Zobacz wyniki ankiety: Jaka opcja Ci odpowiada?

Głosujących
24. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Cieszę się z wydania na Epic przez jeden dzień za free - pobiorę i nie interesuje mnie Steam

    6 25.00%
  • Nie podoba mi się ta opcja, jednak i tak wezmę za free

    9 37.50%
  • Pobiorę, jednak jak wyjdzie wersja Steam ją kupię

    6 25.00%
  • Będę konsekwentnie czekał na wersję Steam i nie dam zarobić EG (przy ewentualnych DLC)

    3 12.50%
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Ankieta odnośnie polityki CA względem Troy

  1. #21
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    W zasadzie wszystkie gry historyczne są wyłącznie inspirowane historią. Gdyby gra wiernie trzymała się historii przestałaby być grą a została filmem.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało KLAssurbanipal za ten post:


  3. #22
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    W przypadku TW tak, zgadzam się, jednak w przypadku gier typu ,,wargaming,, gdzie jest symulacja teatru operacyjnego ,wojny,kampanii,bitwy te ograniczenia nie mają zastosowania, tam im więcej historycznego realizmu tym lepiej i nie jest to film ale gra wojenna. gdzie alternatywą jest podejmowanie decyzji ,,co by było gdyby,, a nie fantazja autorów gry. Więc teza że nie można robić gier stricte historycznych, jest nie przekonywująca, bo takie, gry są, jak się porówna to co proponuje ,,Napoleon TW czyli jakiś ,,sandbox,, pseudonapoleoński,z tym co proponuje nap ,,Napoleon Histwar,, to widać drastyczną różnicę w złożoności warstwy taktyczno-historycznej, na niekorzyść NTW. Trzeba popatrzeć na produkty, AGEOD, Gary Grigsbys, John Tiller Software, i wiele gier ,,Matrixa,, Oczywiście jest problem rynku na takie produkty, w naszym kraju ale to już inna historia.

    I od początku każdy tytuł przechodził falę krytyki, a na poziomie historycznym daleko było do odtwarzania historii, popatrzcie jak beznadziejnie wyglądają, oryginalne modele,nie wspominając o ,,heraldyce,, w Rome1 czy Mediewal 2, przecież to wizja ,,achistoryczna,, tylko mody ratowały tą warstwę gry.
    Ostatnio edytowane przez KLAssurbanipal ; 17-06-2020 o 23:19

  4. #23
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Każda gra z serii ma mniejsze lub większe błędy, ale wg mnie Total War jest póki co najwierniejszą historii serią gier komputerowych spośród wszystkich jakie znam (nie wliczając gier z XX wieku, zresztą nie ma odpowiednika). Jeśli chodzi o gry typu wargaming to wg mnie jest to samo co w komputerowej, gdyż trzymając się historii to juz nie jest gra a rekonstrukcja/symulacja bitwy.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  5. Użytkownicy którzy uznali post KLAssurbanipal za przydatny:


Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •