Witam, mam dziwny problem z ETW, gra nie chce się poprawnie uruchomić. Podczas włączania gry cały czas widzę pulpit. Jedyne co świadczy o tym, że gra jest uruchomiona to proces empire.exe i kursor z gry który widzę na ekranie (gdy go przesuwam słyszę charakterystyczny dźwięk poruszania się po przyciskach w menu gry).
Grę kupiłem w 2010 roku, a ostatni raz grałem w ETW w 2014 roku i wszystko było ok. Próbuję uruchomić grę dokładnie na tym samym komputerze, na którym wcześniej normalnie działała, niestety bez powodzenia. Jedyna różnica, którą zauważyłem to to, że teraz w bibliotece Steam wyświetla się jako wersja Empire Total War Definitive Edition zawierająca DLC.
Przejrzałem chyba większość wątków na tym forum i kilku innych i nigdzie nie widzę rozwiązania mojego problemu.
Kilkukrotnie reinstalowałem grę jak i Steam, kasowałem wszystkie pliki związane z grą w katalogu Steam oraz w AppData, sprawdzałem spójność plików, wyczyściłem rejestr, wgrałem wszystkie możliwe aktualizacje sterowników, edytowałem plik preferences.empire_script żeby zmienić rozdzielczość i wymusić tryb okienkowy i dalej nic. Walczę z tym 3 albo 4 dzień i brakuje mi już pomysłów jak rozwiązać ten problem.

Sony Vaio VPCF12M1E
System operacyjny: Windows 8.1 Pro 64-bit
CPU: Intel Core i5 520M @ 2.40GHz
RAM: 6,00GB Dual-Channel DDR3 @ 532MHz
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GT 330M
Audio: Realtek High Definition Audio