Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 80

Wątek: Piter AI Divide and Conquer v4.5

  1. #61
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez BakaFaka Zobacz posta
    Na nowym AI dziwne rzeczy się dzieją zająłem numenorem 3 te miasta wysokich elfów pojawiła się armia ta co kazda frakcja ma jeden raz jak jest blisko upadku a ci zamiast próbować odbić miasto swoje to se idą do tej cytadeli obok goblinów i stoją tam nic nie robią taka ogromna armia bardzo dobra i nic chodzą w kółko ani nie atakują goblinów ani nie próbują odbić swoich miast, a i jeszcze nie wiem o co chodzi ale jestem na plus z złotem zdobywam nowa osade i nagle na minus jestem a dochud z tej osady to 2400 około o co chodzi ?
    Nie wiem dochodów nie zmieniam

    To więcej trzeba pograć żeby zobaczyć czy to jednorazowo się tak stało czy ogólnie AI się popsuło.

    Dobra kasuję tę zmianę z fortami. Dodaje te zmiany nieprzetestowane, a nie chce mi się testować. Niech jest jakie jest i tak ludzie piszą, że dużo lepsze od vaniliowego.

  2. #62
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Co do tego jak działa orginalne to tu przez 50 tur gobliny nie potrafiły pustych osad zająć jak gosć je zostawił: https://www.youtube.com/watch?v=FjqCEXKqILw&t=1121s

    Nie no to vaniliowe AI jest tragiczne, ratuje tutaj zabawe to że zdobywanie buntowników jest bardzo szybkie ale to nie zrobili przez AI tylko przez sztywne skrypty. AI totalnie nie umie atakować czy choćby zebrać armię do kupy.

  3. #63
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2020
    Postów
    24
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    Nie wiem dochodów nie zmieniam

    To więcej trzeba pograć żeby zobaczyć czy to jednorazowo się tak stało czy ogólnie AI się popsuło.

    Dobra kasuję tę zmianę z fortami. Dodaje te zmiany nieprzetestowane, a nie chce mi się testować. Niech jest jakie jest i tak ludzie piszą, że dużo lepsze od vaniliowego.
    przeciez napisales ze inny balans dochodow z miast to moze coś sie tam zepsuło, zaraz zagram kolejna kampania zobacze a i nie odpowiedziales na pytanie które config_ai_battle uzywac mam

  4. #64
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez BakaFaka Zobacz posta
    przeciez napisales ze inny balans dochodow z miast to moze coś sie tam zepsuło, zaraz zagram kolejna kampania zobacze a i nie odpowiedziales na pytanie które config_ai_battle uzywac mam
    Nic się nie popsuło Dochody mogą być ze zniszczeń zmniejszone, na podstawowej wersji jest to samo...

    Używaj którego chcesz, jedno jest z samym AI kampanii, drugie z AI bitwy, to chyba można się domyślić, że to drugie jest do innego AI bitwy. ;p

  5. #65
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2020
    Postów
    24
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    Nic się nie popsuło Dochody mogą być ze zniszczeń zmniejszone, na podstawowej wersji jest to samo...

    Używaj którego chcesz, jedno jest z samym AI kampanii, drugie z AI bitwy, to chyba można się domyślić, że to drugie jest do innego AI bitwy. ;p
    okej, zagrałem druga kampanie i powiem ci ze niesamowite rzeczy sie dzieją numenorem zająłem dale potem esgaroth i erebor i nagle przychodzą snow orcs kilkoma armiami rozbiłem wszystko ale dziwne jest to ze obok nich ciagle osade maja krasnaludy i zamiast ich bic to na mnie leca, druga rzecz to ze anduina zaczeła wojne z elfami lesnymi, a i jeszcze dale stoi wielka armia obok mojego fortu i czeka na zbawienie chyba zamiast atakować a co do fortów to rzeczywiście AI chyba je bardzo lubi bo bardziej o nie walcza niz o miasta swoje
    Ostatnio edytowane przez BakaFaka ; 23-08-2020 o 15:40

  6. #66
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2020
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cześć wszystkim

    Po pierwsze - dzięki za to świetne AI Piter
    Po drugie - chciałem podzielić się moją opinią i poprawkami:

    AI jest bardzo dobre, grupuje armie i atakuje całkiem rozsądnie- ogólnie można się go bać i to chodzi.
    Niemniej kłują mnie dwie rzeczy:
    - samobójcze szturmy/wypady oblegających i oblężonych (wartości w descr_campaign_db.xml są ciut za duże)
    - zawieranie pokoju i wypowiadanie wojny co pięć sekund, to nie tylko kompletnie psuje imersję, ale też rozwala strategię i agresywność komputera
    __________________________________________________ ____________________
    Dlatego postanowiłem wprowadzić swoje drobne poprawki, do przetestowania poniżej:
    http://www.mediafire.com/file/6catd4...I_DAC.zip/file

    - szturmy/wypady: teraz komputer powinien poczekać chociaż turę zanim zaatakuje (jeżeli ma co najmniej 1:1 szanse wg przelicznika w grze)
    - usunąłem 1 inwazyjną decyzję (wg której AI mogło podpisać pokój "bo tak") i zwiększyłem minimalny warunek z 4 na 6 tur od ostatniego zawieszenia broni (tylko w inwazyjnych decyzjach). Obronne decyzje są niezmienione (teraz najeźdźcy chcą pokoju rzadziej niż obrońcy)
    TLDR: mniej dyplomatycznego spamu pokój/wojna, AI jest bardziej zdecydowane strategicznie ale też bardziej rozsądne taktycznie

  7. #67
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Divide and Conquer Zobacz posta
    Cześć wszystkim

    Po pierwsze - dzięki za to świetne AI Piter
    Po drugie - chciałem podzielić się moją opinią i poprawkami:

    AI jest bardzo dobre, grupuje armie i atakuje całkiem rozsądnie- ogólnie można się go bać i to chodzi.
    Niemniej kłują mnie dwie rzeczy:
    - samobójcze szturmy/wypady oblegających i oblężonych (wartości w descr_campaign_db.xml są ciut za duże)
    - zawieranie pokoju i wypowiadanie wojny co pięć sekund, to nie tylko kompletnie psuje imersję, ale też rozwala strategię i agresywność komputera
    __________________________________________________ ____________________
    Dlatego postanowiłem wprowadzić swoje drobne poprawki, do przetestowania poniżej:
    http://www.mediafire.com/file/6catd4...I_DAC.zip/file

    - szturmy/wypady: teraz komputer powinien poczekać chociaż turę zanim zaatakuje (jeżeli ma co najmniej 1:1 szanse wg przelicznika w grze)
    - usunąłem 1 inwazyjną decyzję (wg której AI mogło podpisać pokój "bo tak") i zwiększyłem minimalny warunek z 4 na 6 tur od ostatniego zawieszenia broni (tylko w inwazyjnych decyzjach). Obronne decyzje są niezmienione (teraz najeźdźcy chcą pokoju rzadziej niż obrońcy)
    TLDR: mniej dyplomatycznego spamu pokój/wojna, AI jest bardziej zdecydowane strategicznie ale też bardziej rozsądne taktycznie
    Z tą liczbą tur jest ten problem, że ona w ogóle nie działa.
    A jak się ustawi żeby nie atakował neutralnego ileś tam tur od zawieszenia to przestaje w ogóle neutralnych atakować.

    Choć ostatnio ktoś mi podesłał zapis, że da się tak ustawić ale nie chciało mi się testować. (od jakiś 2 miesięcy )

    Zwiększałem współczynnik w pliku odpowiadającym za wypady ale nie pomogło wiele.

    Co do zawieszeń broni może nie grałeś na najnowszej wersji?


    Dodałem taki zapis:

    <!--DON'T FORCE INVADE IF RECENT CEASEFIRE-->
    <decision_entry>
    <min_entry num_turns_ceasfire="0" stance="Neutral"/>
    <max_entry num_turns_ceasfire="10" stance="Neutral"/>
    <faction_attitude can_force_invade="false" continue="false"/>
    </decision_entry>


    Z tego co pamiętam on nie działa, bo już kiedyś chciałem coś takiego wprowadzić ale gdyby miał kto przetestować czy neutralni dalej się atakuję czy rzeczywiście działa to, że tylko przez 10 tur od zawieszenia się nie atakują to byłbym wdzięczny

    https://drive.google.com/file/d/1Hta...ew?usp=sharing

  8. #68
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    Ale powiem, że wziąga ten mod, jest bardzo wymagający, to jak medieval 3 i nie mówię tylko o moim AI tylko o tym, że jest bardzo dobrze zrobiona mechanika gry, świetne skrypty wspierające rozwój AI i powolny czas odnawiania się jednostek.

    Zwiększenie strat ze zniszczeń gdy wróg jest na naszym terenie, no marzy mi się taki mod o średniowieczu. To jest właśnie wszystko tak jak wyobrażałem sobie idealnego moda do medka. Naprawdę jakby nie bugi AI zwłaszcza w trakcie oblężeń gdzie się zblokują przed murami i dadzą wystrzelać to by było super ciężko, a tak jest wyzwanie.

    Bez tego moda już prawie nie grałem w nic na kompie, a tak się wciągnąłem, może to i niedobrze. Pogram trochę to się znudzi i znowu nie będę czasu tracił na kompa niepotrzebnie ;p Chociaż warto mieć zawsze hobby żeby się oderwać na chwilę czasem gdy się zachowuje umiar, a mi się aż tak nie chce grać żeby niewiadomo ile siedzieć ;p

    Nudzą te bitwy w końcu, bo gra na mapie kampani jest trudna, bot Ciebie wykrwawia, wolny postęp, czasem można się cofać tylko nie często, bo bot jest fatalny w oblężeniach ;p Ale bitwa po bitwie, te bitwy takie podobne już się człowiekowi chce rzygać tymi bitwami, a automat daje katastrofalne wyniki ;p
    Cześć Piter,
    jest jakiś mod który nas nie zmusza do rozgrywania 5 dużych bitw na turę?
    Jakiego moda polecasz?

  9. #69
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Cześć,

    gram kampanie Rohanem, mam 15 turę.
    W pierwszej turze Isengard wysłał do mnie dyplomatę a następnie zaczął oblegać moje miasto.
    Od tej pory co turę wysyłają do oblegania miasta armie składającą się z maks. 5 jednostek (rzadko, najczęściej z 3).
    Rozwiązałem większość jednostek piechoty i bronię się armią składającą se głównie z członków rodziny.
    Kasa praktycznie na zero.
    Tak to będzie wyglądać dłużej czy następuje jakiś punkt przełamania?

  10. #70
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez królu Zobacz posta
    Cześć,

    gram kampanie Rohanem, mam 15 turę.
    W pierwszej turze Isengard wysłał do mnie dyplomatę a następnie zaczął oblegać moje miasto.
    Od tej pory co turę wysyłają do oblegania miasta armie składającą się z maks. 5 jednostek (rzadko, najczęściej z 3).
    Rozwiązałem większość jednostek piechoty i bronię się armią składającą se głównie z członków rodziny.
    Kasa praktycznie na zero.
    Tak to będzie wyglądać dłużej czy następuje jakiś punkt przełamania?
    Wysyła tyle, żeby na automacie wygrać. Jak podbije rebelie i się wzmocni będzie mocniej atakował. Musisz to tak rozplanować żeby rozwijać gospodarkę.

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •