Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Lucium Total War

  1. #1
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach

    Lucium Total War

    Lucium Total War War to gra, która ma miejsce w 1700 roku aż do 1850 roku.

    LINK DO POBRANIA MODA:

    https://www.moddb.com/mods/lucium-to...t-version-3011

    Instalacja moda


    Pokaz nacji i jednostek:





    Pokazanie kampanii:



    ***************************

    Jestem ciekaw jak im to wyszło, może ktoś już grał i podzieli się swoimi spostrzeżeniami?
    Ostatnio edytowane przez Piter ; 07-05-2022 o 23:41
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. #2
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Przybyłem, zobaczyłem , nie pobrałem, jestem surowym krytykiem, ,,rycerze i giermkowie w 18 i 19 wieku szkoda czasu, zachęcam pomysłodawcę, do kontaktu z ,,modderem,, o nicku ,,Sirillon,, i jego pracy na temat 19 w na silniku MED-2, ,,Rise of The Eagles,, może przy pomocy coś z tego wyjdzie.

  3. Użytkownicy którzy uznali post anachoreta za przydatny:


  4. #3
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez anachoreta Zobacz posta
    Przybyłem, zobaczyłem , nie pobrałem, jestem surowym krytykiem, ,,rycerze i giermkowie w 18 i 19 wieku szkoda czasu, zachęcam pomysłodawcę, do kontaktu z ,,modderem,, o nicku ,,Sirillon,, i jego pracy na temat 19 w na silniku MED-2, ,,Rise of The Eagles,, może przy pomocy coś z tego wyjdzie.
    Czy silnik gry Medievala 2 pozwala na odwzorowanie takiej epoki? Mod po Empire jak najbardziej, choć uważam, że CA mogłaby zrobić grę oscylującą w granicach XVII wieku, wzięło mnie tak po Wersalu. Prawo krwi.
    Cezura tak ^^:
    1587 r. do do 1706 wiem, marzenia ale może coś takiego jest? Kilka modów grałem w podobnym czasie, ale wyobraźmy sobie coś takiego na bazie gry Attyli, czy Warhammera 2?
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  5. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  6. #4
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Obejrzałem sobie ten cały pokaz nacji i jednostek. Nie wiem, czy ktoś kto go robił w ogóle cokolwiek chciał przekazać ludziom no ale to, co cudem wyłapałem to fakt, że bitwy i jednostki stoją na poziomie dna. Czy tam podstawki Medievala

    Niech żyje Gwardia!

  7. Użytkownicy którzy uznali post Lwie Serce za przydatny:


  8. #5
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Mapa-tak,ale tylko częściowo,/brak infrastruktury pod ten okres/ modele ,mundury tak, interfejs ,grafika, postacie tak,to da się przez zdolnych artystów wykonać bitwy -nie, to zawsze będzie kalekie, na mapie taktycznej, oddziały będą walczyć w szyku zbliżonym do ,,średniowiecza,, a ostrzał z muszkietu, będzie jak ostrzał z rusznicy, lub arkebuza, nie mówiąc o artylerii. maksymalny , dobry okres modowania na silniku, MED 2 to Renesans i XVII w. to się sprawdza w modach. ale nic po za tym, ,,Sirillon,, fascynat epoki ,,napoleońskiej,, stworzył ,,Rise of Eagles,, jako eksperyment dla fanów tego okresu. Już lepiej to wygląda na silniku Rome1 . ,,Napoleonic,, czy beta test ,, Sudamerica,, ale tylko dla tego że w oryginale nie ma kodowanych zachowań z bronią palną , więc są konwersje własnych pomysłów, z tym związane, a na silniku MED2 takie kodowane zachowania są. Tak wynika z moich obserwacji. Takie pomysły jak wyżej to na silnik ,,Empire,, lub ,,Napoleon,,- chociaż NAP. też ma problemy z dokładnym odwzorowaniem tej epoki,,bitewnie,, nie ma tego wszystkiego co w tamtej epoce było już charakterystyczne, tj .rozbudowanych systemów dowodzenia, z podziałem, na Armia,korpus, dywizja,brygada,batalion, pułk, tego nie ma jest tylko system wodzowski przypominający, ,,starożytne,, ograniczenia. daleko w tym do takich strategii jak ,,Scourge of War,, gdzie grający może wydawać ok 40 rozkazów z różnych pozycji dowodzenia, przez posłańców/ również w multi/ albo ,,Napoleon Histwar,, gdzie wprowadza na mapę jednostki nawet w skali 1 do 1 /jeśli posiadany PC to pociągnie,/ epickie bitwy,SI kierująca taktycznie na różnych poziomach, ale to ,,mistrzostwo,, jednego z najlepszych Francuskich programistów, i lata ciężkiej pracy.

  9. Następujących 2 użytkowników podziękowało anachoreta za ten post:


  10. #6
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 949 podziękowań w 505 postach
    Trochę razi ta niehistoryczność. Data od 1700 a już w menu widzimy w tle obrazy Augusta Nieto przedstawiające hiszpańską armię z wojny 30-letniej 1618-48.

    Mogli się do mnie zgłosić. Na podstawie jednostek do EW1 (Rome) i EW2 (Empire) zrobiliby super robotę.

    Edit: albo mi się zdaje, ale część flag jest właśnie z mojego EW... a jak z credits?
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  11. Użytkownicy którzy uznali post KLAssurbanipal za przydatny:


  12. #7
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Wyświetlił mi się na yt w polecanych filmik polecający tego moda, nowa wersja:

    https://www.moddb.com/mods/lucium-to...t-version-3011

    Zobaczyłem, że jest to mod z bronią palną, w którym z murów osad medkowych strzelcy z bronią prochową potrafią strzelać w przeciwiństwie do wszystkich innych modów z XVII/XVIII wieku gdzie oblężenia są totalnie zepsute także jak znajdę kiedyś chwilę to popróbuję

    https://www.youtube.com/watch?v=WtBW...l=Andy%27sTake

    https://www.moddb.com/mods/lucium-to...t-version-3011

  13. #8
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Pograłem chwilę, absolutnie rewelacyjny mod dot. XVIII wieku tylko lubią czasem bitwy nie działać.
    Tutaj wgrałem moje AI na mapę Europy, ścieżka u mnie:

    C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Medieval II Total War\mods\Lucium_Total_War\data\Lucium_Europe\data
    Trzeba wpisać w wyszukiwanie map.rwm i wykasować pliki. Odtworzą się automatycznie przy odpaleniu gry.

    https://drive.google.com/file/d/1Olk...ew?usp=sharing

    Mechanika gry świetna, każda przegrana/wygrana bitwa ma wielkie znaczenie. Nie ma za dużo pieniędzy więc nie ma spamu armii.
    Genialnie działająca mechanika strzelców, ładnie strzelają, dobrze zbalansowana piechota, kawaleria. Piechota strzela z murów z czym zawsze był problem w medku. Empire total war jest żałosne w porównaniu do tego moda.

    Mechanika mapy, kampani, dochodów znacznie lepsza niż w potop tylko znacznie brzydsze modele jednostek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •