Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Testowanie nowej grafiki w modzie. Opinie i uwagi.

  1. #1
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach

    Testowanie nowej grafiki w modzie. Opinie i uwagi.

    ***OGŁOSZENIE***

    Potrzebuje chętnych do przetestowania grafiki w modzie, tzn. wprowadziłem kilka zmian (wielkie podziękowania dla Gigantusa bo bez niego niewiele bym nie zrobił) i trzeba zobaczyć czy nadal wywala. Są zainteresowani?

  2. #2
    Chłop Awatar polski76
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    25
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez goro496 Zobacz posta
    ***OGŁOSZENIE***

    Potrzebuje chętnych do przetestowania grafiki w modzie, tzn. wprowadziłem kilka zmian (wielkie podziękowania dla Gigantusa bo bez niego niewiele bym nie zrobił) i trzeba zobaczyć czy nadal wywala. Są zainteresowani?
    Z miła chęcią mogę testować

  3. #3
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez goro496 Zobacz posta
    ***OGŁOSZENIE***

    Potrzebuje chętnych do przetestowania grafiki w modzie, tzn. wprowadziłem kilka zmian (wielkie podziękowania dla Gigantusa bo bez niego niewiele bym nie zrobił) i trzeba zobaczyć czy nadal wywala. Są zainteresowani?
    Tak. Jestem zainteresowany
    Już daję info na fanpaga i nie tylko
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  4. #4
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Oto link do pobrania:

    https://drive.google.com/file/d/1zDp...oxDZbQlQp/view

    Stary plik ui należy usunąć i wcześniej zrobić kopie zapasową na pulpicie, a w jego miejsce wgrać nowy plik. Plik znajduje się w folderze: potop - data.

    P.S strona z pobieraniem coś długo się ładuję, należy poczekać

  5. Następujących 4 użytkowników podziękowało goro496 za ten post:


  6. #5
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Moim zdaniem dużo lepiej na mapie bitewnej, nie wiem na ile zmiany wprowadzone dotyczyły tego, co do kart jednostek, to jest jak jest. Nie wywaliło mnie, pograłem trochę więcej niż jedna tura
    Taka refleksja, szkoda że twórcy OiM2 i Potopu nie dogadali się wzorem autorów modów o Tolkienie pod Medieval 2...









    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 18-05-2022 o 13:42
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  7. #6
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Generalnie fajna grafika w tym Potopie, ale cały efekt psują podstawkowe konie Co do husarii to i z Potopu i OiM stoją na umiarkowanym poziomie historyczności i sam nie wiem, która lepsza. W OiM fajnie jest, że są trzy podstawowe kolory żupanów jakie nosiła bogata szlachta - ciemna, krwista czerwień, granat i ciemna zieleń. Za to jakieś dziwne kolorowe spodenki do tego. W Potopie spoko poza butami, powinny być żółte i czerwone, za to w obydwu modach pajacowate, niepotrzebne skrzydełka XVIII-wieczne.

    Niech żyje Gwardia!

  8. #7
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Napisze tutaj, by nie zaciemniać głównego tematu. Pograłem w każdą kampanię, trochę w główną, potem te nastawione na pewną historyczną predestynację, czyli: historyczna, Powstanie Chmielnickiego, Wołodyjowskiego i główną kampanię. Porównując do najnowszej wersji Ogniem i Mieczem, bo takie porównania zawsze będą, to nasz mod już żyje własnym życiem. Tam też są zmiany w oskryptowaniu różnych kampanii, mam mieszane odczucia, co do ich podejścia - modderów.

    Ale mowa ma być o Potopie. Pewne bolączki są, ale nie ma ich tyle, by psuły satysfakcję z gry. Te filmiki wprowadzające, to dla mnie mistrzostwo świata, czemu ich tak mało? mam na myśli wprowadzające w tło historyczne, zrobione w trzech językach? Co do kwestii muzyki, głosów jednostek - to dla mnie sama przyjemność, RON to jedyny okres historyczny, co lubię poza moim Bizancjum i jak dla mnie mod spokojnie, może być już naszą wizytówką. Co do wspomnianych bolączek, muszę najpierw dokładnie sprawdzić, czy to nie moja wina, bo mam w sumie ze 120 giga modów pod Mediewal 2^^, mogłem cos przekombinować.
    Jedna rzecz mnie zastanawia, może gdzieś o tym było wspominane, a mi umknęło, więc proszę mnie poprawić, czemu nie ma ikon jednostek przy opisach? Troszkę, to dziwnie wygląda, czy to kwestia silnika gry/ modyfikacji/ czy czegoś jeszcze innego?
    Pozostaje mi tylko zaprosić do grania w Potop w myśl powiedzenia- cudze chwalicie, swego nie znacie.
    Spoiler: 
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 02-04-2023 o 12:21
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  9. #8
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Odnośnie ikon - szczerze powiedziawszy nigdy się tym nie interesowałem dlaczego ich nie ma. Jakoś nawet mi ich brak nie przeszkadza.
    Odnośnie intra przed poszczególnymi kampaniami - autor jest zapracowany ale zapowiedział że do kolejnej wersji zrobi intro do Pana Wołodyjowskiego.

  10. Użytkownicy którzy uznali post Le Pakul za przydatny:


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •