Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Ulepszone spolszczenie

  1. #1
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 489
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach

    Kuźnia Swaroga - ulepszone spolszczenie

    Czołem wojownicy Spolszczenie podstawowej wersji gry jest kiepskiej jakości i zawiera mnóstwo błędów. Postanowiłem to poprawić, a robię to już od ponad pół roku (początki są tu https://forum.totalwar.org.pl/showth...l=1#post469313).

    Przez ten czas zdążyłem się już wielu tekstów naczytać i w porównaniu do pierwotnej wersji dokonałem zmian w ponad 2100 linijkach (w większości po jednym słowie lub nawet tylko literce, choć zdarza się też nawet kilka zdań). Z najważniejszych:

    - wszystkie formy bezokolicznikowe w bitwach są w poprawnej formie;
    - poprawionych mnóstwo błędów w oknie wyboru frakcji w menu kampanii, np. Wenedowie nie mają +100 przychodu z farm tylko + 100%;
    - uproszczone nazwy grup wojsk w menu bitew (nie piechota do walki wręcz czy piechota z włóczniami tylko odpowiednio szermierze i włócznicy itp.);
    - usystematyzowane nazwy jednostek, wg takiego oto schematu: najpierw nazwa frakcji/kultury, potem najsłabsi to poborowi lub banda, lepsi są bez słowa bez poborowi lub wataha, następnie elitarni/brygada/drużyna lub dla Słowian doborowi, a najlepsze oddziały to mistrzowie/czempioni/królewscy lub wybrańcy. Oszczepnicy najgorsi to rozbójnicy, potem harcownicy, a najlepsi to oszczepnicy. Czemu tak a nie inaczej? Jakoś tak się głowiłem i tak wymyśliłem, bez większej wiedzy z zakresu wojskowości, tym bardziej starożytnej. Oczywiście jest wiele odstępstw od tej reguły, ale jeśli jednostka nie miała szczególnej nazwy to takim schematem się kierowałem;
    - poprawione nazwy osad i frakcji (np. Gittonium zamiast Gothiscandza dla obecnego Gdańska, gdzie Gothiscandza to też nazwa prowincji, nie Afryka tylko Afrykanie, Goci zamiast Getowie);
    - nie opuszczone/zrujnowane tylko opuszczony lub opustoszały region, wódz nie watażka, nie niezawodność frakcji tylko wiarygodność, bogactwo zamienione na przychód, poprawione nazwy religii i budynków;
    - w kampanii w oknie frakcji nie ma Władzy i Siły, tylko jest Panowanie i Władza;
    - poprawiłem setki innych błędów stylistycznych i nie tylko.

    Z jakimi modami współgra? Z tymi, które nie zmieniają tekstów. Na pewno zadziała z czystą wersją gry, a także z modami które usprawniają różne aspekty gry, poza zmianą opisów czy tekstu. Z większych modów na pewno działa z Athanasios' Attila Ultimate Fixes.

    Dodatkowo z racji tego, że muzyka z menu mi się mocno przejadła, to podmieniłem ją na inny utwór. Niestety modowanie muzyki w Attyli to wyższa szkoła jazdy (wymaga jakiegoś grzebania w hexeditorze, więc wrzucanie własnej muzy jest trudne), także zmiana muzyki w menu polegała niestety jedynie na podmiance jednego utworu na inny.

    Jak zainstalować? Uruchomić na platformie steam i zasubskrybować Kuźnia Swaroga - ulepszone spolszczenie.

    Być może w przyszłości kuźnia Swaroga wytworzy więcej produktów, sam Perun, Weles i Swaróg tego dziś nie wiedzą.
    Ostatnio edytowane przez wino ; 17-08-2020 o 20:54
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało wino za ten post:


  3. #2
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Jakie pliki i w jaki sposób trzeba edytować przy spolszczeniu ? Chciałbym je trochę ulepszyć.

  4. #3
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 489
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Jeśli edytujesz oryginalne spolszczenie to plik local_pl.pack. Jeśli moje to musisz znaleźć w katalogu steamapps\workshop\content\. U mnie to jest steamapps\workshop\content\325610\2110969762\ ale nie wiem czy u Ciebie będzie tak samo.

    Program do edycji: Rusted PackFile Manager.

    P.S. co byś chciał poprawić czy ulepszyć?
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  5. #4
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dziękuję za odpowiedź :-)

    Znalazłem plik "spolszczenie" ale nie wiem czy to jest oryginalne spolszczenie czy Twoje poprawione. Na zdjęciu jest ścieżka.

    Co do zmiany to chciałbym przetłumaczyć na polski opisy towarzyszy postaci, ilość mieszkańców w osadzie, ilość mieszkańców potrzebnych do rekrutacji, i jeśli się da to zmienić coś z tymi opisami osad które nie mieszą się w ekranie. Szczegóły na załączonych zdjęciach. Gratuluję dobrej roboty !
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  6. #5
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 489
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Z tego co widzę to Tobie chodzi o spolszczenie moda MK1212. Ja pisałem o spolszczeniu oryginalnym Attyli i moim, które jest poprawioną wersją oryginalnego spolszczenia gry. Tobie chodzi o jeszcze inne. Spolszczaniem MK1212 zajmuje się Noyan. Tu masz wątek tego moda https://forum.totalwar.org.pl/forumd...al-War-1212-AD. Napisz tam albo na steam na stronie spolszczenia MK1212. Moje spolszczenie nie będzie poprawnie działać z MK1212.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  7. #6
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dziękuję za odpowiedź. Właśnie mi chodziło o MK1212.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •