Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 108

Wątek: Format Turnieju - dyskusja

  1. #91
    Podczaszy Awatar PawełGroźny
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    708
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    70
    Otrzymał 79 podziękowań w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez Seba Fallus III Wielki Zobacz posta
    Na konie tylko zauważę że w trakcie turnieju nie ma problemów z pushem
    Nie mów hop
    Zapraszam na mój kanał yt. Narazie mało tam TW, ale to się zmieni
    https://www.youtube.com/user/pawelgrozny
    Oraz polecam zobaczyć prace tej osoby na deviancie
    http://sieere.deviantart.com/

  2. #92
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Cytat Zamieszczone przez Seba Fallus III Wielki Zobacz posta
    Po meczu z Bachusem (który był świetny , mam nadzieje że po turnieju entuzjazm w narodzie nie osłabnie bo wracam na stałe do Rome ) muszę się z tobą zgodzić trzeba przedyskutować zasady związane z czerwoną linią. W czasie i po pierwszej bitwie byłem przekonany że Bachus działał włócznikami ze wschodu zbyt blisko czerwonej linii czym wyłączył z walki moje łuki konne które miały nad jego konnymi łukami przewagę ogólnie wpłynęło to mocno na przebieg bitwy, od tego momentu traciłem na rzecz Bachusa. Po obejrzeniu powtórki bez żadnych wątpliwości włócznicy byli dalej niż 150 m od czerwonej linii (blisko ale w wszystko w ramach zasad) więc Bachus po prostu sprawnie mnie wymanewrował. Obawiając się że w momencie flankowania moje konne łuki zostaną przyparte do czerwonej linii zaniechałem tego manewru i przy oglądaniu powtórki uznałem że to był decydujący błąd od którego wszystko zaczęło się sypać.
    Ale gdybym oflankował tych włóczników to zgodnie z moim rozumieniem zasady red line włócznie nie mogły by dalej ścigać strzelców i teoretycznie moje konne łuki mogły by stać i nie niepokojone przez piechotę do niej strzelać. Z jednej strony taki jest cel tej zasady by uniemożliwić oparcie flanki piechotą o czerwoną linie i dać w ten sposób miejsce na manewry jazdy i strzelców ale z drugiej prowadzi to do kuriozalnej sytuacji w której piechota może tylko stać i dać się wystrzelać. Powiem szczerze że już sam nie wiem co o tym sądzić ale na szczęście bitwy rzadko przenoszą się nad czerwoną linie (z Bachusem sporo manewrowaliśmy i wojska nam się przesunęły w stronę krawędzi mapy, będzie to dobrze widać na powtórce ).
    To co opisałeś Seba, gdyby było w promieniu tych 150 m od czerwonej, to uznałbym za red line camping. I tak też uznałem w turnieju 2v2. Bo taki manewr rozstawienia jednostek w praktyce mocno ogranicza działania kawalerii na wczesnym etapie gry. Natomiast gdyby te same włócznie wschodnie uciekały przed zwarciem np. z piechotą mieczową, choćby wzdłuż czerwonej linii, to już bym tego nie uznał za red line camping. Ponieważ jedyne co takie jednostki uciekające by ograniczały, to .. swoją śmierć. Ale ciekawy przykład z tym staniem pod ostrzał. W sumie przy wschodnich włóczniach to byłby mokry sen każdego gracza, żeby na nich wymarnować strzały konnych łuków.

    Przepraszam panowie za kilka dni mniejszej aktywności, mam mnóstwo pracy no i zaczęły się wyjazdy służbowe. Dzisiaj poogarniam listy nacji itepe.

  3. Użytkownicy którzy uznali post Pirx za przydatny:


  4. #93
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    737
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    225
    Otrzymał 165 podziękowań w 115 postach
    Tuff ale żeś wczorajszy mój mecz z Pirxem jednostronnie komentował, jakby Polska grała z Niemcami

  5. Użytkownicy którzy uznali post Nieznajomy za przydatny:


  6. #94
    Cześnik Awatar bachus81
    Dołączył
    Sep 2012
    Postów
    212
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 61 podziękowań w 41 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nieznajomy Zobacz posta
    Tuff ale żeś wczorajszy mój mecz z Pirxem jednostronnie komentował, jakby Polska grała z Niemcami
    Druga bitwa była niesamowitą. Wydawało mi się, że Arwe nie mają szans. Build Pirxa był bardzo dobry. Sam nie wiem co spowodowało jego porażkę. Być może missklicki, utrata jazdy ?

    Mam tylko prośbę do Pirxa oraz reszty uczestników, w tym Mista by po wakacjach zorganizować kolejny turniej lub ligę. Mam już pewien pomysł.
    "Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Być zwyciężonym, a nie ulec to zwycięstwo." marszałek Józef Piłsudski

  7. Następujących 2 użytkowników podziękowało bachus81 za ten post:


  8. #95
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Temu to nigdy mało Ale czemu nie. Ten turniej ,,na udziwnionych'' zasadach gra mi się bardzo przyjemnie. Bałem się że ciężko będzie przełamać stare schematy, ale ostatecznie nie było źle.
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  9. Następujących 2 użytkowników podziękowało Hadvar za ten post:


  10. #96
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    737
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    225
    Otrzymał 165 podziękowań w 115 postach
    Moim zdaniem to było spowodowane... Moja świetna gra a tak naprawdę to przeważył ten mój drugi oddział zapkow który próbował się załamać, do tego Pirx zbyt późno wprowadził generała do walki

  11. Użytkownicy którzy uznali post Nieznajomy za przydatny:


  12. #97
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nieznajomy Zobacz posta
    Tuff ale żeś wczorajszy mój mecz z Pirxem jednostronnie komentował, jakby Polska grała z Niemcami
    Wybacz, jak gra Pirx to zawsze sa jakies jednostronne emocje, poza tym zawsze staram sie byc po stronie osoby przegrywajacej...

  13. #98
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Jutro wieczorem Finał Dywizji Mistrzów
    Gra Nico vs Czarix, zapraszm!!!


  14. #99
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Zwyciezcą Dywizji mistrzów Zostaje Czarix po wygranej 3:0 z Nico



    Gratulacje!!!
    Wszystkim uczestnikom Dywizji Mistrzów dziękuję bardzo za udział!
    Już niedługo zapraszam na finał Dywizji Legend.

  15. Następujących 2 użytkowników podziękowało tuff_gru za ten post:


  16. #100
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    No to mamy kolejny Wielki Finał.

    Muszę przyznać, że turniej przebiega bardzo sprawnie, pomimo wakacji. Szacunek dla uczestników za zaangażowanie.


    A co do samego finału, to jestem mega ciekaw, bo Bachus gra ultra ofensywnie, a Duce dobrze się czuje i w ofensywie i w defensywie. Bachus wykorzystał 18 nacji, vs 22 nacje Duce. To też może mieć pewne znaczenie.

    Będzie interesująco. Swoją drogą kolejny z rzędu finał Duce. Kto by pomyślał o takim rozwoju wydarzeń jeszcze 2 miesiące temu.

  17. Następujących 3 użytkowników podziękowało Pirx za ten post:


Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •