Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Zasady

  1. #11
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Jeszcz dodatkowa zasada zeby bylo jaso, korzystamy z frakcji dostpnych w Grand Campain / Nie uzywamy z Empire Divided na przyklad, albo Cezar w Galii..

  2. #12
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Kluczowa zmiana w związku z wprowadzeniem mniejszych grup:


    W całym turnieju gracz może daną nację wykorzystać tylko raz. Nie będzie resetu nacji, chyba że dany gracz wykorzysta wszystkie dostępne mu nacje.

  3. #13
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2017
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 53 podziękowań w 45 postach
    A tak dla ścisłości to... nie bardzo ogarniam, które to nacje są w głównej kampanii. Z tym chyba jednak problemu nie będzie bo nie mam żadnego DLC więc domyślam się, że nie mam możliwości wybrać nieprawidłowo. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.

  4. #14
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Pruber, po prostu będziesz wpisywał po każdym meczu wykorzystane nacje, będą uzupełniane w pierwszym poście Grupy i będziesz wiedział co już wykorzystałeś. A potem to już odpalasz grę i widzisz co Ci zostało.

    Plus jak już wykorzystasz pulę, to informujesz o tym i jest reset nacji.

  5. #15
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pruber Zobacz posta
    A tak dla ścisłości to... nie bardzo ogarniam, które to nacje są w głównej kampanii. Z tym chyba jednak problemu nie będzie bo nie mam żadnego DLC więc domyślam się, że nie mam możliwości wybrać nieprawidłowo. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.
    Generalnie to przy bitwie na multi gdzieś po lewej stronie powinieneś mieć opcję co do wyboru na jakim content packu będzie prowadzona bitwa, domyślnie jest tam ustawiona Kampania Główna, więc wszystkie frakcje które są tam dostępne możesz użyć raz w turnieju do wykorzystania wszystkich frakcji.
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  6. #16
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Daliście duże armie (do 40 jednostek) i budżet 13 tysięcy / fundusze 13 tysięcy. Ale w grze SP jak ustawiam swoją bitwę to dając budżet 13 tysięcy przy dużych armiach jest do wydania 26 tysięcy, więc naprawdę mamy wpisać w budżecie przed bitwą 13 tysięcy czy 6,5 tysiąca by finalnie do wydania było 13 tysięcy na 40 jednostek?
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  7. #17
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Wpisujesz 6,5 tysiąca bo na dużych armiach gra automatycznie mnoży to jako razy dwa. Budżet 26 tysięcy to by było już totalne szaleństwo .
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  8. #18
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Cytat Zamieszczone przez Il Duce Zobacz posta
    Wpisujesz 6,5 tysiąca bo na dużych armiach gra automatycznie mnoży to jako razy dwa. Budżet 26 tysięcy to by było już totalne szaleństwo .
    Ok, dzięki, tak właśnie sądziłem, ale wolałem się upewnić
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  9. #19
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2017
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 53 podziękowań w 45 postach
    A ja jeszcze w sprawie używania nacji w turnieju.
    W zasadach jest powiedziane, że nacje wybieramy tylko raz na turniej chyba, że skończy się limit frakcji. Czy to się tyczy wszystkich nacji czy z podziałem na te silne i zrównoważone, tego nie jestem pewien. Mam zdaje się 5 silnych możliwych do użycia w moim przypadku i teoretycznie w dwóch meczach mógłbym wykończyć ich limit. Jak mogę się zachować w trzeciej bitwie kiedy przeciwnik wybierze silną nację? Będę zmuszony użyć nacji słabszej z racji tej, że nie będę miał już możliwości wyboru jednej spośród silnych? Wszak zasady mówią o możliwości wyboru silnej na silną. Dlatego pytam:
    Jak rozumieć ten zapis, że mogę nacje powtarzać jeśli skończy mi się opcja wyboru z podziałem na silne i słabe czy ogólnie?

    PS bez DLC byłbym dość mocno ograbiony z szans jeśli ogólnie :/ w porównaniu z graczami używającymi DLC wyposażonymi w wiekszą ilośc silnych nacji.

  10. #20
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    No mam z tym zagwozdkę.

    Generalnie to wydaje się, że w opisanej sytuacji powinien być reset nacji Silnych i możliwość ponownego użycia. Ale w takiej sytuacji może to być wykorzystywane np. do grania wyłącznie silnymi nacjami, kiedy tylko będzie taka możliwość. Wtedy resetować się będą Silne, a Zrównoważone będą ruszane tylko wtedy, gdy przeciwnik wybierze Zrównoważoną jako pierwszy.

    Jakie macie propozycje?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •