Glamdring

Kusznicy gdy się do nich zbliżyłeś, tylko spojrzeli pytająco na swego kapitana. Ten, poczerwieniały najwidoczniej pod wpływem słów Mithrandira, skinął potwierdzająco głową. Strażnicy po tym geście od krasnoluda przepuścili cię bez jakichkolwiek problemów.


Mithrandir Glamdring

Cicho teraz! wręcz warknął na słowa leśnego elfa arcykapłan, najwidoczniej potężnie zirytowany tym, że ciągle mu ktoś czymś przeszkadza w koncentracji. Nie czekając na odpowiedź pochylił swą głowę przyozdobioną jelenim porożem i potężnie ryknął niczym symbol Kurnousa na rykowisku. Następnie prostując się, wypowiedział jakieś słowa w nieznanym wam języku, wykonując przy tym gesty towarzyszące rzucaniu czaru. Mithranadir nie rozpoznał tych słów, ale ich rytm był identyczny jak przy czarze rzucanym przez Mistrza Kolegium Cienia, Albertusa. Tak samo jak zresztą jak i gesty. Asur nie odpowiedział na pytanie Glamdringa, obracając się w stronę paczki i przymykając oczy. Najwidoczniej chce sprawdzić jaki wpływ będzie miało zaklęcie człowieka na czar nałożony na pakunek. Na całe swoje szczęście, bo poczuł tak potężną zielono brązową energię, że mógłby magicznie oślepnąć, gdyby sprawdzał bezpośrednio sługę Taala. Oplotła ona paczkę, po czym znikła nie zostawiając na tobołku najmniejszego nawet śladu magii. Glamdring poczuł chwilową obecność swego boga, całe jego ciało przebiegło mrowienie, a włosy stanęły dęba na wszystkie strony, jakby trafił go piorun. Tak samo komicznie wygląda wysoki elf i ludzki czarodziej, który także miał przymknięte oczy i obrócił się w tą samą stronę co Mithrandir. Zaraz po rzuceniu czaru przez arcykapłana ruszył by podnieść pakunek, najwidoczniej stwierdziwszy, że teraz jest to już bezpieczne.


Thori Bruksson Heinrich Arberic Talwi Frostig

Kapitan nic nie odpowiedział na słowa Thoriego, tylko przyłożył palec do swych ust, najwidoczniej dając znak byście byli teraz cicho. Widzicie, że kapłan po chwili rzucił jakiś czar, po którym wasze ciało przebiegło mrowienie, a włosy stanęły lekko dęba. Przynajmniej oklapnięty czub Brukssona się wyprostował.


Techniczny:

Przepraszam za lekką obsuwę. Niby w 3 dni się wyrobiłem, ale już nie w przeciągu 72 h. Miałem dac ten odpis wczoraj, ale całkowicie o nim zapomniałem grając w WoT. Dobrze że mi na discordzie o tym przypomniano