Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: Submod oddający realia bitew - Autorstwa Lwie Serce

  1. #11
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Dziękuję pięknie. Eutychesie jeśli chcesz potestowac to mogę nawet dziś podrzucić Ci taką alfę powiedzmy i mówię serio Frakcje, które w większości są zrobione i śmiało można nimi testować bitwy to:
    - Anglia
    - Francja
    - Cesarstwo Niemieckie
    - Cesarstwo Rzymskie
    - Jerozolima
    - Gruzja

    Reszta jest porobiona tak w połowie itp, przy tym sporo jednostek zakonnych oraz najemnych jest gotowa. Zaznaczam przy tym, że mój submod jest pod Bellum 7 z Megasubmodem bez żadnych modów na dodatkowe jednostki.

    Niech żyje Gwardia!

  2. #12
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lwie Serce Zobacz posta
    Dziękuję pięknie. Eutychesie jeśli chcesz potestowac to mogę nawet dziś podrzucić Ci taką alfę powiedzmy i mówię serio Frakcje, które w większości są zrobione i śmiało można nimi testować bitwy to:
    - Anglia
    - Francja
    - Cesarstwo Niemieckie
    - Cesarstwo Rzymskie
    - Jerozolima
    - Gruzja

    Reszta jest porobiona tak w połowie itp, przy tym sporo jednostek zakonnych oraz najemnych jest gotowa. Zaznaczam przy tym, że mój submod jest pod Bellum 7 z Megasubmodem bez żadnych modów na dodatkowe jednostki.
    Nie dziękuj, pójdziesz za mnie do roboty, bo muszę sobie seriale ponadrabiać





    Podrzucaj, z Megasubmodem, on ma docelowo inną muzę? Wino music?
    bo gram właśnie Polską w BC z muzą z Bulata i tak sobie porównuje, ale na szczęście nie są to takie same czasy, oscylują w chronologii, to oba mody się bronią. Ktoś kto ma pojęcie o spolszczeniu, by zerknął ile z BC można wykorzystać do Bulata, choć tam Rosjanie też dorzucili od siebie...
    Podkręciłem na ile można grafikę w grze, na razie chodzi

    Dawaj w poście linka i inni skorzystają, im dłużej CA zwleka z Medkiem 3, to wraca zainteresowanie dwójką i modami. A, że można na silniku zmieniac coraz lepiej grafę w bitwach i mechanikę, to wiadomo, nie dorówna ostatnim odsłonom w słit grafice, ale nie rani tak oczu^^
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  3. #13
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Do roboty za Ciebie? Buhaha już lecę! Tak Megasubmod ma docelowo muzykę wino, ja sobie akurat użyłem go jako bazy do swojej muzy. Tutaj jeszcze w poście nie dam bo to jest niegrywalna wersja, tylko do testowania. Jak ktoś wyrazi chęć potestować to co jest, to proszę o wiadomość prywatną a chętnie wyślę. Ale jak już mówiłem, obecna wersja jest tylko testowa, wiele jednostek jeszcze jest nie zrobionych a te co są mogą wymagać poprawek Ale ogólnie można sobie bitewki pojedyncze rozgrywać już i jest fajnie.

    Niech żyje Gwardia!

  4. Użytkownicy którzy uznali post Lwie Serce za przydatny:


  5. #14
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Największym ułatwieniem w Bellum jest chyba to, że zbierasz armię generałów i tej kawalerii nic nie powstrzyma więc może być zwrócił na to uwagę

  6. #15
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Tutaj ten problem nie występuje według mnie. Zrobiłem tak, że gwardia generalska jest bardzo dobra jednostka kawalerii na poziomie rycerzy cesarskich czy francuskich kawalerów. Czyli są świetni, ale można ich pobić przykładowo dwoma jednostkami rycerzy w zbrojach. Pancerni wlocznicy itp też dadzą radę powalczyć i na pewno nie zostaną rozjechani bezproblemowo przez generalskich.

    Niech żyje Gwardia!

  7. #16
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Jest tylko część jednostek zmienionych, ale jak dla mnie widać od razu różnice. Nagrywane nakładką Windowsa 10 do gier, może się przełamię i wrócę do dawnego nagrywania

    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  8. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  9. #17
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    A ogólnie jak wrażenia?

    Niech żyje Gwardia!

  10. #18
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lwie Serce Zobacz posta
    A ogólnie jak wrażenia?
    Tak jak na filmiku, walki są zacieklejsze, dłuższe bitwy, nie wiem czy szybkość kuni nie zmieniono i nie tylko, bitwy jak się gra, to myk, myk i AI leży i kwiczy , a tutaj miła odmiana, niby tylko cyferki pozmieniane...

    Myślę że całokształt można ocenić przy kampanii, wtedy są różne sytuacje, nie tak wyreżyserowane jak we własnych bitwach.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  11. #19
    Chłop Awatar crossidlo
    Dołączył
    Sep 2013
    Lokalizacja
    Bytom
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Z miłą chęcią sprawdzę efekty jak powstanie submod

  12. #20
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Pracuję cały czas nad nim Zdarzyła mi się bardzo rzadka na tym EDU rzecz, że rozegrała się niezwykle krwawa bitwa niemal do ostatniego człowieka między Księstwem Włodzimierskim a Cesarstwem Wchodniorzymskim. Rusini bronili mostu przed przeważającym liczebnie przeciwnikiem...

    0177.jpg

    Po gradzie strzał, który nie zdziałał wiele murowi tarcz ruskich włóczników, ciężka kawaleria bizantyjska ruszyła do ataku, próbując przełamać szeregi najeżone grotami włóczni. Natarcie jednak niemal z miejsca utknęło, dobrze wyszkoleni włócznicy w tym EDU potrafią świetnie trzymać szyk i odpierać bardzo silnego wroga. Nie czekając wiele, wkrótce większość armii bizantyjskiej przeprawiła się przez most, rozpoczynając bezpardonową walkę.

    0179.jpg

    Do natarcia na zajętych walką Greków ruszyli ciężkozbrojni bojarzy, wbijając się we wroga i zadając mu duże straty. Impet ciężkiej kawalerii jak zwykle okazał się ogromny w tej sytuacji taktycznej, co nie zmienia faktu, że masy wroga okazały się zbyt duże i bojarzy musieli wyciągnąć miecze. W ten sposób uratowali lewe skrzydło włodzimierskiej armii trzymając je niemal do końca bitwy, mimo heroicznej śmierci większości z jeźdźców. W ten sam sposób na prawym skrzydle kawaleria dworska uratowała sytuację, z tym, że ona wykorzystała nie swój impet ale ciężkie opancerzenie oraz biegłość w walce wręcz, wycinając wielu Greków.

    0180.jpg

    Centrum okazało się, mimo twardej obrony ciężkozbrojnych włóczników zbyt słabe, by odeprzeć taką nawałę bizantyjskich żołnierzy, w tym ciężkozbrojnych katafraktów i wkrótce zaczęło być coraz bardziej spychane i spychane. Tutaj sytuację uratowało natarcie włodzimierskiej chorągwi generalskiej, która najpierw na włóczniach a potem na mieczach skutecznie rozbiła falę napastników. Jak jednak na flankach, również oni ugrzęźli w masie piechurów i jeźdźców greckich.

    0185.jpg

    W momencie, kiedy obydwie strony pozbawiły się odwodów, rzucając do walki wszystko co mają, nastąpiła zwyczajna rzeź. Wkrótce żołnierze złamali szyki i nastąpiła walka w pomieszaniu, krwawa i przeciągająca się okrutnie z powodu zmęczenia wszystkich wojowników oraz braku jakiejkolwiek możliwości manewru. Księstwo Włodzimierskie prawie przegrało tą bitwę, gdyby nie fakt, że zdarzył się cud...

    0188.jpg

    Jeździec chorągwi dworskiej zabił toporem generała bizantyjskiego. Wówczas jego ludzie, mimo że liczniejsi spanikowali i uciekli... Twardy opór ruskich wojowników nie poszedł na marne, choć prawie wszyscy zginęli, to nie oddali pola i przegnali wroga z powrotem za most, wygrywając bitwę.

    Starcie trwało około pół godziny, rzadko się zdarza, że walczą do upadłego a tu tak było Tak czy siak bardzo fajna, emocjonująca walka pokazująca, jak ważne w moim EDU jest trzymanie szyku i rzucanie odwodów do walki w odpowiednim momencie. Przegrałem kilka bitew, gdy w złym momencie rozkazałem rozformować mur tarcz i atakowałem po odparciu przeciwnika. Ten po zreorganizowaniu się, walczył na równych warunkach z moimi wtedy a nie zwartymi szykami, które nie cofają się ani o krok

    Niech żyje Gwardia!

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •