Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Sarmatians Reborn

  1. #1
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach

    Sarmatians Reborn

    Serwus po paru latach nieobecności!

    Temat ten jest z jednej strony zapowiedzią, a z drugiej prośbą o pomoc w rozwiązaniu paru problemów, ale po kolei...

    Sarmaci pozostali jako jedyna z ważniejszych europejskich (czy raczej eurazjatyckich w tym przypadku) kultur epoki, która funkcjonuje w Attyli jako placeholder pod DLC, które nigdy nie powstało. Ci którzy kupili grę po premierze lub niedługo po niej, pamiętają nordyckich Celtów i germańskich Słowian. Celem moda będzie wyodrębnienie Sarmatów od Hunów, zbliżenie ich do standardu Alanów (czyli barbarzyńska kultura w grupie Wielkich Wędrowców, z dostępnymi sarmackimi jednostkami zamiast huńskich). Ten, pierwszy etap moda jest już zakończony i zasadniczo mógłbym go już wydać.

    1.jpg2.jpg3.jpg

    Wykorzystując fakt, że i tak musiałem edytować kampanię, postanowiłem dodać nową grywalną frakcję - Jazygów (Sarmatów z dzisiejszych Węgier). Tutaj zwracam się z prośbą o pomoc do kogoś, kto potrafi dodać grywalną frakcję do kampanii w Attylii - czy ta osoba mogłaby się ze mną skontaktować? Zrobienie tego mnie przerasta, choć zabierałem się do tego trzy razy. I druga kwestia, przy dodawaniu modeli do pliku z modem, wykrzaczyła mi się lokalizacja. Z tego co się zdążyłem zorientować (metodą prób i błędów), mody da się polonizować tylko dodając cały plik z tłumaczeniem. Orientuje się ktoś z Was co może być tego przyczyną, albo zna inny sposób na wrzucenie nazw jednostek w języku polskim?

    4.jpg

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Krwawy_Baron ; 11-04-2020 o 15:12

  2. Użytkownicy którzy uznali post Krwawy_Baron za przydatny:


  3. #2
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Witaj o szlachetny Krwawy_Baronie
    czeka Ciebie krwawe modowanie


    Co do polonizacji, zagadaj z Autorem spolszczenie do moda 1212, tutaj link, autor to Noyan
    https://forum.totalwar.org.pl/showth...l=1#post472301
    a co do reszty, to albo jan_boruta
    albo KAM2150

    Na forum zagadaj, albo najszybciej podejrzewam na steamie, myślę że ich kojarzysz


    Pozdrawiam
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  4. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  5. #3
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Udało mi się rozwiązać dotychczasowe problemy i teoretycznie nowa frakcja jest już grywalna w kampanii.

    20200414141435_1.jpg20200414141523_1.jpg20200414142041_1.jpg

    Jednak zostało jeszcze trochę pracy zanim mod będzie mógł zostać wydany. Póki co, brakuje mu paru szlifów (Jazygowie nie mają misji, nie wszystkie opisy działają, brak filmików w kampanii) oraz jest trochę błędów do poprawy (w kampanii brakuje modelu przywódcy frakcji, części jednostek nie da się rekrutować - choć przypisałem je do odpowiednich budynków, nie da się utworzyć nowej armii)

    Nowe jednostki:
    Aby odróżnić Jazygów od Alanów, nie mają oni możliwości rekrutacji konnych łuczników i najlepszych jednostek alańskich. W zamian za to, frakcja otrzyma nowe jednostki - głównie piechotę, dzięki czemu rozgrywka Jazygami będzie nieco przypominała Alanów sprzed reworku przy okazji DLC Age of Charlemagne.

    20200414140636_1.jpg
    Zbiegli niewolnicy z włóczniami - tania jednostka włóczników, sprawdzi się na początku kampanii jako mięso armatnie

    20200414140607_1.jpg
    Włócznicy Jazygów - solidna piechota z włóczniami, w ataku radzi sobie gorzej niż Germańscy włócznicy, ale za to zdecydowanie lepiej trzyma się w obronie

    20200414140548_1.jpg
    Germano-sarmaccy włócznicy - bardzo dobra ciężkozbrojna piechota z włóczniami, świetnie sprawdza się w obronie miast i wiązaniu wroga walką, wystawiając go na szarżę konnicy

    20200414140924_1.jpg
    Ciężka piechota szturmowa z toporami, przed atakiem miota oszczepami

    20200414140707_1.jpg
    Sarmaccy łucznicy (dostępni również dla Alanów) - podstawowi łucznicy, użyteczni podczas obrony osad

    20200414140652_1.jpg
    Opancerzeni sarmaccy łucznicy (dostępni również dla Alanów) - nieco lepsza wersja standardowych łuczników

    20200414140728_1.jpg
    Najlepsza jednostka jazdy bojowej dostępna Jazygom

  6. Następujących 2 użytkowników podziękowało Krwawy_Baron za ten post:


  7. #4
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Jak idą prace Krwawy Baronie? Mam nadzieję, że ich nie przerwałeś?
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  8. #5
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 9 podziękowań w 8 postach
    Witam. Czy pracę nad modem są kontynuowane? Marzeniem byłoby gdyby zrobić mod dobrze odwzorowujący Sarmatów i połączyć go z modem dodającym unikalną Armenię. Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •