Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 79

Wątek: Gwiazdy Południa - wątek główny

  1. #61
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach



    Tura 12
    Od kilku tygodni na ziemiach Hrabiego Elektora Marcusa funkcjonuje tak zwana Rada Dwudziestu. W skład jej wchodzą kupcy, kapłani, mędrcy, przedstawiciele plemion i społeczności Arabskich. Przedstawiciel społeczności arabskiej mieszkającej na terenach należących do Marcusa podważa te oszczerstwa

    Hrabia Marcus nie postąpił by tak podle to uczciwy człowiek,
    dbający o swoich i jak o tubylców. Wzywam ludy Arabii by jednym głosem powiedziały NIE kłamstwom krasnoludów z Barak Vurr
    Po tych słowach populacja arabska z zachodu na wschód zaczęła głosić o zarzutach bez dowodu, a także o uwolnieniu przedstawiciela Hrabiego.
    Ostatnio edytowane przez Turek ; 29-04-2020 o 18:37

  2. Użytkownicy którzy uznali post Rancor za przydatny:


  3. #62
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach


    Modroth Czarny Topór

    Tura XII
    Plemię Piaskowych Bestii względne czasy spokoju ma już dawno za sobą. Okazało się, że jedną z przyczyn niskiej aktywności była choroba Krazgrana Pustynnej Bestii, która osłabiła jego wolę. Sytuację wykorzystał przywódca Centaurów, Modroth Czarny Topór, który uderzył na siedzibę Bestigorów i wybił zwolenników poprzedniego wodza. Rzeź jaka odbyła się w Sercu Bestii zmusiła inne plemiona do podporządkowania się nowemu przywódcy. Zmobilizowane wojska zaatakowały plemię koczowników Arabskich Gdan'an w Ziemiach Derwiszy i zdziesiątkowały jego populację zmuszając niedobitki do ucieczki w Góry Aguidi. Na wschodzie zaś siły Gorów pod przywództwem Dondura Krzywego Rogu wzniosły dużą osadę niedaleko legowisk Czerwonych Czerwi. Nad Sercem Bestii buchają ogromne chmury czarnego dymu. Ungory dzień i noc kują broń i pancerze dla wojsk Modrotha. Kto rzuci wyzwanie sile i brutalności tych stworzeń?


    // Kolega Arminus kończy grę. Plemię Piaskowych Bestii staje się NPC.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  4. Następujących 2 użytkowników podziękowało Turek za ten post:


  5. #63
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach


    Bugar Krwawe Rogi


    Tura XII
    Modroth wysłał jednego ze swych generałów z misją polowania na byłego przywódzę Ungorów - Wulfiego Małą Głowę, którego udało się złapać w pobliżu Złotego Kanionu. Bugar należy do tych Bestii, które mają więcej w sobie zwierzęcia niż człowieka. Uciekinier został skatowany, a następnie nabity na pal w najwyższym punkcie wąwozu. Wyrównania rachunków wśród Zwierzoludzi rzadko bywają mniej krwawe.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  6. Następujących 2 użytkowników podziękowało Turek za ten post:


  7. #64
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach


    Tura 12
    Kazad Gand stracone. Słudzy Anabel urządzili sobie plac zabaw. Podczas zdobywania twierdzy część oddziałów oddzieliła się by rozpocząć łowy na mieszkańcach, w tym samym czasie główny front dekapitował obrońców jednego po drugim. Na nie szczęście tych co przetrwali ten koszmar czekała jeszcze jedna krwawa niespodzianka. Każdy kto przeżył został nabijany na pal i umieszczamy na murach twierdzy, gdzie agonia dla wytrwałych trwała godzinami. Przywódcę obrony przybito do bramy I rozerwania na pół podczas otwierania bramy. Ciała zostaną tam aż ktoś nie odbije twierdzy...

    // stracona twiedza Vurr, Kazad Gand

  8. #65
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach

    Tura 13

    Tej nocy była pełnia. Oba księżyce tej nocy miały lekko zieloną barwę. Zły omen? Czy zwykłe zjawisko pogodowe?
    Starsi arabowie mówią że to zły znak, gdyż może przyjść pielgrzym...

    Tej nocy do Kanesse zawitała dziwna postać. Strażnicy kazali zatrzymać się w odległości 10 stóp od nich ale postać szła dalej, gdy ich minęła dwaj z czterech padli martwi z objawami zarazy z którą miasto już walczy. Pielgrzym odezwał się

    Przynoszę pozdrowienia od mego Pana Skriga Opiekuna Zarazy i mały prezent...
    W tym momencie stwór został przebity ostrzem włóczni strażnika, z łapy wypadła kula z nieznaną substancją. Zwłoki stwora upadły na kulę a ona pękła. Kolejny strażnik po chwili padł martwy. Ostatni strażnik bez namysłu podpalił szczątki stwora i sam padł....

    //Skaven kończy grę, poprzez decyzję MG. Dzięki za grę I poświęcony czas Karlos.

  9. Następujących 3 użytkowników podziękowało Rancor za ten post:


  10. #66
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach


    W Kanesse znów stanęły ruiny


    Tura XIII
    Ostatnia noc w Królestwie Jeziora była dość ciężka. W momencie kiedy pod murami Kanesse stanął szczurzy pomiot to w w centrum maista zaczynały być słyszalne szumy. Cichy, ciągły szum szybko przerosił się w wyjący turkot. Ziemia się zatrzęsła. Kilka sekund później runęły ściany Pałacu. Huk był niewyobrażalny, wojsko nie wiedziało co robić, a ludzie uciekali z miasta kiedy budynki waliły im się na głowy.
    Po chwili wszystko minęło. Strażnicy zaczęli przeszukiwać ruiny i już po kilku minutach wydobyli ciała pogrzebionych. Ale najgorsze jest to, że...zaginął artefakt.

    // Arroyo traci artefakt.
    Ostatnio edytowane przez Turek ; 10-05-2020 o 11:05
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  11. Użytkownicy którzy uznali post Turek za przydatny:


  12. #67
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach



    Osada elfów w Valinorze

    Tura XIII
    Tajemnicza dżungla na południu Southlands była zawsze wielkim znakiem zapytania. Trudno dostępna, groźna i surowa kraina śniła się jednak po nocach pewnej elfce, zwanej powszechnie jako Aelirenn. Wychowanka Księcia Teclisa zebrała pokaźną ekspedycją i przy sprzyjających wiatrach wylądowała w Górach Monolit. Pozbyła się mieszkających tam drapieżników, a następnie ruszyła do dżungli gdzie czasem chlebem, a czasem mieczem podporządkowała sobie rdzennych mieszkańców. Ci jednak nie zamierzali dopuścić. Całość tych przygód postanowiłem spisać ja, czyli słynny i nieustraszony Estalijski podróżnik Marco Montez, który zapuścił się daleko wgłąb dżungli.
    Elfy wcale się nie ukrywały, a brak informacji o tych terenach wychodził głównie z tego powodu, że nikt tymi terenami nie był zainteresowany. Od Monolitów po Kraniec Świata znajdują się wielkie, surowe góry, które stoją niczym wielkie kamienne posągi na granicy Dżungli. Wielkie wrażenie zrobiło na mnie miasto wykute w skałach z Zachodnich Monolitów. Wysokie wieże pnące się do góry, wąskie przejścia i strome balustrady. Co chwila do portu przybijał jakiś okręt kupiecki z innej części Arabii.





    Nabrzeże w Zachodnich Monolitach



    [...] dalej na południe są krainy plemion Skinów, toczące nieustanną wojnę z elfami, które siłą skolonizowały krainę Eglarest i Valinor. Odwiedziłem te tereny. Żyjące tam elfy to istoty ciężko pracujące i walczące z wieloma trudami. Już dawno opuściły by tą krainę jednakże trzyma je tu wysoko uniesiona głowa i honor. Widziałem wielki tor wyścigowy budowany w Valinorze. Jak można nazwać ich pychę i imperatywność jeśli nie głupotą wyższości? Widziałem owocowe sady, tartaki wycinające dżungle i patrole złożone z białych orłów wysoko nad głowami. Nikt nie zauważył, nikt nie miał pojęcia o rosnącej potędze w wychodku świata, który zamienił się w drewniany pałac. Udałem się następnie na zachód, gdzie spędziłem kilka tygodni w porcie na zachodnim wybrzeżu pijąc piwo i odpoczywając na połowach ryb z tutejszymi elfami, które były zupełnie inne niż te które poznałem w Marienburgu czy Altdorfie. Podziękowawszy im za gościnność udałem się na południe aby odwiedzić kolonię ludzi w krainie Morlad. Tam poznałem Ojca Lenarda, który stał na czele Zakonu Handlowego Braci Sigmaritów. Choć jego kolonia przypominała wielką, imperialną latrynę to jednak upór braciszków zrobił na mnie wrażenie. Stworzyli społeczność, która dzięki dofinansowaniu Richtofena szybko się rozwijała. Pobyłem tam chwilę i postanowiłem wrócić na północ. W Valinorze dowiedziałem się, że dwa tygodnie po moim odjeździe osada została zaatakowana i zniszczona. Cud sprawił, że mnie tam wtedy nie było...
    Fragment z "Opowieści o Arabii podróżnika Marco Monteza"


    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  13. Następujących 4 użytkowników podziękowało Turek za ten post:


  14. #68
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach



    Potęga jest wszystkim


    // Hadvar zdobywa drugi odłamek Komety i tym samym wychodzi na prowadzenie w kampanii.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  15. Następujących 2 użytkowników podziękowało Turek za ten post:


  16. #69
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach

    Tura 14

    Copher. Kilka dni po wyruszeniu Marcusa na Wyspy Czarodziejów wyznaczony przez niego Ahmed Rybak jak starsi ludzie mają w naturze nawet w czasie epidemii muszą udać się na spacer. W trakcie obchodu po rynku zauważył że jeden ze straganów jest nie tutejszy. Stragan posiadał symbole Barak Vurr i szklane naczynia. Krasnolud i jego arabcy towarzysze zostali uwięzieni, czekają na przesłuchanie i proces. Są oskarżeni o przemyt i narażenie społeczności w dobie epidemii panującej. Z doniesień Ahmed zdecydował że po przesłuchaniu krasnoluda zostanie odesłany pierwszym statkiem do portu w Barak Vurr, a władzę krasnoludów zdecydują o jego losie....

    // więcej info na TF

  17. #70
    Moderatorzy Lokalni
    Dołączył
    May 2019
    Lokalizacja
    Dolnyślask Lubań tam gdzie Dawi golone są na łyso
    Postów
    1 617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    275
    Otrzymał 371 podziękowań w 243 postach

    Tura 14

    Halof wraz swoimi wojskami wykonali szturm na dawną swoją twierdzę Kazad Gand. Formacja tarcz wsparta strzelcami dostała do bramy, nikt się nie rzucił na krasnoludów. Cisza, pustka nawet smrodu śmierci nie było. Formacja nadal parła do przodu gdy natknęłam się na wielki otwór w środku twierdzy, Halof podejrzewał zasadzkę, lecz nic się nie wydarzyło. Dziura przez która prawdopodobnie wrogowie się wycofali była wygrzebana przez setki szponów. Głęboka na conajmniej 100 stóp a szeroką na 30 stóp wyglądała jakby się gdzieś zmieniała kierunek. Tylko gdzie? Przez kolejne kilka godzin wojownicy Halorfa i Omara przeszukiwali zabudowania. Nie znaleziono żadnych wrogów a nawet ciał swoich rodaków. Gdzie się podziały bestię Anabel? Jaki będzie ich kolejny ruch?

    //info na TF

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •