Strona 15 z 39 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 381

Wątek: POTOP Total War v1.8

  1. #141
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Piter nie ma się o co spierać, tak masz rację też dobrze o tym wiemy Wielu Unitów było propagatorami nowoczesnego nacjonalizmu Ukraińskiego ale jak to się skończyło dla Polaków i Unitów popierających RP też wiemy, ale to już temat nie na to podforum o ,,Potopie,,. Wracając do gry jeśli jest w tym modzie twój pomysł na AI to dobrze

  2. #142
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    tak to prawda 2 lata temu przeczytałem obszerny esej w ,,Mówią Wieki,, na ten temat ze zbliżonymi tezami, np. Bogusław po emigracji do Prus był tam uważany za wybitnego specjalistę od gospodarki i ekonomii a na Litwie aktywnie zwalczał Rosyjskie wpływy, i to jest ta druga strona medalu, wielu ludzi pozostało przy zasłyszanych schematach, gdy swego czasu będąc na Kahlenbergu stwierdziłem że Sobieski był dobrym wodzem ale kiepskim politykiem i za jego królowania rozwinął się na potęgę klientelizm polityczny to połowa wycieczki się obraziła, trudno przełamać schematy.

  3. #143
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Cytat Zamieszczone przez goro496 Zobacz posta
    Zawsze będą podchodzić pod mury mimo tego że będą miały wpisane 0, usunąć nie możesz, znajdź jeszcze raz wiersz projectile ribault_shot, następnie accuracy_vs_buildings i zmień wartość z 0.20 np na 0.50 , to że pisze w modzie przeciw budynkom 5 to nic, mogę Ci wpisać nawet 1000 a prawdziwą siłe ustalam w descr_projectile

    Jeśli nie chcesz tak bardzo żeby te jednotki podchodziły to musiałbyś je całkowicie usunąć z moda.

    Koszty rekrutacji w pliku export_descr_unit, po prostu przy każdej jednostce wiersz "stat_cost" 2 kolumna to koszt rekrutacji a 3 utrzymanie, pierwsza to chyba ile na ture możesz rekrutować, nie pamiętam dokładnie.
    Resztę zmieniasz w export_descr_building ale też musiałbym sobie poprzypominać co i jak
    Wybacz że tak męczę ale muszę przyznać że grzebanie w tych plikach i sprawdzanie czy wszystko działa trochę mnie wciągnęło Napisz mi proszę jeszcze gdzie się zmienia to jakimi jednostkami dysponuje dany generał na początku kampanii i jak zmienić granice regionu.

  4. #144
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez Le Pakul Zobacz posta
    Wybacz że tak męczę ale muszę przyznać że grzebanie w tych plikach i sprawdzanie czy wszystko działa trochę mnie wciągnęło Napisz mi proszę jeszcze gdzie się zmienia to jakimi jednostkami dysponuje dany generał na początku kampanii i jak zmienić granice regionu.
    Wiem że wciąga zmienianie granic regionu to trochę wyższa szkola jazdy do tego służy plik map_regions w folderze World - maps - base. Musisz mieć program do otwierania formatu tga, ja używam infran view. Otwierasz plik tym programem i zapisujesz koniecznie w formacie BMP na pulpit, otwierasz paintem i edytujesz, każdy region posiada określony kolor i nie można go zmienić (znaczy można ale narobisz sobie kłopotów) plus kolor niebieski to morze i czarne kropki to położenie miast na mapie. Musisz uważać żeby przy edytowaniu granic nie zrobić na raz za dużo zmian bo potem jakieś miasto wyjdzie Ci nagle na obcej jednostce w grze i będziesz się głowił o co chodzi (ach, moje początki mi się przypominają )

    Tego wcześniej nie rozumiem, chcesz zmienić ogólnie jednostkę generalską czy jednostkę generalską konkretnego generała?

  5. #145
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Chodziło mi o to żeby zmienić np. wybranieckich u hetmana Potockiego na dragonów ale już ogarnąłem gdzie się to robi

  6. #146
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    To miłej zabawy, może kiedyś to Ty stworzysz kolejną wersję tego moda

  7. #147
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    map_regions.jpg Co jest z tą mapą nie tak? Zmieniałem granicę regionu szczecińskiego ale na mapie kampanii nic to nie daje... Od razu mówię że wklejałem do folderu z mapami oczywiście w formacie tga

  8. #148
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    skasuj map.rwm

  9. Następujących 2 użytkowników podziękowało Idill`a (MZ) za ten post:


  10. #149
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez goro496 Zobacz posta
    Wiem że wciąga zmienianie granic regionu to trochę wyższa szkola jazdy do tego służy plik map_regions w folderze World - maps - base. Musisz mieć program do otwierania formatu tga, ja używam infran view. Otwierasz plik tym programem i zapisujesz koniecznie w formacie BMP na pulpit, otwierasz paintem i edytujesz, każdy region posiada określony kolor i nie można go zmienić (znaczy można ale narobisz sobie kłopotów) plus kolor niebieski to morze i czarne kropki to położenie miast na mapie. Musisz uważać żeby przy edytowaniu granic nie zrobić na raz za dużo zmian bo potem jakieś miasto wyjdzie Ci nagle na obcej jednostce w grze i będziesz się głowił o co chodzi (ach, moje początki mi się przypominają )

    Tego wcześniej nie rozumiem, chcesz zmienić ogólnie jednostkę generalską czy jednostkę generalską konkretnego generała?
    Matko Bosko, co to za średniowieczne metody!?
    O Geomodzie nie słyszeli? Tam zabawa w zmiany mapy i mnóstwo innych to czysta bajka
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  11. #150
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez wino Zobacz posta
    Matko Bosko, co to za średniowieczne metody!?
    O Geomodzie nie słyszeli? Tam zabawa w zmiany mapy i mnóstwo innych to czysta bajka
    słyszeli, problem w tym że potop jest tak wykwintnym modem że geomod go nie ogarnia

Strona 15 z 39 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •