Strona 2 z 39 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 381

Wątek: POTOP Total War v1.8

  1. #11
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Super, dzięki wielkie za pomoc, mógłbyś mi dokładniej wytłumaczyć o co Ci chodzi z tym spawnowaniem armii pod X turze? Nie do końca to rozumiem

  2. #12
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2020
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez goro496 Zobacz posta
    Super, dzięki wielkie za pomoc, mógłbyś mi dokładniej wytłumaczyć o co Ci chodzi z tym spawnowaniem armii pod X turze? Nie do końca to rozumiem
    Pisałeś coś o spawnowaniu postaci, ale przeczytałem twojego posta raz jeszcze i po prostu źle Cię zrozumiałem, więc ignoruj to Mam nadzieję że reszta jednak pomogła.

  3. #13
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Mam pytanie odośnie planowanych zmian w modzie - czy kozacy rejestrowi i reszta wojsk RON otrzyma piechotę z taborem? Nie będę ukrywał że jestem wielkim zwolennikiem takiego posunięcia oraz zwiększenia liczby wozów w taborze. Tymbardziej że w okresie w jakim toczy się rozgrywka tabor odgrywał bardzo ważną rolę w wojsku RON, nie tylko jako zaopatrzenie.
    Poza tym proponuje umożliwić rekrutację dragonii też w Koronie(na razie jest tylko na Litwie) - nie popsuje to grywalności a będzie bardziej hisorycznie, armie magnatów ukrainnych składały się w lwiej cześci z dragonii właśnie. Zauważyłem też że tabor kozacki porusza się nierealnie wręcz szybko, kiedy ucieka ciężko go dogonić nawet kawalerią. Proponuje też zwiekszyć(z 2 razu minimum) dystans możliwy do pokonania przez wojsko-przy obecnym wyprawa np. na Moskwę trwa latami. Fajnie by było też wprowadzić cykliczne bunty kozackie, już po zniszczeiu tej frakcji(po prostu w danej turze pojawiałoby się z 5 armii kozackich na zaporożu) oraz rokosze w głębi kraju(pojawiające się armię rebelianckie, lub nowej frakcji z polsko-litewskimi jednostkami z przewagą pospolitego ruszenia ale w mniejszej skali niż kozackie bunty, np 1-2 armie)
    Zauważyłem że przed bitwą z kozakami pojawia się tekst "twoje siły sa atakowane przez armię nowogrodzką" - nie jest to może jakiś wielki problem ale jeśli można to proponowałbym poprawić.
    Najemni muszkieterzy są tańsi niż piechota wybraniecka i łanowa-powinno być chyba odwrotnie.
    Wspominałem o tym już w poprzednim wątku ale przypomnę to i w tym bo sprawa jest warta uwagi. Mianowicie mam ogromną prośbę żeby podjąć chociaż próbę wciągnięcia artylerii na mury. Pamiętam co goro496 pisał o tym wcześniej, o problemach mogących z tego wyniknąć ale może warto spróbować?

  4. #14
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Obiecuje się przyjrzeć temu wszystkiemu o czym piszesz ale nic nie obiecuje, ponieważ im dłużej grzebie w tym potopie tym więcej człowiek by chciał zrobić, a czasu mało

  5. #15
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Odpaliłem sobie dziś te modyfikację żeby sprawdzić jak wyglądają forty na mapie bitewnej. Okazało się że zupełnie jak miasta w podstawowym m2tw. Nie wiem jak być miało według zamierzeń Twórców modyfikacji więc jeśli miały się tam pojawiać mury z bastionami to zgłaszam że tak nie jest Sprawdzałem to tylko na Białej Cerkwi.
    Ostatnio edytowane przez Le Pakul ; 11-06-2020 o 08:41

  6. #16
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez Le Pakul Zobacz posta
    Odpaliłem sobie dziś te modyfikację żeby sprawdzić jak wyglądają forty na mapie bitewnej. Okazało się że zupełnie jak miasta w podstawowym m2tw. Nie wiem jak być miało według zamierzeń Twórców modyfikacji więc jeśli miały się tam pojawiać mury z bastionami to zgłaszam że tak nie jest Sprawdzałem to tylko na Białej Cerkwi.
    Z tego co wiem to forty mają imitować tylko i wyłącznie mniejsze miasteczka, więc wnioskuję że jest to zgodne z zamierzeniem poprzednich twórców

  7. #17
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Potrzebuje pomocy przy skrypcie garnizonu.

    Dodałem następujący wpis:

    ;<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Garnizon script >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

    ;<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< HETMANAT >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

    ;<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< SICZ >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
    script
    restrict_strat_radar false

    ;---------- Counter ----------

    declare_counter Sicz_siege

    ;---------- Garrionscript ----------

    monitor_conditions not I_SettlementUnderSiege Sicz
    and I_CompareCounter Sicz_siege = 0
    end_monitor

    monitor_conditions I_SettlementUnderSiege Sicz
    and I_CompareCounter Sicz_siege = 0

    if I_SettlementOwner Sicz = kiev
    create_unit Sicz, mieszczanie2, num 4, exp 0, arm 0, wep 0
    end_if
    set_counter Sicz_siege 1
    end_monitor

    monitor_conditions not I_SettlementUnderSiege Sicz
    set_counter Sicz_siege 0
    destroy_units, kiev, garrison
    end_monitor

    wait_monitors

    end_script


    I wszystko działa jak należy w przypadku Siczy, problem się pojawia jeśli chce dodać następne miasto. Wtedy kod wygląda w taki sposób:

    ;<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Garnizon script >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


    ;<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< HETMANAT >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


    ;<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< SICZ >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
    script

    restrict_strat_radar false

    ;---------- Counter ----------


    declare_counter Sicz_siege


    ;---------- Garrionscript ----------

    monitor_conditions not I_SettlementUnderSiege Sicz
    and I_CompareCounter Sicz_siege = 0
    end_monitor


    monitor_conditions I_SettlementUnderSiege Sicz
    and I_CompareCounter Sicz_siege = 0


    if I_SettlementOwner Sicz = kiev
    create_unit Sicz, mieszczanie2, num 4, exp 0, arm 0, wep 0
    end_if
    set_counter Sicz_siege 1
    end_monitor


    monitor_conditions not I_SettlementUnderSiege Sicz
    set_counter Sicz_siege 0
    destroy_units, kiev, garrison
    end_monitor

    wait_monitors

    end_script
    ;<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< POŁTAWA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
    script

    restrict_strat_radar false

    ;---------- Counter ----------


    declare_counter Constanta_siege


    ;---------- Garrionscript ----------

    monitor_conditions not I_SettlementUnderSiege Constanta
    and I_CompareCounter Constanta_siege = 0
    end_monitor


    monitor_conditions I_SettlementUnderSiege Constanta
    and I_CompareCounter Constanta_siege = 0


    if I_SettlementOwner Constanta = kiev
    create_unit Constanta, mieszczanie2, num 4, exp 0, arm 0, wep 0
    end_if
    set_counter Constanta_siege 1
    end_monitor


    monitor_conditions not I_SettlementUnderSiege Constanta
    set_counter Constanta_siege 0
    destroy_units, kiev, garrison
    end_monitor

    wait_monitors

    end_script


    Co ciekawe działa tylko i wyłącznie kod, które jest wcześniej napisany w compaign_script. Jeśli jest wpisana tylko Sicz to działa, jeśli jest wpisana tylko Połtawa też działa, ale jeśli wpisane są obydwie naraz działa tylko pierwsze wpisane miasto.

    Ma ktoś jakieś pomysły?

  8. #18
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2020
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Sprawdź ten przykład:
    http://www.twcenter.net/forums/showt...ript-Explained

    Byc może nie rób osobnych skryptów, tylko pisz wszystko w jednym?

  9. Użytkownicy którzy uznali post zkajo za przydatny:


  10. #19
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Dodam jeszcze kilka spostrzeżeń poczynionych w trakcie gry:
    W trakcie kampanii Anglią, Turcją, Rosją i Mołdawią(a nie wykluczam że występuje to też u innych frakcji) zaakceptowanie kandydata do adopcji każdorazowo kończy się jego śmiercią (pojawia się komunikat że "zginął arystokrata") - pewnie to jest przyczyną masowego wymierania frakcji.
    Moim Zdaniem Siedmiogród, Mołdawia i Chanat Krymski powinny być wasalami Turcji.
    Chanat krymski chętniej atakuje sojusznika niż Rzeczpospolitą, dało by radę jakoś "popchnąć" Tatarów bardziej do ataku na RON?
    Wsyztskie działa wielolufowe, kolasy kozackie i kozackie wozy bojowe mogą uszkadzać mury, proponuje dać im wszystkim 0 pkt do ataku przeciw budynkom. Głupio to wygląda jak kozacy burzą mury taborem.
    W Kamieńcu Podolskim i Czernichowie można rekrutować pikinierów litewskich zamiast koronnych, dobrze było by to przy okazji poprawić.
    W trakcie bitew z Turcją pojawia się muzyka która mi bardziej kojarzy się z weselem niż z bitwą, może by to zamienić na coś np. z fimlu "Ogniem i Mieczem" ?

  11. #20
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez zkajo Zobacz posta
    Sprawdź ten przykład:
    http://www.twcenter.net/forums/showt...ript-Explained

    Byc może nie rób osobnych skryptów, tylko pisz wszystko w jednym?
    Dzięki wielkie za poradę ale w międzyczasie udało mi się rozwiązać problem garrison script czy tam garnizon skrypt jak to woli
    Brakowało mi po prostu jednej linijki, poprawnie to powinno wyglądać w taki sposób:

    ;---------- SICZ ----------


    declare_counter Sicz_siege


    monitor_conditions I_SettlementUnderSiege Sicz
    and I_CompareCounter Sicz_siege = 0
    if I_SettlementOwner Sicz = kiev
    create_unit Sicz, mieszczanie2, num 4, exp 0, arm 0, wep 0
    end_if
    set_counter Sicz_siege 1
    end_monitor


    monitor_conditions not I_SettlementUnderSiege Sicz
    and I_CompareCounter Sicz_siege = 1
    set_counter Sicz_siege 0
    destroy_units, kiev, garrison
    end_monitor



    Cytat Zamieszczone przez Le Pakul Zobacz posta
    Dodam jeszcze kilka spostrzeżeń poczynionych w trakcie gry:
    W trakcie kampanii Anglią, Turcją, Rosją i Mołdawią(a nie wykluczam że występuje to też u innych frakcji) zaakceptowanie kandydata do adopcji każdorazowo kończy się jego śmiercią (pojawia się komunikat że "zginął arystokrata") - pewnie to jest przyczyną masowego wymierania frakcji.
    Moim Zdaniem Siedmiogród, Mołdawia i Chanat Krymski powinny być wasalami Turcji.
    Chanat krymski chętniej atakuje sojusznika niż Rzeczpospolitą, dało by radę jakoś "popchnąć" Tatarów bardziej do ataku na RON?
    Wsyztskie działa wielolufowe, kolasy kozackie i kozackie wozy bojowe mogą uszkadzać mury, proponuje dać im wszystkim 0 pkt do ataku przeciw budynkom. Głupio to wygląda jak kozacy burzą mury taborem.
    W Kamieńcu Podolskim i Czernichowie można rekrutować pikinierów litewskich zamiast koronnych, dobrze było by to przy okazji poprawić.
    W trakcie bitew z Turcją pojawia się muzyka która mi bardziej kojarzy się z weselem niż z bitwą, może by to zamienić na coś np. z fimlu "Ogniem i Mieczem" ?
    Jeśli chodzi o adopcje to poprzednicy chyba coś kombinowali z brakiem możliwości adopcji, tak żeby mod był bardziej "historyczny:", więc jeśli ja gram w Potop to zawsze odrzucam możliwość adopcji, szczerze mówiąc nawet nie wiem jak i gdzie to poprawić bo musiałbym się zagłębić bardziej w temat a na to potrzeba czasu.

    Jeśli chodzi o wasali to nie da się tego zmienić od początku gry, dlatego Chanat Krymski widnieje jako Sojusznik.

    Postaram się coś wymyślić, żeby Chanat był bardziej wrogi.

    Co do rozwalania murów to masz racje, postaram się to zmienić, podobnie jak w przypadku pikinierów.

    Muzyki się nie tykam ponieważ za dużo z tym zabawy, może kiedyś, chociaż nie obiecuje nic

Strona 2 z 39 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •