Korzystając z wolnego czasu, jeszcze 2 dni i koniec laby, zrobiłem sobie sprawdzanie modów, tych może dla wielu mniej znanych, temat będzie kontynuowany
tak na szybko i takie moje spostrzeżenia.
Zacznę od polskich modów. Na początek te dwa.
Zresztą nie wszystkich, bo okazuje się że trochę ich jest.

  • Medieval Ultra Balanced - hardkorowy mod, dla starych wyjadaczy, miałem pompę jak zobaczyłem stan początkowy, dałem radę, ale spędziłem na Medku 2 trochę czasu. Bardzo stabilny, a zachowanie AI jak dla mnie wystarczająco mądre
  • Potop Total War - ogromny potencjał, mnóstwo pracy włożonej, ale niestabilny u mnie. Wywalający na pewnych jednostkach w menu rekrutacji, bez logu często. Jednak ma w sobie klimat, szczególnie bitwy i gra RONem jest przednia


************

  • Rusichi Total War - wersja anglojęzyczna, też niestabilna, ale ocieka klimatem, Rosjanie i Włosi potrafią nawet wpleść swoje filmiki i nie tylko, intra dużo daje do atmosfery. Jednostki cóż, to trzeba zobaczyć, podobnie jak w Bulat Steel Szkoda, że modyfikacja tak po macoszemu traktuje Zachodnią Europę, choć może i dobrze? Ileż razy można patrzeć na Łódź w czasach średniowiecza^^ w modach zachodnich twórców?
  • Warcraft: Total War - muza z moich ulubionych części. Grafika po części też. Ale mod robiony jeszcze moim zdaniem starą metoda, wywala, trzeba sposobem go uruchomić. Jednostki porównując do TA itp modów, mimo że oryginalne warcrftowate, to zrobione na odp...Szczerze, jak lubię klimaty takie i modyfikacje, to nie polecam na dzień dzisiejszy....
  • Game of Thrones: Fire and Blood - karygodne jak to jest zrobione, autor/autorzy nie widzieli moim zdaniem serialu, nie znają powieści, albo mod zrobiony tak wcześnie, że nie brali pod uwagę tego, co w mediach. Odradzam, bo ma wszystkie wady modyfikacji pod Medka 2 bez Kingdoms...Kto grał, to wiem o czym mówię. Btw mapa kampanii jest zmieniona na tą z tego uniwersum, ale po TA i modzie z Warhammera, to słabiutko...
  • Falcom Total War 3 : The Total Conquest - grałem we wszystkie wersje, kibicowałem twórcy tej modyfikacji, bo ogromna mapa i możliwość podbicia całej Ziemi np. Polska, bezcenna. Przy Eras total Conquest jawi się jako taki ubogi krewny, ale jak kto lubi takie klimaty, to polecam. Stabilność jest różna w zależności od wersji, choć steamowskie są czesto stabilniejsze od pudełkowych, dzięki modderowi Gigantusowi można grac na steamie w stare mody, bez kombinacjami ze zmianą folderów itp...


Podsumowując:



Tematu ciąg dalszy nastąpi, ...kiedyś