Strona 17 z 39 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 383

Wątek: POTOP Total War v1.8

  1. #161
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez PanKowalski Zobacz posta
    Całość Medievala chcę wyrzucić, żeby nie zostały tam śmieci po poprzednich instalacjach. Wcześniej niezależnie od reinstalacji miałem totalny crash po 106 turze.
    No spoko, ale nadal nie wiem co ma piernik do wiatraka. Wina była w modzie, wgraj sobie nową wersję i tyle

  2. #162
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Mam prośbę, może mi ktoś wyjaśnić jak dodać do campaign_script jakieś wydarzenie tak żeby w danej turze w trakcie gry pojawiała się wiadomość określonej treści? Na takiej zasadzie jak dostaje się wiadomość o abdykacji Krystyny Wazy. I drugie pytanie, czy można dodać spawnową armię bez generała, tylko z jakimś kapitanem?

  3. #163
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez Le Pakul Zobacz posta
    Mam prośbę, może mi ktoś wyjaśnić jak dodać do campaign_script jakieś wydarzenie tak żeby w danej turze w trakcie gry pojawiała się wiadomość określonej treści? Na takiej zasadzie jak dostaje się wiadomość o abdykacji Krystyny Wazy. I drugie pytanie, czy można dodać spawnową armię bez generała, tylko z jakimś kapitanem?
    Wpis w pliku compaign_script powinien wyglądać tak:

    monitor_event FactionTurnStart FactionType poland
    and I_TurnNumber = 24

    historic_event KRYSTYNADEAD factions { poland, }


    terminate_monitor
    end_monitor

    a później otwierasz historic_events w data - text i dodajesz wpis:

    {KRYSTYNADEAD_TITLE}KRYSTYNA WAZA ABDYKOWAŁA!
    {KRYSTYNADEAD_BODY}W Królestwie Szwecji władcą został Karol Gustaw.\n\nNowy król ma ambitne plany...


    tyle.

    Co do tego drugiego to pokaże na przykładzie Janusza Radziwiłła:

    to:


    spawn_army
    faction poland
    character Janusz Radziwill, named character, age 37, x 328, y 287, portrait Janusz_Radziwill, label v00, direction W
    traits GoodCommander 2, Energetic 1, NaturalMilitarySkill 1, StrategicSkill 1, TacticalSkill 1, LoyaltyStarter 1
    unit European bodyguard exp 0 armour 0 weapon_lvl 0

    zamień na takie coś:

    spawn_army
    faction poland
    character Janusz, general, age 37, x 328, y 286
    unit Kirasjerzy exp 0 armour 0 weapon_lvl 0

    I w ten sposób otrzymasz kapitana Janusza z jedną jednostką kirasjerów (bez jednostki przybocznych)

    Ważne żebyś imiona brał z pliku descr_names. Tam masz wszystko pokazane co jest przypisane do jakiego kraju. Jeśli wpiszesz złe imie to coś się wysypie, ewentualnie bedzie bezimienny kapitan

  4. #164
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Dzięki, widzę że filmy wprowadzające zarówno do kampanii RON jak i Hetmanatem są w formacie BIK więc domyślam się że ktoś jest w posiadaniu narzędzia do konwertowania na ten format. Gdyby ta osoba chciała pomóc w przekonwertowaniu pewnych plików na ten format, oczywiście ku chwale moda, to proszę o kontakt

  5. #165
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Pan Kowalski -Usuń ręcznie wszystkie pliki z folderu MED-2 Kingdoms i zainstaluj ponownie.

  6. #166
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez Le Pakul Zobacz posta
    Dzięki, widzę że filmy wprowadzające zarówno do kampanii RON jak i Hetmanatem są w formacie BIK więc domyślam się że ktoś jest w posiadaniu narzędzia do konwertowania na ten format. Gdyby ta osoba chciała pomóc w przekonwertowaniu pewnych plików na ten format, oczywiście ku chwale moda, to proszę o kontakt
    to nie jest nic trudnego, powiem Ci jak to zrobić ale nie dziś


    EDIT:

    Program The RAD Video Tools (kliknij w nazwę )

    Program jest bardzo prosty w obsłudze więc myślę że sobie poradzisz

    hasło do pliku to: RAD
    Ostatnio edytowane przez goro496 ; 25-04-2021 o 09:58

  7. Użytkownicy którzy uznali post goro496 za przydatny:


  8. #167
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Czy ktoś kojarzy jakiś film gdzie jest scena przemarszu piechoty moskiewskiej w umundurowaniu z XVII w.?
    Druga sprawa jest taka że próbuje zmienić grafikę jaka pojawia się przy powiadomieniu o oblężeniu miasta, na coś z epoki, problem w tym że jeszcze nie znalazłem folderu gdzie taka grafika jest. Moje podejrzenia przykuł potop\data\ui\eastern_european\eventpics ale grafiki tam są inne niż te które pojawiają się w trakcie kampanii.

  9. #168
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Okazało się że jednak folder jest dobry tylko nie na te grafiki patrzyłem
    Jest problem z moździerzami w miastach i twierdzach, o ile w polu wszystko działa to jak już przychodzi do strzelania z za murów to strzelać nie chcą. W poprzedniej wersji działało to ok. Czy ktoś wie co z poprzedniej wersji trzeba przekopiować żeby działało jak dawniej?

  10. #169
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez Le Pakul Zobacz posta
    Okazało się że jednak folder jest dobry tylko nie na te grafiki patrzyłem
    Jest problem z moździerzami w miastach i twierdzach, o ile w polu wszystko działa to jak już przychodzi do strzelania z za murów to strzelać nie chcą. W poprzedniej wersji działało to ok. Czy ktoś wie co z poprzedniej wersji trzeba przekopiować żeby działało jak dawniej?
    Wszelkie zmiany odnośnie artylerii zostały zmienione w pliku descr_projectile

  11. Użytkownicy którzy uznali post goro496 za przydatny:


  12. #170
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Cytat Zamieszczone przez goro496 Zobacz posta
    To miłej zabawy, może kiedyś to Ty stworzysz kolejną wersję tego moda
    Po moich modyfikacjach powstało coś co można by nazwać nową wersją
    Jeśli chodzi o samą kampanię to skupiłem się na 2 głównych wątkach: wojnie polsko – kozackiej i polsko – szwedzkiej. W przypadku pierwszej, stopniowo pojawiają się nowe, kozackie armie, atakujące kolejno Kijów, Żytomierz i Bracław aż dochodzi to oblężenia Zbaraża(pod warunkiem że przynajmniej Bracław i Kijów jest już zajęty przez Kozaków, mile widziany też Żytomierz). Tempo rozwoju powstania dopasowałem tak żeby Wiśniowiecki, zabierając po drodze dowódców z w/w miast był w stanie dotrzeć do Zbaraża przed Krzywonosem.
    Jeśli chodzi o Szwedów to punktem kulminacyjnym jest obrona Jasnej Góry aczkolwiek z tym to już bywa różnie, nie mogę w 100% zapewnić że jeśli nawet Szwedzi zajmą Poznań i Kalisz to do tego oblężenia dojdzie. W przypadku Kozaków pokierowanie ich inwazji w określonym kierunku poszło sprawnie ale ze Szwedami jest już znacznie trudniej.
    W obu przypadkach dodałem nowe wydarzenia i wstawki filmowe dla lepszego klimatu całej rozgrywki.
    Zmieniłem szereg ikonek wyświetlających się np. przy oblężeniu, bitwie czy informacji o nowej misji.
    Zmieniłem czas i koszt rekrutacji części jednostek, regiony gdzie co można rekrutować, jednostki jakimi dysponuje na początku kampanii RON i Hetmanat, dla RON dodałem możliwość rekrutacji arkebuzerii, kozackich wozów taborowych i wozów taborowych, niekozackich.
    Poprawiłem szereg błędów w tekstach, typu literówki w cytatach, napisy twierdzące, że atakuje nas armia nowogrodzka itp.
    Zmieniłem jeszcze kilka innych rzeczy ale ile bym nie pisał to i tak o czymś zapomnę więc lepiej jak sami zobaczycie na własne oczy
    Zapraszam do testowania, folder data ze zmienionymi plikami można pobrać stąd: https://drive.google.com/file/d/1JdW...s3QY_5zxq/view
    Dziękuje za wsparcie udzielone mi na tym forum, bez tego nie poradziłbym sobie.

  13. Następujących 2 użytkowników podziękowało Le Pakul za ten post:


Strona 17 z 39 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •