Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Age of Justinian 555 AD.

  1. #1
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach

    Age of Justinian 555 AD.

    Nim go zapodałem tutaj na forum, to pograłem w niego. Porozmawiałem z Autorem.

    Modyfikacja jest świeża, już jest dobrze dopracowana.

    Jest rok 555AD. Starzejący się i upadający Justynian zbliża się do końca swego panowania. Konstantynopol odzyskał kilka prowincji dawnego Cesarstwa Zachodniorzymskiego i ostatecznie pokonał Ostrogotów we Włoszech. Jednak wciąż pozostaje tyle do zrobienia. Nowe prowincje są niespokojne, a bunt grozi wybuchem. Wyczerpana rzymska siła militarna musi zostać odbudowana. Wojna z Wizygotami trwa w Hispanii, a nowi i znani wrogowie zbierają się wzdłuż ogromnych i nadmiernie rozciągniętych granic.

    https://steamcommunity.com/sharedfil...?id=1836928957
    Pokazuje Bizancjum u szczytu swojej potęgi za czasów Justyniana Wielkiego, Belizariusza i Narsesa.
    Mod składa się z 3 części, w zależności jak chce się zagrać.

    Ja pograłem sobie na Dużej Kampanii - nikim innym jak... domniemanym królem Arturem.
    Tutaj twórcy moda wyszli założenia, że Artur był jakimś ostatnim pozostałym zwierzchnikiem Rzymu na terenie Anglii i resztę już dopowiadają mity...
    Sama takie założenie nie jest niczym niezwykłym, bo i tak historycy dopatrują się źródeł legendy o królu Arturze.
    Ale do rzeczy

    Zasady instalacji:
    Jeśli chcesz zagrać w Age of Justinian 555 na mapie Grand Campaign, włącz tylko ten mod + Last Roman Remont 2 i 3.

    Jeśli chcesz zagrać w kampanię The Last Roman DLC, włącz opcję The Last Roman Remont 1,2 i 3. Wyłącz ten wiek Justyniana 555.

    Powinieneś mieć zawsze włączone tylko 3 części (plus każdy oficjalny submod wymieniony na stronie opisu modów). W przeciwnym razie to nie zadziała. Upewnij się, że nie działają żadne inne mody, takie jak utrzymanie jednostki.


    Na pewno podam coś z rozgrywki, to taki mod, co może być brakującym dlc do Attili, a jak by tak mod Wojna Trzech Religi jeszcze dokończyli....
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 21-04-2020 o 19:28
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. #2
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Aktualizacja modyfikacji. I trzeba przyzanć już jest dużo ciekawych rzeczy zaimplementowanych, spokojnie można grać. Wiadomo, że język gry to angielski musi być.
    Co do zmiany na stabilność, u mnie nie było problemów, ale niektórzy mieli, bardziej myślę to kwestia konfiguracji sprzętowej niż moda.

    Znacząca poprawa stabilności.
    12 tur rocznie. 4 tpy submod zostanie wydany w późniejszym terminie.
    Nowe grywalne frakcje: Armenia, Corduba, Banu Ghassan, Regnum Maurorum et Romanorum, Kok Turuk, Fryzja i Saksony w Wielkiej Brytanii. Każdy ma niestandardowe listy.
    Dodano cele i misje frakcji dla głównych frakcji i niektórych mniejszych frakcji. Niektóre teksty smaków w misjach nadal odnoszą się do wanilii, ale z czasem zostaną zmienione. Misje wciąż trwają i mogą zostać spełnione.
    Francia podzieliła się na Austrasia, Neustria et Burgundii i Akwitania. Każdy jest grywalny.
    Usunęliśmy Hordy Langobardi, ponieważ uważaliśmy, że nie ma ona znaczącego wpływu na rozgrywkę.
    Avaroi może się teraz osiedlić. Kompletna zmiana skórki i przegląd składu.
    Wzrosły rzymskie garnizony
    Przeróbka drzewa rekrutacji Eranshahr w celu zmniejszenia spamu z włóczniami.
    Wiele innych drobnych ulepszeń i zmian.
    Niestety ze względu na nowości z jednostkami AOR powinna być nowa kampania.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  3. #3
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach

    Historically Authentic: Realistic Battle Mod 2020 (new, wip)

    Dzięki informacji od szlachetnego kolegi wino, okazało się że ktoś stworzył moda do bitew, który jest kompatybilny z tym modem, co w głównym temacie.

    Cytuję komentarz współautora moda wibblywobblywonder- Age of Justinian 555:

    Sprawdziłem jego pliki. Próbowałem też, ale zdecydowałem, że wolę szybsze bitwy, nawet jeśli nie są one tak realistyczne.
    Ja sam używam innych modów do bitew, ale nie ma co przekombinować, sama już AoJ 555 ma zmiany.

    Tyle tytułem wstępu.
    Mod jest najprawdopodobniej współpracujący też z innymi modyfikacjami, wszystko w opisie moda co i jak.

    Historically Authentic: Realistic Battle Mod 2020 (new, wip)

    https://steamcommunity.com/sharedfil...?id=2100509163
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  4. #4
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach
    Trzeba przyznać że kawał dobrej roboty, a opis moda robi wrażenie. Ciekawe jak mod się sprawuje w praktyce.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam, mam pytanie gram sobie w tego moda Królem Arturem i mam problem tzn, nie mogę rekrutować żadnych nowych armii ani flot? Czy ktoś mógłby doradzić co zrobić?

  6. #6
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez zarzynacz108 Zobacz posta
    Witam, mam pytanie gram sobie w tego moda Królem Arturem i mam problem tzn, nie mogę rekrutować żadnych nowych armii ani flot? Czy ktoś mógłby doradzić co zrobić?
    Musisz zerknąc do pierwszego posta i sprawdzić sobie, czy masz taką kolejność moda jak napisałem w poście. To bardzo ważne, bo sama frakcja będzie, ale masz uszczuplone ilości nacji porzymskich a w samej grze jest jak napisałeś.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  7. #7
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach

    Age of Justinian 555AD v.0.7

    Age of Justinian 555AD v.0.7

    Kolejna aktualizacja, już blisko finału, jestem świadom, że są inne modyfikacje pod Attile i to naprawdę dobre, ale ten jest fajnie poukładany i Autorzy modyfikacji, są otwarci na dyskusję i sugestie grających.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  8. #8
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Obecnie najnowszą wesją jest 0.9 z 19 lipca. Wersja 0.9 składa się z 4 części.

    https://steamcommunity.com/sharedfil...?id=1836928957

    Zainstalowałem wszystkie 4 plus spolszczenie i... Niektóre frakcje mają zaledwie po kilka jednostek, różnice w parametrach bojowych jednostek są kolosalne: - atak 7 i atak 45.
    Czy ktoś może mi napisać czy to jest normą w modzie czy muszę coś doinstalować lub z czegoś zrezygnować żeby kampania była grywalna.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  9. #9
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Spróbuj bez spolszczenia. Lata wgrywania spolszczeń nauczyło mnie, że nie ma nic bardziej rozwalającego grę niż spolszczenia modów.



  10. Użytkownicy którzy uznali post Samick za przydatny:


  11. #10
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez Samick Zobacz posta
    Spróbuj bez spolszczenia. Lata wgrywania spolszczeń nauczyło mnie, że nie ma nic bardziej rozwalającego grę niż spolszczenia modów.
    Spoiler: 
    Bzdurzysz, wystarczy że są pozostałości z innych modyfikacji i gra jest rozwalona.


    Spolszczenie działa bezproblemowo. Gra musi być w wersji polskiej. Jak są jakieś problemy, to zapraszam na kontakt do tematu spolszczenia tego moda na steam, każda uwaga jest cenna. Mod powinien dostać jeszcze do końca lata wersję finalna, więc wszystko jeszcze przed nami....
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •