Strona 13 z 39 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 383

Wątek: POTOP Total War v1.8

  1. #121
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Z tymi najemnikami to prosta sprawa do rozwiązania. Jak opublikujesz moda, to mogę to zrobić za ciebie. Dopiero wtedy, ponieważ uważam, że jest to 5 rzędna kwestia. Można to poprawić albo nie, ale nie od tego będzie zależeć czy rozgrywka będzie przyjemna, czy mod będzie grywalny.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Idill`a (MZ) za przydatny:


  3. #122
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Ostatnio moje prace nie posuwały się zbytnio na przód oraz zwarzywszy na to, że w przyszłości będę miał jeszcze mniej czasu podjąłem decyzję o wypuszczeniu nowej wersji modyfikacji.

    Standardowo nie udało mi się wykonać tego co zaplanowałem, jednak została wykonana zbyt duża praca, żeby ją ot tak porzucić.

    Co zostało zmienione dokładnie to niestety nie napisze bo nie notuje tego, ale z najważniejszych rzeczy to:

    1. Została dodania frakcja Saksonii i Neapolu
    2. Zmniejszono liczbę oddziałów występujących w formie garrison_script
    3. Mieszkańcy zostali bardzo osłabieni
    4. Dodano szereg skryptów związanych z Potopem (to było zadanie chyba najtrudniejsze do wykonania)
    5. Zostały dodane brakujące tekstury zarówno jednostek jak i murów miast
    6. Zmieniono statystki jednostek
    7. Zmieniono koszty rekrutacji jednostek
    8. Zmieniono koszty i bonusy w niektórych budynkach
    9. Zostało zmienione AI (Za ogarnięcie AI olbrzymie podziękowania należą się PITEROWI, zwłaszcza że ja w tym temacie nie mam bladego pojęcia oraz za wszelkie jego rady powiązane z tą modyfikacją jeszcze raz wielkie dzięki!)
    10. Dodano filmiki początkowe dla Rzeczpospolitej i Hetmanatu (Za filmiki olbrzymie podziękowania należą się EMILKOWI. Jeszcze muszę go pognębić żeby znalazł chwile na dodanie innych filmików bo to jest złoto co ten chłopak zrobił )
    11. Ulepszono artylerie
    12. Zmieniono system niszczenia murów miast i zamków oraz bram
    13. Rzecz z której chyba jestem najbardziej zadowolony i z rzeczy najbardziej czasochłonnej czyli napisanie wszystkich imion, nazwisk od początku. W tym miejscu chyba mogę stwierdzić, że Potop ma od teraz jeden z najbardziej rozbudowanych systemów "names".
    14. Dodano kilka nowych postaci i fortów..
    15. Likwidacja błędów i inne

    Zaktualizuje pierwszy post i tam będą dostępne linki
    Ostatnio edytowane przez goro496 ; 07-04-2021 o 19:37

  4. Następujących 7 użytkowników podziękowało goro496 za ten post:


  5. #123
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Podziękowania i gratulacje za poświęcenie swojego czasu , rzadko się zdarza aby jedna osoba bez stałego zespołu angażowała się w takie przedsięwzięcia.

  6. #124
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez anachoreta Zobacz posta
    Podziękowania i gratulacje za poświęcenie swojego czasu , rzadko się zdarza aby jedna osoba bez stałego zespołu angażowała się w takie przedsięwzięcia.
    A dziękuję, od jakiegoś czasu zauważyłem że bardziej cieszy mnie zabawa w modowanie niż sama rozrywka, ale wiadomo, wszystko musi się kiedyś skończyć

  7. Użytkownicy którzy uznali post goro496 za przydatny:


  8. #125
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Mam jeszcze pytanie , czy 1.4 wrzucamy do folderu,,potop,, data z nadpisaniem plików, przy wrzuceniu do folderu ,,potop,, pliki 1.4 zostają poza folderem data, zastosowałem i tak i tak na próbę w obu przypadkach gra się uruchamia , ale jak jest prawidłowo.

  9. #126
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez anachoreta Zobacz posta
    Mam jeszcze pytanie , czy 1.4 wrzucamy do folderu,,potop,, data z nadpisaniem plików, przy wrzuceniu do folderu ,,potop,, pliki 1.4 zostają poza folderem data, zastosowałem i tak i tak na próbę w obu przypadkach gra się uruchamia , ale jak jest prawidłowo.
    Należy podmienić pliki, w przeciwnym razie nadal będziesz miał wersję 1.3 prawdopodobnie z błędami

  10. Użytkownicy którzy uznali post goro496 za przydatny:


  11. #127
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Pamiętam jak narzekałem że Szwedzi nie atakują RON. Ściągnąłem kolejną wersję, doszedłem do 1654 roku i jak się tura zmieniła...to mało pod siebie nie narobiłem z wrażenia.

  12. Użytkownicy którzy uznali post Le Pakul za przydatny:


  13. #128
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Ok tak właśnie zrobię, i powrócę do gry kontynuacyjnej, tzn. kontynuacja przez nowe rozdanie na 1.4 w moim przypadku to ta zabiedzona Mołdawia, 50 regionów to dla tego kraju w Potopie spore wyzwanie i nieuchronna konfrontacja z RON o Kamieniec. i stałe zagrożenie ze strony Osmanów mimo sojuszu. Klasyczny młot i kowadło. Wyniki postaram się opublikować.

  14. #129
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez Le Pakul Zobacz posta
    Pamiętam jak narzekałem że Szwedzi nie atakują RON. Ściągnąłem kolejną wersję, doszedłem do 1654 roku i jak się tura zmieniła...to mało pod siebie nie narobiłem z wrażenia.

    Jak to się ogólnie sprawuje bo nie ukrywam że jest to kwestia która chyba najbardziej mnie interesuje.

    I jakie pierwsze wrażenia ogólnie ?

  15. #130
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Cytat Zamieszczone przez goro496 Zobacz posta
    Jak to się ogólnie sprawuje bo nie ukrywam że jest to kwestia która chyba najbardziej mnie interesuje.

    I jakie pierwsze wrażenia ogólnie ?
    Powiem tak, pierwsze co zauważyłem w chwili rozpoczęcia się potopu szwedzkiego to data, rozpoczął się w 1654 zamiast 1655, jakoś specjalnie mnie to nie zabolało ale można poprawić. W chwili rozpoczęcia oblężeń nie pojawiają się w obleganych miastach oddziały mieszkańców - i to akurat jestem w stanie zrozumieć że może być nawet umyślnie zrobione bo przecież mieszkańcy tłumnie popierali króla szwedzkiego w początkach inwazji. Znacznie różni się przebieg walk w Koronie i na Litwie. Na Litwie Szwedzi ładnie oblegają i stoczyłem z nimi 3 lub 4 bitwy zanim wycofali się za Dźwinę a w Koronie pierwsze co zrobili to opuszczenie wszystkich oblężeń, zaatakowanie Prus i potem powrót do oblężenia Gdańska i Poznania. Dzieje się pewnie tak dlatego że brakuje z koroną granicy lądowej. Obawiam się że żeby to wszystko i w Koronie się sprawnie rozegrało to trzeba by trochę zakłamać historię i przeciągnąć granicę regionu szczecińskiego tak żeby chociaż kawałkiem dotykała Wielkopolski i na takiej zasadzie jak z automatu Chanat wchodzi w sojusz z RON tak Szwecja automatem od początku inwazji na RON była związana sojuszem z Prusami.
    Tak na marginesie - powiązanie w pewnym momencie RON i Chanatu sojuszem i posiłki tatarskie dla RON to majstersztyk, nawet w najśmielszych oczekiwaniach o tym nie pomyślałem.
    Obejrzałem oba filmiki wprowadzające do kampanii RON i Hetmanatem-bardzo klimatyczne, brawo!
    Początkowo byłem zasmucony osłabieniem mieszkańców ale potem, w trakcie rozgrywki doceniłem to. W poprzedniej wersji nie było opcji żeby Kozacy dotarli choćby pod Zbaraż, nawet jak wycofałbym całe wojsko na zachód a tu, w obecnej wersji, podeszli nawet pod Lwów. Także proporcje sił oceniam na plus

  16. Użytkownicy którzy uznali post Le Pakul za przydatny:


Strona 13 z 39 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •