Strona 8 z 39 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 381

Wątek: POTOP Total War v1.8

  1. #71
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Śmieszne, że teraz czasem bot oblega miasta, ma zdziwienie, że nagle garnizon jest silniejszy niż jego armia i sie wycofuje i tak w kółko czasami się zapętla. AI w medku nie rozumie, że miasta mogą mieć garnizony. Można ustawić żeby zawsze beznadziejnie atakowało i zniknie ten problem ale pogorszy to moim zdaniem ogólną jakość rozgrywki.

    Garnizony czasami się nie odpalają.

    Wyważanie bramy trwa zbyt długo i coś się Ai bitewne buguje, bo odstawia taran.
    Przy tym jaką moc mają strzelcy z murów to są prawdziwe rzezie. Duże ułatwienie.


    Z tymi budynkami to bym nie proponował +10 000 bonusu w stolicy do dochodow. Tylko np. Gdańsk ważny punkt handlowy +1000 dochodu, jakaś kolonia też dochód. Tak jak w Europa Universalis IV są punkty handlowe na mapie, np. Gdański i daje bonus do handlu. Można nawet to odpalić i się wzorować. Tam gdzie w EU4 na mapie dali ważny ośrodek handlu tam dać budynek +1000 do dochodu. Do stolicy to tak z +2000 dasz to i tak znaczną część gry będzie ultra ważna.
    Ostatnio edytowane przez Piter ; 01-02-2021 o 16:15

  2. Użytkownicy którzy uznali post Piter za przydatny:


  3. #72
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Tak bugi w podobnych sytuacjach potwierdzam w swojej grze , i moc strzelców na murach, broniąc miasta w układzie przewagi ze strony atakującego 1do 7/ Siedmiogród /pogrywam Mołdawią / dokonałem przy pomocy mieszkańców rzezi całej armii i wybijając 3 książąt, za okup wyszło 6570 ale nie mieli czym zapłacić co było by dla tak lichego kraju ratunkiem finansów. W Bukareszcie to tylko 1500 za budynek stołeczny tak że nie wszyscy jak w RON mają dobrą kasę. Przy okazji zgłaszam brak tekstur dla mołdawskiej art. srebrne duchy. 68 tur bez ,,wywalania, na pulpit.

  4. #73
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    AI cofa taran tylko gdy bronimy miasta i robimy mu rzeź. Chyba chce się wtedy wycofać ale coś mu przelicza, że się ma wycofać i zaatakować. Kiedy AI atakuje twierdzę śreniowieczną gdzie strzelcy kiepsko strzelają z murów wtedy ładnie atakuje taranem bramę i się nic nie buguje.

    W dodatku jak sprzęt oblężniczy jest zburzony to ładnie się cofa po nowy i atakuje. Ale bot tutaj nie zdobędzie Twojej osady twierdze są zbyt potężne i to ułatwienie dla gracza.

    Strasznie grę ułatwia to że naszkolisz najemników i maszę armię 2x lepszej jakości niż wróg, który ma priorytety rekrutacji, a nie ślepo bierze najemników. To też powoduje, że AI wydaje się głupie i łatwo mu robić rzezie. Po prostu bot ma armie słabej jakości i drogie, bo najemnicy są dużo lepsi i dużo tańsi.


    Wiem, że wytykam wady ale to tylko dlatego, że mod jest na tyle świetny, że w ogóle chce mi się poświęcać czas żeby pograć. Naprawdę dobra robota.

  5. Użytkownicy którzy uznali post Piter za przydatny:


  6. #74
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Wszystko pięknie i ładnie, z większości rzeczy zdaję sobie sprawę że tak jest, z niektórych nie, za co dziękuję, tylko co z tego jak nie ma kto robić? Wybaczcie ale całego swojego życia pod potop podporządkować nie mam zamiaru

  7. #75
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Cytat Zamieszczone przez goro496 Zobacz posta
    Wszystko pięknie i ładnie, z większości rzeczy zdaję sobie sprawę że tak jest, z niektórych nie, za co dziękuję, tylko co z tego jak nie ma kto robić? Wybaczcie ale całego swojego życia pod potop podporządkować nie mam zamiaru

    Nie no ja to rozumiem, fakt, że wymyślać można. Jedynie niskie koszty najemników i zbytr trudne niszczenie murów i bram mocno niszczą rozgrywke. Poza tym to mod całkiem grywalny. Ma swoje bugi ale wiadomo, to dużo pracy żeby to doszlifować.

  8. #76
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    Śmieszne, że teraz czasem bot oblega miasta, ma zdziwienie, że nagle garnizon jest silniejszy niż jego armia i sie wycofuje i tak w kółko czasami się zapętla. AI w medku nie rozumie, że miasta mogą mieć garnizony. Można ustawić żeby zawsze beznadziejnie atakowało i zniknie ten problem ale pogorszy to moim zdaniem ogólną jakość rozgrywki.

    Garnizony czasami się nie odpalają.

    Wyważanie bramy trwa zbyt długo i coś się Ai bitewne buguje, bo odstawia taran.
    Przy tym jaką moc mają strzelcy z murów to są prawdziwe rzezie. Duże ułatwienie.


    Z tymi budynkami to bym nie proponował +10 000 bonusu w stolicy do dochodow. Tylko np. Gdańsk ważny punkt handlowy +1000 dochodu, jakaś kolonia też dochód. Tak jak w Europa Universalis IV są punkty handlowe na mapie, np. Gdański i daje bonus do handlu. Można nawet to odpalić i się wzorować. Tam gdzie w EU4 na mapie dali ważny ośrodek handlu tam dać budynek +1000 do dochodu. Do stolicy to tak z +2000 dasz to i tak znaczną część gry będzie ultra ważna.
    czy to czasem nie jest namieszane w descr_campaign_db.xml? Modyfikator siege_att_str_modifier. I być może inne, są tam też jakieś modyfikatory gate_defence_, może warto się nim przyjrzeć.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  9. #77
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    Nie no ja to rozumiem, fakt, że wymyślać można. Jedynie niskie koszty najemników i zbytr trudne niszczenie murów i bram mocno niszczą rozgrywke. Poza tym to mod całkiem grywalny. Ma swoje bugi ale wiadomo, to dużo pracy żeby to doszlifować.
    Zgadzam się, jeśli chodzi o najemników i niszczenie murów to na pewno się tym zajmę, tylko już mnie nerwy biorą bo zmieniłem koszty najemników w pliku edu a na kampanii bez zmian i nie wiem czy to znowu jakiś błąd czy zapomniałem jak to się robi

  10. #78
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Cytat Zamieszczone przez wino Zobacz posta
    czy to czasem nie jest namieszane w descr_campaign_db.xml? Modyfikator siege_att_str_modifier. I być może inne, są tam też jakieś modyfikatory gate_defence_, może warto się nim przyjrzeć.

    AI głupieje na wskutek gigantycznych strat zadawanych przez strzelców z murów, gdy ma przewagę nie odsuwa taranu.

    siege_att_str_modifier jest tak ustawiony w wielu modach.
    <sally_att_str_modifier float="1.3"/> nie chcę zmniejszać, bo to ogłupi AI na mapie bitwy.

    Cytat Zamieszczone przez goro496 Zobacz posta
    Zgadzam się, jeśli chodzi o najemników i niszczenie murów to na pewno się tym zajmę, tylko już mnie nerwy biorą bo zmieniłem koszty najemników w pliku edu a na kampanii bez zmian i nie wiem czy to znowu jakiś błąd czy zapomniałem jak to się robi
    Może pliki tymczasowe trzeba usunąć map.rwm czy coś innego?


    No i proponowałbym usunięcia skuteczny przeciw pancerzom jednostkom prochowym, bo animacja piechoty pozwala strzelać takie wielu jednostkom na raz i to szybko, że strzelcy są zbyt silni.

  11. #79
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta



    Może pliki tymczasowe trzeba usunąć map.rwm czy coś innego?
    Tak, próbowałem, wszystkim jednostkom można zmienić tylko nie najemnikom

    EDIT: Nie wiem o co chodzi z tymi najemnikami, bo koszty utrzymania można zmienić bez problemu, natomiast koszty rekrutacji już nie.

    Piter, jak sądzisz, jest sens zwiększyć tylko koszty utrzymania do np. 4000 na turę bez ruszania kosztów werbowania czy nie?
    Ostatnio edytowane przez goro496 ; 02-02-2021 o 16:37

  12. #80
    Wojski Awatar Jakien Kolwiek
    Dołączył
    Aug 2016
    Postów
    80
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 13 podziękowań w 11 postach
    No Cześć,
    Mi się wydaje, że koszty rekrutacji najemników się zmienia w pliku "descr_mercenaries".

    unit galley, exp 0 cost 280 replenish 0.02 - 0.10 max 1 initial 1

  13. Następujących 2 użytkowników podziękowało Jakien Kolwiek za ten post:


Strona 8 z 39 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •