Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Rzut okien na przyszłość modyfikacji Medieval Kingdoms 1212 AD

  1. #21
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Noyan... Rządzisz, jesteś 19-tym zawodnikiem twórców tej modyfikacji, pisałem już, że jesteś wymierającym już niestety typem człowieka - czapki zgłów.

    Nie chcę znowu pisać postów pod własnymi dlatego napiszę trochę nie w temacie - Z Mongołami najlepiej zetrzyj się na dokładnie wybranym przez siebie terenie, polecem prowincję z solidnym zamkiem - oczywiście własnym. Miej w gotowości wyszkolonego zabójcę a jeżeli stopień imperium na to pozwoli to nawet 2. Zabijaj dowódców i dobijaj wrogie armie. Dobrze planujesz mieć 3 armie skoncentrowane w jednym miejscu. Co prawda komputer nie jest głupi ale możesz go oszukać i wydać się nieco słabszym. Dobrze byłoby podjąć kampanię w okresie krucjaty, możesz wtedy (oczywiśćie musisz posiadać pieniądze) błyskawicznie zrekrutować silną armię z krzyżowców. Komputer - Mongołowie będzie wiedział o np 2 armiach i podejmie atak a Ty w tej samej turze zrekrutujesz 3-cią. Sam wiesz jaką to robi różnicę.

    Dobrze, żę zadbałeś o gospodarkę i porządek w państwie, zła informacja jest taka, żę to wymaga systematyczności. Znowu mogę trochę zboczyć z tematu ale każdemu polecam oglądnięcie tego filmu - rewelacja i 11/10:

    https://www.youtube.com/watch?v=gcr0_35Bdls

    Prawdą jest że film dotyczy wojny o wiele wieków późniejszej ale zobaczycie w nim co to znaczy przygotowanie lub improwizacja i nadmierny optymizm.

    Tutaj wklejam link do ciekawego filmiku - pogadanki o bitwie pod Grunwaldem, (są 2 odcinki) jeżeli dobrze zapamiętałem to Jędrek mówi w nim też o strukturze chorągwii i taktyce walki jaką prezentowała w XV wieku. Kto oglądnie niech zwróci uwagę na fakt, żę strzelcy - konni kusznicy strzelali ze środka szyku ponad głowani własnych towarzyszy - na tzw. "nawiję". Oznacza to, żę kusznicy mogą jednak prowadzić ostrzał z powiedzmy drugiej linii, schowani za ododziałami do walki w zwarciu. Możę twórcy moda kiedyś wezmą to pod rozwagę.

    https://www.youtube.com/watch?v=t9pM_lU05I4

    Póki co z góry dziękuję Ci Noyanie Dobrodzieju, zabiłeś mi też trochę ćwieka, bo w sobotę koledzy robią popijawę i po raz pierwszy nie mam ochoty na nią iść bo chciałbym pograć i posmakować najnowszą wersję modygikacji. Oczywiście ze spolszczeniem jako absolutny warunek, nie znam angielskiego, uczyłem się przez lata rosyjskiego - takie były wtedy trendy.

    Pozdrawiam Wszystkicj TotalWarowców, grajcie i miejcie dobrą zabawę.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało Gnejusz za ten post:


  3. #22
    Wojski Awatar Noyan
    Dołączył
    Feb 2020
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    23
    Otrzymał 42 podziękowań w 26 postach
    Mamy oficjalnie nową aktualizację do naszego ukochanego moda!!! Nagrałem filmik z przedstawieniem zmian, także zachęcam się zapoznać


  4. Użytkownicy którzy uznali post Noyan za przydatny:


  5. #23
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach
    Jeśli miałem już zainstalowane spolszczenie to jego aktualizacja pobiera się automatycznie czy jak to działa?


    Medieval Kingdoms 1212 AD Models Pack 7 --- Po pobraniu Models Pack 7 gra będzie zaktualizowana?




    Edit: Kraków w końcu katolicki więc chyba aktualizacja udana?
    Ostatnio edytowane przez Bronti ; 13-12-2020 o 19:21

  6. #24
    Wojski Awatar Noyan
    Dołączył
    Feb 2020
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    23
    Otrzymał 42 podziękowań w 26 postach
    Tak, spolszczenie jak i reszta modów na steamie automatycznie się aktualizuje jak się ma zasubskrybowane

  7. Następujących 2 użytkowników podziękowało Noyan za ten post:


  8. #25
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Kto grał na ver testowej musi odznaczyć te pliki z complet-packa Noyana i z powrotem zaznaczyc plik Campaign Alpha i spolszczenie Noyana (piszę o Steam). Wtedy aktualizacja dokona się z automatu.


    Poki co tylko zerknąłem na najnowszą wersję, nie mogę dojść jak zaakceptować żądanie przekazania mi miasta przez państwo komputera. - Klawisz potwierdzający żądanie jest nieaktywny, natomiast jeżeli ja przekazuję miasto komputerowi klawisz potwierdzający jest aktywny. Zabugowana funkcja czy jest jakiś dodatkowy warunek do spełnienia? Oczywiśćie wypróbowałem też tą opcję na państwie z którym mam wojnę - póki co u mnie nie działa.

    Noyan - filmik o zmianach 9/10, do 10 brakuje trochę informacji o zmianach już stricte w stosunku do ver. testowej.

    Czekam najbardziej na wprowadzenie flot, to oststecznie zweryfikuje balans w grze. Spowoduje też, żę gra stanie się kompletna, najemnicy to raczej dopełnienie tła, bez nich da się grać i jest nawet momentami lepiej - realniej.
    Handel według mnie jest ok. Bonus za długotrwałą współpracę jest uzasadniony - gra nie ma sznsy objąć takich aspektów jak rozwój gospodarki pod wpływem choćby długotrwałego pozyskiwania jakiegoś surowca lub półproduktu, dlatego musi bazować na umowności i skrótach. Niejednokrotnie w kampaniach wspomagałem swoich partnerów handlowych ekonomicznie i militarnie żeby nie stracić sporego dochodu z handlu z nimi co nieuniknione kiedy upadną.

    Noyanie - jeszcze w kwestii handlu - w miastwch portowych w których masz zaznaczone morskie szlaki handlowe buduj porty właśnie HANDLOWE, żywność pozyskuj z innych źródeł. W Konstantynopolu z oststniego odcinka popełniłeś błąd budując rybackie doki - różnica w przychodach jest spora. Do tego dasz w takim mieście gubernatora z odpowiednimi pomocnikami (bonus handlowy lub choćby do przychodów) i masz na utrzymanie przynajmniej jednego elitarnego oddziału z różnicy w zarobkach.

    Resztę wrażeń i spoztrzeżeń opiszę jak już trochę pogram, póki co Medieval 3 twórców moda jest już lepszy niż ew. produkcja Segi, jakoś gnioty im wychodzą najczęsciej, dopiero moderzy ratują im skórę.

    Jeżeli możesz Noyanie Dobrodzieju napisać coś więcej o wypowiedzi Segi na temat MK 1212 AD chętnie poczytam.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  9. #26
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Nie kumam tego, 6,5 roku tworzenia moda i nadal nie ma flot? Nie można tymczasowo użyć tych z podstawki gry? Dla mnie to powoduje, że gra jest nadal nie grywalna.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  10. #27
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    wino... Jest grywalna, uwierz mi, że jest. na początku brakowało mi tych flot i czułem się bez nich dziwnie, teraz jednak widzę, że komputer gra na morzu zaokrętowanymi armiami, atakuje, przemieszcza siły... stanowi to jakiś substytut prawdziwej floty.
    Prawdą jest jednak, że czekam na nią z utęsknieniem, pisałem już, że możę wprowadzą je choćby tylko z możliwością bitew rozstrzyganych automatycznie, póki co nie zdecydowali się na taki krok.
    Pozostaje czekać, pisać o swoich spostrzeżeniach i bawić się jak najlepiej tym co dali.

    Noyan robi filmiki o epickich submodach do Medievala 2, póki co pominął Bellum Crucis, według mnie nr 1 spośród tego w co grałem na M2.

    Teraz mam takie propozycje do twórców, dajcie wzorem Bellum Crucis możliwość wykradania technologii, możę da się pozyskiwać ją też drogą zakupu. Oczywiście w spodób ograniczony co do ilości, gra nie możę być przecież zbyt łatwa.
    Czekam też na zaimplementowane w rozgrywkę już na starcie epickie budynki w epickich miastach: Haga Sofia, Bazylika Grobu Pańskiego, Katedry itp.

    Mam przeczucie, żę floty i Kolegium Kardynalskie to nie są najatrakcyjniejsze z dodatków na jakie czekamy, będzie coraz lepiej, System Cesarstwa rozbił bank, nie wiemy co mają jeszcze w planach twórcy, poprawione krucjaty dżihad, jeszcze spory pracy przed nimi.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  11. #28
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2017
    Postów
    42
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    zmieniło się coś po 2 latach?
    przydałoby się zmienić tempo marszu wojsk. Mam na myśli to, iż aby dojść z Krakowa do Wrocławia potrzebuję ROKU (2 tury) - w rzeczywistości w tamtych czasach wystarczył miesiąc.
    8 TPY pewnie byłoby idealne. Ale pełna konwersja na 4TPY też już by znacząco poprawiło sytuację (grałem na jakimś dostępnym modzie 4TPY, i jest w miarę ok - natomiast mogliby w tym modzie zwiększyć dwukrotnie budowanie, czas badań, wiek postaci, czas trwania 'misji', dochody/koszty natomiast można by podzielić przez 2)
    Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić, jak wygląda sytuacja z flotami, ale mam nadzieję, że np. z Gdańska do Rygi nie płynie się rok (w shogun 1 było to ciekawie rozwiązane: można było po prostu transportować jednostki pomiędzy portami kosztem 1 tury). W 1212 może dałoby się zrobić jakieś ograniczenie tzn ile wód kontroluje nasza flota - jeżeli kontroluje, to wtedy też powinniśmy mieć możliwość lądowania w różnych miejscach.

    zasięg trebuchetów (przynajmniej tych pierwszych - nie wiem, czy w dalszej fazie gry, są jakieś inne) powinien być większy, obecnie jest może około 1,5 razy większy niż łuczników.
    Powinna być opcja wyboru, czy chcemy zaatakować przeciwnika, gdy zbliża się do naszego zamku - w obecnej wersji niestety atakujący nawet 1 oddziałem oblega zamek, gdzie stacjonuje np. 3000 żołnierzy i czy chcemy czy nie, ale takim działaniem nie tylko, że blokuje nam całe miasto to jeszcze uszkadza budynki.

    Nawracanie ludności powinno być trudniejsze i trwać dłużej

    Póki co dalej sobie pogrywam w 1212, pod wieloma względami jest to lepsza gra niż Bellum Crucis.
    Ostatnio edytowane przez pixi ; 08-01-2023 o 01:37

  12. #29
    Wojski Awatar Dudzio
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Czy mod jest jeszcze rozwijany?
    Proc - Intel Core 2 Quad Q6600 G0 2.4GHz@3.0GHz| Pentagram HP-120 Karakorum | Mobo - DFI Blood Iron | Graf. - GeForce GTX 750 Ti
    Pamięć - 8GB Samsung @840MHz CL5 | Twardziel - SSD Micron M1100 256GB ; Samsung F3 HD103SJ 1TB 32MB
    PS4 500GB Glacier White| TV - Toshiba 40L7335DG | Monitor - Dell U2417H

  13. #30
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 391
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dudzio Zobacz posta
    Czy mod jest jeszcze rozwijany?
    Cały czas.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •