Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Bulat Steel Total War a inne modyfikacje. Porównanie.

  1. #1
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach

    Bulat Steel Total War a inne modyfikacje. Porównanie.

    Taki tam temat, dla tych co podobnie jak ja mają świra na punkcie pewnych nacji i sobie sprawdzają wszelkie gry z serii Total War łącznie z modami pod tym kątem.
    Dla porównania pograłem sobie Bizancjum i Polską w Bellum Crucis 7. w Bulata sprawdziłem dwie kampanie.


    Na dzień dzisiejszy jest to tak u mnie.
    Bulat miażdży jakością jednostek, wydusili co się dało z engine gry. BC tutaj odstaje.
    Po odpaleniu skryptów i grając na normalnym poziomie trudności, to co AI mi dawało popalić w Bulacie, to w BC jest dużo spokojniej.
    Muza w Bulacie, plus możliwość wyboru z kilku giga muzy, to mi się bardzo spodobało jak grałem Bizancjum i te wschodnie "aranżacje"


    BC7
    Spolszczenie bardzo dobre i daje spore zadowolenie, bo to swoiste kompendium wiedzy i szacunek dla wszystkich, co przełożyli ileś tomiszczy tekstów często historycznych.

    Co do historyczności pewnych rzeczy, obie modyfikacje oscylują na pograniczu swojej akcji w czasie i tutaj jeśli chodzi o Bizancjum, to kilkadziesiąt lat, to epoka jest...
    Wydaje mnie się, że jednak twórcy Bulata bardzo lubili Bizancjum, ale mogę się mylić...


    Tak, pokrótce.
    Nie myślałem że dożyję czasów, ze BC7 będzie blisko zdetronizowania z pierwszego u mnie moda historycznego pod Medka 2...

    Cdn...

    edit:

    Bulat - Mapy bitew podrasowano? czy mi się wydaje?
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. #2
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    A ja jednak powiem, że wolę jednostki z Bellum. Są one całkowicie równe jakościowo a w Bulat mam wrażenie, że do jednych przywiązano dużą wagę a do innych już o wiele mniejszą. Mówię to na podstawie Francji i Jerozolimy bo głównie je obczaiłem. A ja nie lubie takich skoków jakości. Jedne jednostki w Bulacie ładniejsze od Bellumowych a jeszcze inne nie dorastają im do kopyt. Zaś w BC wszystkie są tak samo ładne.

    Niech żyje Gwardia!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •