Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Problemy, błędy w prowadzeniu Kampanii.

  1. #11
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Nadal u mnie wyrzuca po kliknięciu na przycisk "Wytyczne" - misje od papieża dla nacji katolickich.

    Założyłem kampanię:
    - Państwo Kijowskie - prawosławie - wyrzuca
    - Kalifat - islam - wyrzuca.

    Poziom trudnośći - B. wysoki z odznaczonym wyzwaniem.

    Zrezygnowałem z submoda na czcionkę - bez zmian.

    Sprawdziłem i poprawiłem kolejność packów w menagerze - bez poprawy.

    Albo coś u mnie jest nie tak albo jest jakić błąd w ostatniej aktualizacji.

    Jest jeszcze szansa, że odznaczone wyzwanie lub poziom trudnośći powodują te wyloty, na tą chwilę nie mam już serca do dociekanie tego. W końcu pewnie sprawdzę i oczywiśćie napiszę.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  2. #12
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach
    Z dyplomacją trzeba coś zrobić, zmienić koniecznie

    1267 rok i wszyscy ze wszystkimi mają sojusze wojskowe...

  3. #13
    Wojski Awatar Noyan
    Dołączył
    Feb 2020
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    23
    Otrzymał 42 podziękowań w 26 postach
    Zaznaczenie challengu Judgement Day trochę to poprawia, ale generalnie faktem jest to, że frakcje Europy Zachodniej mają za mocne więzi i musi być to zbalansowane

  4. #14
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Z włączonym wyzwaniem jest mniejsza miłość, w moich kampaniach ta sielanka nie trwała z resztą długo, możę to być też kwestia poziomu trudności na jakim gramy.

    Doszedłem w końcu do przyczyny moich wylotów do pulpitu.
    Nakombinowałem się, nawydziwiałem i już miałem się poddać a tutaj... Skorzystałem w końcu z automatycznego wyboru kolejności ładowania modów w menagerze Steam.
    Okazało się, że menager ustawił sobie wszystko oprócz spolszczenie naszego Dobrodzieja Noyana w zalecanej przez twórców kolejności.
    Spolszczenie ustawił na samym końcu i wszystko wróciło do normy.
    W momencie kiedy spolszczenie miałem ustawione na samym początku cały skrypt papieski nie działał jak trzeba i powodowało to wysypki do pulpitu.
    Do tego najczęściej z losowymi państwami ale zawsze z Czechami w panelu dyplomacji - wyrzut do pulpitu. Coś u mnie gryzło się pomiędzy spolszczeniem a resztą plików ale tylko w momencie ustawienia spolszczenia na piewszym miejscu podczas ładowania moda.

    Nadal mam jednak konieczność ręcznego ustawiania wyboru 6/10 slotów zaraz po zalogowaniu się do gry. Dostaję zapytanie po otwarciu dowolnego panelu miejskiego, wystarczy potwierdzić, że wybieram 10 i do momentu wylogowania gra zapamietuje wybór.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  5. #15
    Wojski Awatar Noyan
    Dołączył
    Feb 2020
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    23
    Otrzymał 42 podziękowań w 26 postach
    Jedna osoba na discordzie napisała, że to spolszczenie powodowało u niego crash i najprawdopodobniej fakt że w najnowszej wersji dodałem tłumaczenie niektórych skryptów jest tego powodem Tłumaczenie skryptów działa tylko jeśli spolszczenie jest na górze w mod managerze, zatem to najpewniej jest powodem i będę musiał to skasować

  6. #16
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Ja zauważyłem 3 prblemy:

    - wyloty do pulpitu (zdiagnozowane)

    - konieczność wyboru ilości slotów w miastach (6/10) po każdorazowym logowaniu do gry, tutaj jednak dodam, że taka konieczność pojawia się dopiero gdy któreś z naszych miast osiągnie już odpowiedni rozwój do odblokowania 7-go slotu.

    - grająć Małopolską i Państwem Jerozolimskim w poczatkowej fazie gry co 2 tury (Jerozolima) i ok 3 (Małopolska) dostaję komunikaty o pogorszeniu relacji z papieżem. Nie mam żadnych niewykonanych misji, nie wymordowałem jeńców, nie złupiłem miasta. Pojawia się po ogłoszeniu krucjaty, (nie jestem tego jednak pewny czy to jest powodem)), pomimo przystąpienia do niej relacje z papieżem spadają w tempie podanych wczesniej tur.

    Czy powodem możę być przetłumaczenie skryptów? Byłbym zaskoczony, choć wpływ kolejności umieszczenia spolszczenia na wyloty daje do zastanowienia.

    Noyan - oderwij się już od tego komputera, pomóż przygotować święta, ze znajomymi się spotkaj. Za duże tempo sobie narzuciłeś, luz Noyanie, młodość Ci ucieka.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  7. #17
    Wojski Awatar Noyan
    Dołączył
    Feb 2020
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    23
    Otrzymał 42 podziękowań w 26 postach
    Tak, problemem było tłumaczenie skryptów, które działa tylko jak spolszczenie jest na górze listy w mod managerze Już usunąłem te elementy ale jeszcze nie zaktualizowałem steama, w każdym razie wystarczy żeby spolszczenie było pod scripts packiem

  8. #18
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2017
    Postów
    42
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Wg mnie niektóre misje wyznaczane przez papieża mają za mały limit czasowy tzn. np. polecenie wybudowania kaplicy (3 tury). Jest to niemożliwe do zrealizowania, gdy nie mamy wolnego slotu, a z reguły nie mamy, bo nikt nie trzyma wolnego slotu w mieście na wszelki wypadek, gdyby papież zechciał, aby wybudować kaplicę.
    Może najlepszą opcją byłaby kara dopóki misja nie jest wykonana, a bonus byłby za ukończenie misji np. w ciągu 10 tur (później nakładana byłaby kara 'papieska', zdejmowana w momencie wykonania misji).

    Nie wiem czy poniższe to bug, ale obecny stan można by zmienić, a mianowicie:
    kara za rozbicie dzielnicowe Piastów (dla Księstwa Małopolskiego) mogłaby znikać po zjednoczeniu ziem polskich i ustanowieniu królestwa (a niestety póki co kara zostaje. Może przyczyną tego jest to, iż nie ja zniszczyłem wszystkie księstwa polskie tzn. akurat duńczycy zniszczyli księstwo wielkopolskie).

    Możliwy bug:
    - W niektórych prowincjach mogę budować budynki za 0 , czyli za darmo (w dalszej fazie gry, gdy mam praktycznie wszystkie technologie i pełno gildii murarzy).
    - Dowódcom czasami nie rosną 'wpływy'.
    - Jeden z członków rodziny nie posiada w ogóle ikon akcji czyli nie może ani się ożenić, ani defraudować pieniędzy, ani wykonać jakiejkolwiek innej akcji.

    Propozycja ulepszenia:
    Dobrze byłoby nakładać kary na kraje katolickie za atak na inne kraje katolickie. Do tego armia katolicka atakująca inną armię katolicką powinna tracić poczucie wspólnoty.

    Fajnie jakby nawracanie (od 'budynków') trwało trochę dłużej, natomiast szybciej niż 'budynki' nawracać powinni kapłani. Gdyby kapłan katolicki został zabity, to w danej prowincji powinien pojawiać się bonus do nawracania na katolicyzm (męczennicy zawsze swoim heroizmem nawracali). Dobrze również jakby pojawiali się heretycy powodujący rozruchy i tworzyli armie, tak aby była konieczność przeciwstawiania się im.

    Niestety ciągle nie ma flot.
    Ostatnio edytowane przez pixi ; 10-02-2023 o 15:30

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •