablica kusi to uroda musi być odpowiednia. Gdyby serialowa mameja miała ją zagrać, wyszedłby serial komediowy. Na szczęście tak ginie że nie ginie, więc jeszcze się z braciszkiem rozliczy . I ten spodziewany powrót najbardziej do mnie przemawia by obejrzeć kontynuację. Aha, zapomniałbym. Isa Briones, grająca kilka ról. Nawet teraz ponad 3 razy starsza Marina Sirtis (Deanna) robiła większe wrażenie no ale nie ja robiłem casting

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. #14
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Pozostaje diablica - Peyton List. Nie zgodzę się z Eutychesem że przy takiej urodzie zagrać diablicę to Sztuka. Diablica kusi to uroda musi być odpowiednia. Gdyby serialowa mameja miała ją zagrać, wyszedłby serial komediowy. Na szczęście tak ginie że nie ginie, więc jeszcze się z braciszkiem rozliczy . I ten spodziewany powrót najbardziej do mnie przemawia by obejrzeć kontynuację.
    No i niestety pudło. Cały sezon jakiś taki niemrawy. Zapewne bieda budżet sprawił, że fabuła działa się w 90% w 2024, tak więc na scenografii zaoszczędzono krocie. Właściwie nie ma co więcej pisać, bo nie było jakiegoś epizodu, który zapadłby na dłużej w pamięci. Jak patrzę, pierwszemu sezonowi dałem 5,5-6/10. Tym razem 4,5-5/10.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  6. #15
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    No i niestety pudło. Cały sezon jakiś taki niemrawy. Zapewne bieda budżet sprawił, że fabuła działa się w 90% w 2024, tak więc na scenografii zaoszczędzono krocie. Właściwie nie ma co więcej pisać, bo nie było jakiegoś epizodu, który zapadłby na dłużej w pamięci. Jak patrzę, pierwszemu sezonowi dałem 5,5-6/10. Tym razem 4,5-5/10.

    Spoiler: 
    Ja dałem sobie spokój z uniwersum serialowym Star Treka, co teraz robią, czy Pickarda, czy Discovery, bądź jego spin-off --Star Trek- Strange New Worlds. Dobrze, że nie jestem fanem tego świata, tylko sympatykiem, nie zazdroszczę fanom.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •