Zobacz wyniki ankiety: Ankieta - jakie fundusze?

Głosujących
13. Ankieta zamknięta
  • Dużo większe - 13 700

    4 30.77%
  • Większe - 12 700

    2 15.38%
  • standardowe (Duże) - 11700

    7 53.85%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Ankieta - Fundusze

  1. #11
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    nie każdy miał z tym styczność
    Podam zasady kampanijne:

    - Maksimum 5 takich samych jednostek,
    - Maksimum 40% armii stanowią jednostki ofensywne piechoty i
    - Maksimum 50% armii stanowią jednostki włóczników, falangitów, pikinierów,
    - Łącznie maksimum 70% armii stanowią jednostki piechoty z wyłączeniem pieszych miotaczy,
    - Maksimum 50% armii stanowią jednostki miotaczy pieszych i konnych, przy czym konni miotacze nie mogą być liczniejsi niż co trzecia jednostka w armii,
    - Maksimum 50% armii stanowią jednostki kawalerii, przy czym w limicie sumują się wszystkie rodzaje jazdy łącznie z miotaczami

    Żeby opanować te zasady potrzeba było sporo czasu, i na pewno każdą nową osobę będzie to odstraszać

    30 jednostek nie jest jeszcze tak ciężko oogarnąć
    Korzystając z tych zasad w przeliczeniu na limity wyglądałoby to następująco( na 30 jednostek)
    Max 12 piechoty w zwarciu
    max 15 włóczników, falangitów
    max 21 piechoty
    max 15 strzelców
    max 15 jazdy

    Uważam , że to zbyt duża zmiana dla tych co nie mieli styczności
    już same 30 jednostek wystraszyły Hadvara

    Ja naprawdę liczę na jakiekolwiek zmiany. Liczę, że pojawią się nowe interesujące pomysły

  2. Użytkownicy którzy uznali post Zachar za przydatny:


  3. #12
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hadvar Zobacz posta
    Szczerze, dla mnie byłaby mordęga sterować 30 jednostkami. Miałbym straszny syf na polu bitwy i zupełnie nie ogarniałbym co się dzieję. Ale rozumiem że czasem trzeba coś zmienić i z przyjemnością pooglądam Wasze zmagania w nowym formacie
    Hadvar, gwarantuję Ci, że od razu byś pokochał liczne armie.

    To jest szaleństwo. W kampanii ODM graliśmy bitwy 4v4, gdzie każdy operował 40 jednostkami. To było epickie, nawet pomimo lagu.


  4. #13
    Cześnik Awatar bachus81
    Dołączył
    Sep 2012
    Postów
    212
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 61 podziękowań w 41 postach
    Cytat Zamieszczone przez Zachar Zobacz posta
    nie każdy miał z tym styczność
    Podam zasady kampanijne:

    - Maksimum 5 takich samych jednostek,
    - Maksimum 40% armii stanowią jednostki ofensywne piechoty i
    - Maksimum 50% armii stanowią jednostki włóczników, falangitów, pikinierów,
    - Łącznie maksimum 70% armii stanowią jednostki piechoty z wyłączeniem pieszych miotaczy,
    - Maksimum 50% armii stanowią jednostki miotaczy pieszych i konnych, przy czym konni miotacze nie mogą być liczniejsi niż co trzecia jednostka w armii,
    - Maksimum 50% armii stanowią jednostki kawalerii, przy czym w limicie sumują się wszystkie rodzaje jazdy łącznie z miotaczami

    Żeby opanować te zasady potrzeba było sporo czasu, i na pewno każdą nową osobę będzie to odstraszać

    30 jednostek nie jest jeszcze tak ciężko oogarnąć
    Korzystając z tych zasad w przeliczeniu na limity wyglądałoby to następująco( na 30 jednostek)
    Max 12 piechoty w zwarciu
    max 15 włóczników, falangitów
    max 21 piechoty
    max 15 strzelców
    max 15 jazdy

    Uważam , że to zbyt duża zmiana dla tych co nie mieli styczności
    już same 30 jednostek wystraszyły Hadvara

    Ja naprawdę liczę na jakiekolwiek zmiany. Liczę, że pojawią się nowe interesujące pomysły
    Liczenie, procenty itp są dla fanatyków. Za dużo kombinujecie.

    Tetrycy odnieśli sukces bo był to prosty, szybki turniej. Jak zaczniecie kombinować to wyjdzie jak z waszymi kampaniami. Czy choć jedna została zakończona ?
    "Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Być zwyciężonym, a nie ulec to zwycięstwo." marszałek Józef Piłsudski

  5. #14
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    Tak ODM wyłonili zwycięzce
    Bachus trzeba odróżnić zasady bitwie które stworzył Nieśmiertelnik od złożoności samej kampanii na mapie.
    Bitwy na tych zasadach naprawdę sprawiały przyjemność. Ciebie cieszy prostota. Innych podejmowanie nowych wyzwań
    Sam nie jestem za wykorzystaniem ich w tym turnieju. Nie w takiej formie. Może sam masz jakieś fajne pomysły na uatrakcyjnienie turnieju?

  6. #15
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Naprawde jestem za wprowadzeniem jakiejs zmiany, weżcie uwage ze w Romka gramy od chyba 6 lat. Zawsze to samo 11700?.
    W 3k juz w w drugim turnieju a wlasciwie lidze wprowadzilismy wieksze fundusze i dalo rade.
    Nie podobaja mi sie bardzo procentowe zasady. Trzeba dokladnie napisac zeby bylo łatwo i prosto

    Precyzujac, krakoskim targiem proponuje takie urposzczone zasady:
    kasa: 13 000 (czyli 6500 i duże armie do 40 jednostek)
    max 4 takie same jednostki (nie chce zeby bylo wiecej niz 4 zapki)
    Piechota max 14
    piechota do walki w zwarciu (miecze, topory) max 8
    max 4 piki
    max 6 strzelców (nie wliczamy konnych)
    max 4 strzelców konnych
    max 8 kawalerii

    max 1 sloń, max 1 rydwan

    Panowie zróbmy coś szalonego, Hadvar serio te pare jednostek wiecej spowoduje ze sie wycofujesz? Nie pękaj tu nie ma magii jak Warhu, ogarniesz, a bedzie to duzo fajniej na polu bitwy wygladało.
    Pasuje?

  7. Następujących 2 użytkowników podziękowało tuff_gru za ten post:


  8. #16
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Nie wycofuję się, bo nawet zapisów nie było. Po prostu z przyjemnością sobie obejrzę Wasze zmagania. Fajnie że robicie zmiany, ale ja jestem za bardzo przyzwyczajony do tej ramy 20 jednostek i jestem pewien że mi lepiej się będzie to oglądało niż się w to grało . Nie chcę nikogo zniechęcać i mam nadzieję że wymyślicie coś ciekawego
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  9. #17
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    Mi się propozycja Tuffa podoba. Przy budżecie 13000 będzie widać na polu bitwy takie zestawy o kilka jednostek więcej
    Hadvar nie rozumiem podejścia. Jeżeli jesteś tak przyzwyczajony do ram 20 jednostek to możesz się tego trzymać. Możesz budować nadal taki zestaw bazując na budżecie.liczniejsze armię to dodatkowa możliwość a nie obowiązek

  10. #18
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Jestem za tylko nie wiem czy nie zrobiłbym max 15 piechoty i max 8 strzelców. Poza tym nie mam zastrzeżeń .
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  11. #19
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Jestem za standardowym budżetem i dopuścił bym liczne armie (ale na funduszach 11700). Liczne armie mogą dać kilku nacją więcej ciekawych opcji (np. Pontem zawsze zostaje mi sporo do wydania mimo dobrania 20 jednostek).
    Zwiększenie funduszów zniszczy wypracowany przez lata balans, a i dowodzenie armiami 30-40 jednostek już przerabialiśmy i nie jest to przyjemne, gdyby Rome 2 miał wolniejsze bitwy (czego chce większość fanów ale CA ma to gdzieś, co widać w nowszych tytułach) ale przy takiej dynamice rozgrywki, ogarnięcie takiej liczby jednostek jest niewykonalne i gra staję się frustrująca i męcząca

  12. #20
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Cytat Zamieszczone przez Seba Fallus III Wielki Zobacz posta
    Jestem za standardowym budżetem i dopuścił bym liczne armie (ale na funduszach 11700). Liczne armie mogą dać kilku nacją więcej ciekawych opcji (np. Pontem zawsze zostaje mi sporo do wydania mimo dobrania 20 jednostek).
    Zwiększenie funduszów zniszczy wypracowany przez lata balans, a i dowodzenie armiami 30-40 jednostek już przerabialiśmy i nie jest to przyjemne, gdyby Rome 2 miał wolniejsze bitwy (czego chce większość fanów ale CA ma to gdzieś, co widać w nowszych tytułach) ale przy takiej dynamice rozgrywki, ogarnięcie takiej liczby jednostek jest niewykonalne i gra staję się frustrująca i męcząca
    Dodamy tylko troche na 2/3 jendostki lub jedna zaleznie od ceny
    Bedzie kolo 22, 23 jednostek na armie, zaleznie od tego ile sie wezmie strzelajacych jednostek bo to one glownie robia ilosc. Ale jak kto chce moze isc w totalnie tanie jednostki i wziac 30 i to bedzie fajne . Wiecej bedzie ciezko bo limit moze ograniczyc wogole dostpenosc u niektorych frakcji.

    Przetestowalem sobie juz dzisiaj z Mistem i Bachusem, obydwaj nie mieli nic przeciwko do tych zasad. Wiadomo natomiast ze armie beda wygladac inaczej niz dotychczas, niektore frakcje zrobia sie mocniejsze a niektore slabsze moze inaczej niz bylo teraz.
    Ale nie powinno byc jakiejs masakry.

  13. Użytkownicy którzy uznali post tuff_gru za przydatny:


Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •