Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Moja ocena modyfikacji. Słów kilka. Zapraszam do dyskusji. :)

  1. #1
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach

    Talking Moja ocena modyfikacji. Słów kilka. Zapraszam do dyskusji. :)

    Korzystając z wolnego czasu, jeszcze 2 dni i koniec laby, zrobiłem sobie sprawdzanie modów, tych może dla wielu mniej znanych, temat będzie kontynuowany
    tak na szybko i takie moje spostrzeżenia.
    Zacznę od polskich modów. Na początek te dwa.
    Zresztą nie wszystkich, bo okazuje się że trochę ich jest.

    • Medieval Ultra Balanced - hardkorowy mod, dla starych wyjadaczy, miałem pompę jak zobaczyłem stan początkowy, dałem radę, ale spędziłem na Medku 2 trochę czasu. Bardzo stabilny, a zachowanie AI jak dla mnie wystarczająco mądre
    • Potop Total War - ogromny potencjał, mnóstwo pracy włożonej, ale niestabilny u mnie. Wywalający na pewnych jednostkach w menu rekrutacji, bez logu często. Jednak ma w sobie klimat, szczególnie bitwy i gra RONem jest przednia


    ************

    • Rusichi Total War - wersja anglojęzyczna, też niestabilna, ale ocieka klimatem, Rosjanie i Włosi potrafią nawet wpleść swoje filmiki i nie tylko, intra dużo daje do atmosfery. Jednostki cóż, to trzeba zobaczyć, podobnie jak w Bulat Steel Szkoda, że modyfikacja tak po macoszemu traktuje Zachodnią Europę, choć może i dobrze? Ileż razy można patrzeć na Łódź w czasach średniowiecza^^ w modach zachodnich twórców?
    • Warcraft: Total War - muza z moich ulubionych części. Grafika po części też. Ale mod robiony jeszcze moim zdaniem starą metoda, wywala, trzeba sposobem go uruchomić. Jednostki porównując do TA itp modów, mimo że oryginalne warcrftowate, to zrobione na odp...Szczerze, jak lubię klimaty takie i modyfikacje, to nie polecam na dzień dzisiejszy....
    • Game of Thrones: Fire and Blood - karygodne jak to jest zrobione, autor/autorzy nie widzieli moim zdaniem serialu, nie znają powieści, albo mod zrobiony tak wcześnie, że nie brali pod uwagę tego, co w mediach. Odradzam, bo ma wszystkie wady modyfikacji pod Medka 2 bez Kingdoms...Kto grał, to wiem o czym mówię. Btw mapa kampanii jest zmieniona na tą z tego uniwersum, ale po TA i modzie z Warhammera, to słabiutko...
    • Falcom Total War 3 : The Total Conquest - grałem we wszystkie wersje, kibicowałem twórcy tej modyfikacji, bo ogromna mapa i możliwość podbicia całej Ziemi np. Polska, bezcenna. Przy Eras total Conquest jawi się jako taki ubogi krewny, ale jak kto lubi takie klimaty, to polecam. Stabilność jest różna w zależności od wersji, choć steamowskie są czesto stabilniejsze od pudełkowych, dzięki modderowi Gigantusowi można grac na steamie w stare mody, bez kombinacjami ze zmianą folderów itp...


    Podsumowując:



    Tematu ciąg dalszy nastąpi, ...kiedyś
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. #2
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    super są takie szybkie recenzje
    Czekam na ciąg dalszy.

  3. Użytkownicy którzy uznali post królu za przydatny:


  4. #3
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez królu Zobacz posta
    super są takie szybkie recenzje
    Czekam na ciąg dalszy.
    Dziękuję za pochwałę , będzie jeszcze na pewno, ogrywam w wolnym czasie inne, postaram się skleić jakiś filmik, może kogoś natchnie do grania w starego Totala?
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  5. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  6. #4
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    ,,Potop,, próbowałem, zniechęciły mnie armie tzw ,,srebrnych surferów,, np .Niderlandy. Za dużo kombinacji i usuwania przy montażu moda, niedokończony, sporo błędów, na dzień dzisiejszy gorszy niż ,,Ogniem i Mieczem,,/rus-ukr/ czy np ,,Moldova TW /moł/ lub ,,Za Króla lub Kraj,,/bryt/ przystosowany przez Gigantusa. Ostatnio robiąc porządki w folderach na komputerze znalazłem nie usuniętą modyfikację, ,,Magyar Mod,, TW. 9/10 wg graczy na różnych portalach. Z tego co pamiętam to jest dobry poziom, nie tylko dla Węgier, ale dla całej gry, np. AI od XAI. to tak na szybko. Mody do MTW2 to ogromna kopalnia . Czekamy na dalsze recenzje Mistrza.swordsmen_ug1.jpg

  7. #5
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Ja bym polecił stary mod Pro Deo et Rege. Nie powala na kolana, ale jest całkiem stabilny, ma dużą mapę i po niewielkich własnych modyfikacjach jest w stanie względnie realnie odwzorować klimat średniowiecza (oczywiście na tyle na ile się da). Wschód jest potraktowany po macoszemu - z góry zaznaczam. Ale basen M. Śródziemnego i Zachód mogą być.

  8. #6
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Polecam wypróbować najnowszą wersję ,,Tsardom ,, 2.0. Mod z najwyższej półki . Z bardzo ciekawą mapą regionalną dla Bałkanów. Dokładne opisy na TWCENTER FORUM. Nie grałem jeszcze ,tylko przeglądałem modele, wszystko na bardzo wysokim poziomie graficznym. Dla lubiących podobne klimaty polecam jakby a rebour do poprzedniego moda ten sam okres historyczny ale widziany oczami tureckich programistów, mapa Anatolia i Bliski Wschód, frakcje tureckie, chrześcijańskie, arabskie, mongolskie , modele też bardzo dobrej jakości,/ nie widziałem tak dobrze wykonanych modeli tureckich w żadnym modzie/ prawa autorskie zastrzeżone/ bardzo ciekawa pozycja dla orientalistów .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •