Strona 30 z 39 PierwszyPierwszy ... 202829303132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 381

Wątek: POTOP Total War v1.8

  1. #291
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2022
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Z kapitulacją Warszawy masz rację. Najpierw moje koniki zgładziły Jana Kazimierza na otwartym polu pod Krakowem, a potem zaatakowałem Warszawę bronioną przez nowego władcę, Ferdynanda Wazę. Oczywiście (prawie) bez armii, bo bot był bardziej zainteresowany bronieniem jakiś fortów. Zapomniałem, że (chyba) tak to działało w bazowym Medku 2 jak się ubije następców tronu.

    Potestuję w takim razie Polskę i dam tutaj znać za jakiś czas jak zauważę jakieś bugi.

    Jeszcze raz dzięki za moda!

  2. #292
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Le Pakul Zobacz posta
    w komentarzach na moddb, wrzuciłem na prośbę. Faktycznie nazwę folderu po pobraniu trzeba zmienić, powinienem tak nazwać folder nadrzędny ale mi się pomyliło
    Odnośnie błędów przy kampanii Tatarami, raczej nie zdążę tego poprawić ale dzięki za wskazanie tych problemów. Skupiam się bardziej na kampanii Polską. Nie chodzi tu o moje lenistwo ale jak miałbym kampanię każdą frakcją doprowadzić do perfekcji to chyba bym to do emerytury robił, biorąc pod uwagę ile roboty było przy samej Polsce.
    Odnośnie kapitulacji Polski po zajęciu Warszawy - nie ma takiego skryptu albo ja go nie zauważyłem, może zabiłeś ostatniego następcę tronu w tej bitwie?
    Także podsumowując, wersja 1.6 raczej, podobnie jak poprzednie, będzie skupiona wokół kampanii Rzeczpospolitą, może autorzy kolejnych wersji bardziej dopracują pozostałe frakcje. Zachęcam do testowania Polski i zgłaszania uwag.
    Zachowanie kompa, to myślę, że szlachetny Piter spokojnie to uradzi, u mnie jak grałem Chanatem Krymskim, było inaczej. Tam kiedys był taki myk w Medku 2, pewnie go już testowaliście? chodzi mi o to balanced np. napoleon w pliku descr_strat.txt. Niby pierdółka, ale swego czasu nawet było o tym w poradnikach do modowania, bo bot dostawał "skrzydeł" albo zadyszki
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  3. #293
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    P.S. właśnie zauważyłem że w części osad np. w Smoleńsku na mapie bitewnej pojawia się most, wynika to z tego że zmieniałem bieg niektórych rzek i jak widać zrobiłem to trochę niechlujnie ale bez paniki, odsunę w kilku przypadkach nieco rzekę od osady i będzie ok

  4. #294
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Ja nic nie będę zmieniał, nie da się zmieniać wszystkiego w AI do medka. Można ustawić defend normal i będzie się bot mniej skupiał na fortach ale to nie działa dużo lepiej.


    Nie da się w medku wzywać sojuszników do walki.

    Oglądałem parę serii na potopie z tego moda na youtube i zauważyłem, że w większości przypadków osady są silnie bronione przez bota. Paru graczy przerwało serię, bo była za trudna, a inni bawili się w przenoszenie do Ameryki, bo i tak było za ciężko.

    Bot ma zawierać pokój losowo żeby sobie móc przeanalizować kogo atakować żeby dyplomacja działała, a nie jak w większości modów jak jakieś boty ze sobą walczą to walczą jedną wojnę całą rozgrywkę i nigdy nic się nie dzieje, nie podpiszą pokoju, nic nie zmienią tylko się tłuką do zniszczenia.

    Co do moda to mechanika gry jest w tym modzie przegadżetowana i silnik AI nie jest do tego dostowany. Wzorem jest mod Medieval Ultra balanced. Tam to AI śmiga pięknie.

  5. Użytkownicy którzy uznali post Piter za przydatny:


  6. #295
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Podsyłam wersję obecną, po naprawieniu kilku błędów, zarówno przeze mnie zauważonych jak i mi zgłaszanych w międzyczasie:https://drive.google.com/file/d/1VXJ...ew?usp=sharing
    Zachęcam równocześnie osoby testujące do dalszego zgłaszania mi zauważonych błędów
    Ostatnio edytowane przez Le Pakul ; 31-07-2022 o 19:00

  7. Następujących 2 użytkowników podziękowało Le Pakul za ten post:


  8. #296
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Super Zaraz weekend, to się wezmę
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  9. #297
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Wersja 1.6 jest już dostępna na moddb: https://www.moddb.com/mods/potop-tot...p-total-war-16
    Główne zmiany w porównaniu z wersją 1.5:
    Nowa mapa(robiona głównie przez goro496)
    Zmiany w AI(udostępnione przez Pitera)
    Rozbudowanie kampanii polską
    Naprawienie błędów, głównie w skrypcie kampanii
    Zmiana wyglądu Kudaku i Zbaraża
    Gra, podobnie jak poprzednie wersje, koncentruje się na kampanii RON, zmiany dotyczące pozostałych frakcji są nieliczne i kosmetyczne.
    Zapraszam do pobierania

  10. Następujących 3 użytkowników podziękowało Le Pakul za ten post:


  11. #298
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Nie mam czasu pograć ale to trochę dziwnie wygląda, że dajecie kozakom po 10 000 dochodu z ich osad. Powinno być max po 2000 za specjalne budynki dla wszystkich frakcji.

    Kozacy się nie rozwijają przez to, że graniczą tylko z jedną porwincją i robią ataki na to wąskie gardło, które powoduje, że ich liczne armie stoją w korku, bo AI w medku ma jakąś blokadę, żeby atakować pojedynczymi, paroma armiami jedną prowincję co prawdopodobnie jest związane z tym, żeby nie było zbyt dużych bitew. Więc takie wzmocnienie kozaków mało zmienia, a i tak na bardzo trudnym mielby duże bonusy pieniężne. Jeśli chcieć silniejszych kozaków to trzeba by im dać więcej prowincji i przesunąć start moda.

    Ale ogólnie dobrze, że mod się rozwija

    Na tym AI co teraz jest ten problem wąskiego gardła na Kijowie powinien być złagodzony.

  12. #299
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Siedzę na chorobowym więc mam chwilę czasu i pograłem dość dużo na ostatniej wersji Rzeczpospolitą i... nie podoba mi się ani trochę.
    Nie ważne co zrobię gra i tak narzuci mi swoje widzi mi się. Nie ważne co sobie zaplanuje i tak wszystko wyjdzie według zapisanego skryptu.

    Doszło do tego że sobie po prostu klikałem zmianę tury nie robiąc kompletnie nic i patrzyłem co się dzieje:
    o, straciłem wszystkie swoje wojska,
    o, a teraz straciłem miasta,
    o, dodało mi trochę wojska,
    o, odzyskałem sporo miast, fajnie

    Nie mówiąc już kompletnie o tym, że AI w czasie Potopu po prostu szaleje Siedmiogród chce oblegać Kraków, następna tura rozejm, znowu wojna bo oblega Kraków i znowu wymuszony rozejm. Co się dzieje potem? Znowu oblega Kraków i mamy wojne a ture potem mamy rozejm
    Ta sama historia dzieje się w przypadku wymuszenia pokoju z Moskwą. Logiczne jest, że jeśli mamy wymuszony pokój, "odzyskaliśmy" skryptowo miasta i mamy w nich po max 2 garnizony wojsk, podczas gdy nieopodal stoją pełne armie moskwy to przy słabych stosunkach nadal będą co ture atakować (no i co ture będzie wywoływany skrypt pokoju)

    Ech... podsumowując, najlepszym sposobem na granie Rzeczpospolitą w tym modzie jest nic nie robić, klikać zmiany tur, patrzeć co się dzieję bo i tak nie mamy praktycznie na nic wpływu

    Nie mniej żebym nie był tak surowy należy się szacunek za wykonanie, bo pod względem historycznym lepiej się tego nie dało ogarnąć. Tylko że to nie jest grywalne, ewentualne jest grywalne raz, zobaczyć z czym się Rzeczpospolita wtedy mierzyła i tyle.

    Można by było stworzyć 2 kampanie: historyczną i alternatywną, żeby każdy mógł sobie wybrać. Bo na chwile obecną nie ma dużego sensu wciągać się w tego moda (w przypadku graniu RONem oczywiscie, bo nie wiem co się dzieje wtedy u Kozaków, Rosji czy Szwedów, ale skoro w pewnym momencie Kozacy błąkają się po mapie a jej tereny przejęła Rosja to wnioskuje że Hetmanat przestał być frakcją grywalną)

  13. #300
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Za dużo skryptów.

    Co do pokoju to ktoś plik od dyplomacji zmienił, który odpowiada za to jaka propozycja jest hojna, a jak wymagająca + oskryptowanie ogłupia wszystko.

Strona 30 z 39 PierwszyPierwszy ... 202829303132 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •