Strona 4 z 39 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 383

Wątek: POTOP Total War v1.8

  1. #31
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Zaktualizowałem link do nowej wersji gry, prosze o informacje czy wszystko działa.

    Tak jak wcześniej wspominałem, nie udało mi się zrobić tyle ile bym chciał za co przepraszam bardzo

    Dajcie znać gdyby były jakieś problemy, bo wydaje mi się, że zbyt szybko mi się ten Potop wstawił w internety
    Ostatnio edytowane przez goro496 ; 18-10-2020 o 05:44

  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało goro496 za ten post:


  3. #32
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Pochwal się proszę co zostało zrobione

  4. #33
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez Le Pakul Zobacz posta
    Pochwal się proszę co zostało zrobione
    Niestety gdzieś zapodziałem plik ze zmianami i nie pamiętam wszystkiego

    Na pewno dodani i poprawiono wiele postaci w modzie,
    Dodano do każdej frakcji jednostkę mieszczaństwa,
    Dodano i poprawiono wiele budynków,
    Dodano skrypty do gry (oczywiście nie zbyt wiele),

    I Inne

  5. #34
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Zmiany wyglądają bardzo przyjemne dla oka. Gra się dużo lepiej, także jakby mniej oglądania pulpitu podczas samej gry, co jest niewątpliwie na plus.
    Jednakże mam pewien problem z trybem hot seat. Otóż nie mam do wyboru wszystkich frakcji, mianowicie brak jest kilku państw na samej górze listy, tj. Mołdawii, Bawarii, Sabaudii, Szwecji. Nie wiem czy też to odpowiedni wątek do tego pytania, ale znacie może rozwiązanie tego problemu? Chętnie bym zagrał z innymi, a taka bawaria czy szwecja to kusząca opcja wyboru kraju.

  6. #35
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Doszedłem Rzeczpospolitą do roku 1685 i przede wszystkim gratuluję i dziękuje wszystkim którzy przyczynili się do tego jak ten mod obecnie wygląda. Najbardziej zwraca uwagę jego stabilność. Poza tym że za pierwszym razem kampania długo się wczytywała, raz zacięła się gra podczas bitwy i raz wywaliło do pulpitu, to nie miałem żadnych problemów technicznych.
    Mod jest też bardzo stabilny pod względem „geopolitycznym”. W poprzedniej wersji w każdej z kampanii na zachodzie po pewnym czasie wyrastały wielkie Niderlandy, zajmujące 1/3 kontynentu, teraz w roku 1685 mapa niewiele różni się od tej z początku kampanii, mimo że wojny się toczą. Dla mnie to plus, lubię jak jest dużo frakcji na mapie przez dłuższy czas. Bardzo sprawnie działa też powoływanie mieszczaństwa do obrony podczas oblężenia. Problem z wymieraniem frakcji wygląda na prawie rozwiązany. Jedyna frakcja jaka bez wyraźnych przyczyn wymarła to Rosja i stało się to właśnie w roku 1685. Mam oczywiście też trochę uwag, sugestii co do tego co warto by moim zdaniem poprawić, wyliczę je w kolejności od najistotniejszych do drugorzędnych, o wielu z nich wspominałem już wcześniej, uzasadnienie do nich znajdziecie we wcześniejszych postach, ale jest też kolka nowych pomysłów.
    1. Nie wszystkie miasta mają fortyfikacje bastionowe, brakuje ich np. Moskwie
    2. Przytułek, magazyny wojskowe, reformy wojskowe nie obniżają kosztów rekrutacji
    3. Na Ukrainie (na wschód od Lwowa) można rekrutować strzelców litewskich a to Korona przecież. Poza tym na tych samych terenach nie można rekrutować żadnych oddziałów strzeleckich jakie można rekrutować w reszcie Korony, brak jest też możliwości rekrutacji pospolitego ruszenia. Domyślam się że koncepcja jest taka że tam gdzie można rekrutować kozaków rejestrowych tam nie można rekrutować pospolitego ruszenia ale raz że to historycznie nie ma żadnych podstaw a dwa że jak już dajemy Tyszkiewiczowi tytuł wojewody kijowskiego, a wojewoda przecież prowadził pospolite ruszenie z danego województwa, to naturalną konsekwencją wydaje się istnienie pospolitego ruszenia z tego województwa.
    Po zdobyciu Siczy przez RON można tam rekrutować mołojców ale kozaków rejestrowych już nie. Na Ukrainie na wschód od Kamieńca Podolskiego można rekrutować artylerię tylko w Kijowie a to i też nie każdą(serpentyny, moździerze, organki)
    4. Rekrutowanie zwykłej milicji miejskiej przez 2 tury to przesada, podobnie piechoty łanowej, wybranieckiej, dragonów, czy kozaków rejestrowych. Proponuję dać jedną turę na rekrutację tych jednostek bo to żadna elita nie była(rekrutacja husarii przez 2 tury, ok ale gdzie husaria a gdzie milicja, niebo a ziemia!). Dodatkowo przy kozakach rejestrowych proponuje dać możliwość rekrutowania chociaż 2 jednostek na turę w danym mieście.
    5. Kozackie wozy bojowe nadal mogą atakować mury, podobnie organki i wielkie organki, proponuję im dać 0 przeciw budynkom.
    6. Do wojsk RON proponuję dodać tabor kozacki(do punktu werbunkowego kozaków rejestrowych) i wozy taborowe (polsko-litewskie)do rekrutacji w całej RON oraz arkebuzerię – nie była to może w ówczesnym wojsku formacja liczna ale jednak występowała. W Koronie dobrze by było też rekrutować dragonię(było by bardziej historycznie)
    7. Chanat Krymski na początku kampanii w ogóle nie atakuje RON, nawet granice rzadko czambuły naruszają, chyba że Hetmanat już upadnie, to wtedy zaczynają na Ukrainę wchodzić. Widzę duży postęp w porównaniu do poprzedniej wersji moda bo przynajmniej Kozaków już nie atakują Tatarzy ale nadal z ich poziomem agresji wobec RON jest coś nie tak.
    8. W potopie trochę za mało jest potopu, szwedzkiego. Do roku 1685 miałem tylko jedną bitwę ze Szwedami z ich inicjatywy, wkroczyli na Litwę, przegoniłem ich i cisza. Korony w ogóle nie zaatakowali
    9. Proponuję przekształcić Zamość, Smoleńsk i Psków w miasta, z bastionowymi fortyfikacjami oczywiście
    10. Proponuję dodać nową frakcję – Rokoszanie, pojawiali by się w okolicach Częstochowy(która zostanie mam nadzieję przemianowana na Jasną Górę )w 1665 r. z Jerzym Lubomirskim na czele(trzeba by albo uśmiercić go przed rokoszem aby pojawił się w „nowej odsłonie” żeby nie było 2 Jerzych Lubomirskich jednocześnie albo wprowadzić te postać do gry dopiero w 1665 r. Oczywiście na starcie frakcja ta była by w stanie wojny z RON a w skład jej wojska (1 lub 2 armie) wchodziłoby głównie pospolite ruszenie.
    11. Wprowadzenie cyklicznych buntów kozackich. Nowe kozackie armie pojawiałyby się cyklicznie co jakąś stałą ilość tur(albo w wybranych latach większych bitew np. 1651). Nie jestem zdecydowany czy lepiej było by żeby takie wydarzenie następowało tylko w razie upadku Hetmanatu czy bez względu na jego istnienie albo jako wsparcie militarne dla niego albo jako jego wskrzeszenie. W turze kiedy miało by to miejsce pojawiało by się wydarzenie „Rebelia Kozacka” z kilkoma zdaniami opisu(tak jak przy inwazji Mongołów w M2TW) i proponowałbym dać pod tym fragment filmu Ogniem i Mieczem od minuty 43:46 do 44:29
    https://www.youtube.com/watch?v=buJIJz3O9zs&t=2628s
    (na takiej samej zasadzie jak pokazuje się filmik przy inwazji Mongołów w M2TW)
    12. Podział stałych fortów na małe miasta i twierdze według ich walorów obronnych. Małe miasta otrzymały by drewnianą palisadę(tą na której można rozmieszczać piechotę) a twierdze fortyfikacje bastionowe. Jeśli chodzi o RON i najbliższe okolice to jako twierdze zakwalifikowałbym: Kudak, Bar, Zbaraż, Brześć, Jasną Górę, Rawę, Elbląg, Dyneburg, Połock, Witebsk, Mścisław, Słuck, Wielkie Łuki, Kreml, Chocim. Reszta fortów w RON dostałaby wspomniane palisady. Odnośnie pozostałych fortów poza tymi które wymieniłem to aż tak się nie znam na historii świata żeby je poprzydzielać do jednej z tych kategorii. Jeśli się w ogóle da to proponował bym też wydłużyć czas przez jaki forty mogą być oblegane.
    13. Poprowadzenie drogi ze Smoleńska, przez Możajsk do Moskwy i z Połtawy przez Łubnie do Kijowa
    14. Sicz powinna być drewnianym zamkiem bez możliwości rozbudowy w zamek murowany. To by lepiej do historycznej Siczy pasowało
    15. Podjęcie próby wciągnięcia artylerii na mury
    16. Likwidacja świętej inkwizycji albo chociaż jej osłabienie – wycina mi dowódców na potęgę, nawet Sobieski nie dał jej rady…
    17. Kiedy wybieram księżniczką miasto gdzie ma się udać to pojawia się tekst „brak niezamężnych generałów” można by to poprawić że chodzi o generałów bez żon

  7. Użytkownicy którzy uznali post Le Pakul za przydatny:


  8. #36
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Nie w braku pomysłów jest rzecz tylko w braku ludzi z umiejętnościami żeby je wprowadzić

  9. Użytkownicy którzy uznali post Piter za przydatny:


  10. #37
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Dzięki wielkie za miłe słowa, jak i porady i krytyke, bardzo to doceniam, co do nowych pomysłów to myślę że Piter bardzo trafnie to ujął

  11. #38
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Świetne intro, mod wygląda genialnie. Kiedyś trochę pogram jak będę miał czas

    Nieodżałowana sprawa, że Neapol to rebelianci. Niby byli tylko zależni od Hiszpanii ale lepiej żeby był jej częścią jako uproszczenie w grze niż żeby był częścią papiestwa jak go sobie podibje, bo to już całkiem ahistoryczne

    Wrzuć to na TWC.

    Ładnie skrypty porobiłeś I ogólnie wszystko jest bardzo ładnie, jestem pod wrażeniem

  12. #39
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Rozegrałem niezliczoną ilość godzin w Bellum Crucis z PL megamodem, jest to według mnie modyfikacja, która zostawia w tyle wszystkie inne do MedII. Potop ściągnąłem wczoraj, pierwsze rażenie świetne, na przemian z rozczarowaniami ( może przez moje przyzwyczajenia ).
    Pogram jeszcze i dam znać.
    Ostatnio edytowane przez grzwys ; 01-11-2020 o 10:35

  13. #40
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Ależ ten mod jest genialny, zasługuje na większą popularność

Strona 4 z 39 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •