Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Athanasios' Attila Ultimate Fixes.

  1. #1
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach

    Athanasios' Attila Ultimate Fixes.

    Mod? Patch? Ktoś coś wie? Próbował?

    Ilość zmian robi wrażenie? Nie rozwala gry polskojęzycznej?


    https://steamcommunity.com/sharedfil...?id=1999136521


    Może Pan Nolan coś wie?
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. #2
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Odpaliłem, działa, tyle mogę przekazać Z opisu wynika, że to chyba tylko poprawki błędów czy drobne zmiany i spolszczenie chyba powinno śmigać poprawnie.

    P.S. nie słyszałem, żeby Christopher Nolan grał w Attylę, ale może Noyan coś wie na ten temat
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  3. Użytkownicy którzy uznali post wino za przydatny:


  4. #3
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez wino Zobacz posta
    Odpaliłem, działa, tyle mogę przekazać Z opisu wynika, że to chyba tylko poprawki błędów czy drobne zmiany i spolszczenie chyba powinno śmigać poprawnie.

    P.S. nie słyszałem, żeby Christopher Nolan grał w Attylę, ale może Noyan coś wie na ten temat
    Sprawdzałem, czy ktoś czyta moje posty stąd ta literówka
    Żartuję, jeszcze nigdy nie napisałem poprawnie tego nicka, wybacz Panie Noyanie
    Dzięki za info cny wino, dobrze wiedzieć że to patch bardziej niż mod, mam trochę tego na Attili i jeden mam, co mocno miesza w nastawy...
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  5. #4
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Może więcej za jakiś czas o tym modzie napiszę, bo gram póki co kampanię Gotami z podstawki (błędnie nazywanymi w grze Gaetami), przy okazji poprawiam spolszczenie, takie by było bliższe mojemu delikatnemu i czułemu sercu a po jej zakończeniu (choć pewnie prędzej po jej znudzeniu) przymierzam się do Słowian i wówczas pogram z tym modem, bo czytając pobieżnie jego listę zmian, to wygląda na prawdę przezacnie i żal bez niego grać w czystą podstawkę.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  6. #5
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Tak więc zgodnie z zapowiedzią mały zestaw informacji o tym znakomitym modzie.

    Grając po raz pierwszy w czystego Attylę w oczy rzuciły mi się straszne niedociągnięcia i błędy językowe. Jako że poprawianie tekstów jest banalnie proste, grę przeplatałem sobie z jednoczesnym poprawianiem spolszczenia. Ile gra posiada błędnych lub nieścisłych opisów, to jest niepojęte. No bo jeśli przy samym opisie cech kulturowych czy frakcyjnych mamy wiele błędów, to gracz jest zwyczajnie w świecie wprowadzany w błąd. Oprócz tego nazwy jednostek są trochę mylne i ciężko się w nich połapać. Wiele opisów z bitew jest w dziwnej formie bezokolicznikowej, itd. itp. Wszystko to sobie poprawiłem i obecnie mogę powiedzieć, że spolszczenie jest dla mnie ok.

    Jednak poprawki tekstowe to tylko wierzchołek góry. Na nasze szczęście społeczność graczy działa prężnie, dzięki czemu mamy wiele usprawnień. No i chyba dwa największe "usprawniacze" Attyli, czyli mody skupiające się jedynie na poprawkach błędów w grze i dodające ewentualnie drobne usprawnienia, nie zmieniające za bardzo rozgrywki, to Unofficial Attila Community Patch i tytułowy Athanasios' Attila Ultimate Fixes. Mając więc dopracowane spolszczenie, pierwszą kampanię rozegraną na czystej wersji gry za sobą i 2 zestawy poprawek przymierzałem się do rozpoczęcia drugiej kampanii. Niestety okazało się, że oba te mody nie są ze sobą kompatybilne. Jednak po kontakcie z autorem tytułowego moda okazało się, że znaczna część usprawnień z Unofficiala znajduje się w Athanasiosie, a nawet więcej. Dla pewności nie dając wiary obcemu Grekowi, wywodzącemu się przecież z innego kręgu kulturowego, przyjrzałem się osobiście dokładnie obu modom i rzeczywiście, prawdę on powiadał. Na szczęście to czego nie ma Athanasios, można sobie ręcznie dorzucić z Unofficiala i voila - otrzymujemy wspaniałe dzieło, niejako 2w1

    Jeśli więc ktoś chciałby pograć, a może z sentymentu powrócić do pierwotnej wersji gry, zamiast grać w różne mody mocno zmieniające grę, to polecam ten świetny zestaw bugfixów. Lista poprawek błędów jest imponująca, a autor ciągle pracuje nad kolejnymi. Aż ciężko uwierzyć, że gra może mieć tyle błędów, mimo, że wypuszczono do niej kilka patchy.

    Jeśli dorzucimy do tego moda
    "Slavic names & lore corrected", czyli drobne poprawki tekstowe dla Słowian, "Missile Range Bug Fix" i "Script AddOn for the Unofficial Attila Community Patch" to otrzymujemy kompletną grę wraz z poprawkami z obu tych dużych kompilacji błędów.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  7. Użytkownicy którzy uznali post wino za przydatny:


  8. #6
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Mówisz że masz spolszczenie, a czy mógłbyś się nim podzielić?
    ********
    Ten pacho/mod może być na polskiej wersji językowej, tak wnioskuję?
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  9. #7
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Mówisz że masz spolszczenie, a czy mógłbyś się nim podzielić?
    ********
    Ten pacho/mod może być na polskiej wersji językowej, tak wnioskuję?
    oczywiście, Athanasios działa na polskiej wersji, a więc i na moich poprawkach.

    https://forum.totalwar.org.pl/showth...l=1#post469313
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •