Strona 19 z 39 PierwszyPierwszy ... 9171819202129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 383

Wątek: POTOP Total War v1.8

  1. #181
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kacper Ryx Zobacz posta
    Pytanie mam. Czy nie ma gdzieś indziej tego pliku?
    https://drive.google.com/file/d/14Z6...ew?usp=sharing

    Po godzinie ściągania, gdy mam ok. 3 giga wyskakuje mi błąd sieci.
    Poza tym jest informacja: https://drive.google.com/file/d/14Z6...nF-8l4mox/view
    Czy to normalne? Czy to może wina Internetu bezprzewodowego?
    Napisz gdzie indziej mogę to udostępnić, najlepiej z krótką instrukcją jak to zrobić.

    W jednym z postów powyżej, który nie wiem jednak czemu został skasowany, pojawił się temat problemów z nieatakującymi Kozakami. Może to wynikać np z bronienia Kijowa za wszelką cenę więc nagrałem krótki filmik na yt, gdzie można sobie obejrzeć co robić aby Kozacy ładnie szli na zachód aż do Zbaraża
    https://www.youtube.com/watch?v=gE-b-eoxKPE

  2. Użytkownicy którzy uznali post Le Pakul za przydatny:


  3. #182
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Ostatnio szukałem informacji co wpływa na ilość pieniędzy pozyskanych z plądrowania osad, ponieważ w tej modyfikacji często są to kwoty bardzo niskie. Znalazłem informację o bezpośrednim związku populacji osady z kwotą pozyskiwaną z jej plądrowania. Włączyłem kampanię Kozakami i zrobiłem pewien eksperyment: dopłynąłem do Stambułu i złupiłem go w 7 turze, wczytałem grę do chwili sprzed złupienia, poczekałem do 10 tury i złupiłem wtedy żeby porównać rezultaty:
    łupienie Stambułu w 7 turze dało 309694 zysku przy populacji miasta 387618
    w 10 turze dało 278260 zysku przy populacji 348325
    Jak widać populacja Stambułu rządzonego przez AI drastycznie spada, może przez to że AI narzuca zbyt wysokie podatki? Można jakoś ustawić żeby AI prowadziło bardziej liberalną politykę podatkową?

  4. Użytkownicy którzy uznali post Le Pakul za przydatny:


  5. #183
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Zgłaszam problem z konfiguracją gry , dlaczego nie można na stałe zrobić własnych ustawień, za każdym razem muszę to robić ponownie po wczytaniu gry.

  6. #184
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    tak się dzieje ponieważ gro pieniędzy zjadają rozbudowane armie, oraz flota gdyby nie wysokie podatki to AI nie mogła by rekrutować , brakuje w tym modzie dobrego balansu cen i kosztów zwłaszcza dla mniejszych krajów .

  7. #185
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez anachoreta Zobacz posta
    tak się dzieje ponieważ gro pieniędzy zjadają rozbudowane armie, oraz flota gdyby nie wysokie podatki to AI nie mogła by rekrutować , brakuje w tym modzie dobrego balansu cen i kosztów zwłaszcza dla mniejszych krajów .
    Nie tak się dzieje, bo pierwszy twórca moda miał plany żeby idealnie odwzroować populację i z historią, a tak się nie da na tym silniku i nie da się ściśle zaprogramować jakie podatki AI narzuca.

    Dobry balans kosztów czyli zrobić wszystko tańsze = gigantyczne ułatwienie gry dla gracza, bo w ten sposób tylko kreujesz inflację, więcej armii, więcej wszystkiego, a bot na tym silniku nie jest stworzony by kierować wieloma armiami, 20 oddziałów to już powinna być gigantyczna armia, inne rozwiązanie to tylko zmniejszanie poziomu trudności.

    Nie twórz sobie iluzji, że bot mysli jak człowiek. W tym modzie jest wiele do dopracowania ale to by była praca na wiele godzin dla kilkudziesięciu ludzi, a i tak to co jest jest bardzo grywalne i ciekawe.

  8. Użytkownicy którzy uznali post Piter za przydatny:


  9. #186
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Ja to rozumiem , nie jestem zwolennikiem wszystkiego tańszego i lepszego i rozumiem ograniczenia AI oraz silnika , ponadto jestem typem gracza który lubi realistyczne wyzwania , grywam bez radaru, z uproszczonym interfejsem, bez podświetleń oddziałów, nie atakuję oddziałów AI przy liniach binarnych, nie uciekam wzdłuż tych linii staram się wypełniać warunki zwycięstwa, grywając w inne mody gram na ograniczeniach finansowych, nieszczęściach, plagach, itp itd a przeglądając niektóre filmy na youtube widzę że niewielu tak gra .Jestem przeciwnikiem spamowania armiami i agentami nie morduję w grze postaci historycznych i ich następców/ kto tak grywa/ nie lubię nadmiaru typów ahistorycznych oddziałów nie lubię wygrywać wszystkich bitew jestem zwolennikiem asymetrii na mapie kampanii, mały ma mieć mało a duży dużo mógłbym tak dalej , ale chciałem tylko zwrócić uwagę, na pewien problem jak kolega powyżej , / cenię wkład twórców w ten mod bo gdy bym nie cenił to bym w niego nie grał.
    Ostatnio edytowane przez anachoreta ; 05-09-2021 o 08:09

  10. #187
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2020
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Czy ten mod będzie kiedykolwiek tak dopracowany, aby dało się normalnie w niego pograć?

  11. #188
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez kamil1228 Zobacz posta
    Czy ten mod będzie kiedykolwiek tak dopracowany, aby dało się normalnie w niego pograć?
    o którą wersję Ci chodzi i o jakie konkretnie błędy?

  12. #189
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Mod jest coraz lepszy , co nie znaczy że nie zawiera błędów .Grając ostatnio Niderlandami w najnowszą wersję zauważyłem błędy graficzne w postaci ,,srebrnych surferów,, i czarnych banerów bez heraldyki.

  13. #190
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2020
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    O wszystkie wersje mi chodzi.
    Od około 100 tury zaczyna się "medieval 2: total war encountered an unspecified error and will now exit" i to na różnych sprzętach,
    i co prawda, udało mi się kilka razy osiągnąć trochę ponad 200 tur ale do 1740 roku nie dobiłem i chyba nikomu się to nie przydarzyło.
    Chyba że masz jakiś sposób na w/w błąd z większości jak nie ze wszystkich modów M2TW.

  14. Użytkownicy którzy uznali post kamil1228 za przydatny:


Strona 19 z 39 PierwszyPierwszy ... 9171819202129 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •