Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Mapa kampanii

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    May 2018
    Postów
    156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 185 podziękowań w 88 postach

    Mapa kampanii

    Nowy wywiad z dużą dawką nowych informacji na temat gry (szczególnie kampanii).

    https://www.gamespot.com/videos/how-.../2300-6453041/


    Cytat Zamieszczone przez KLAssurbanipal Zobacz posta









    Ostatnio edytowane przez KLAssurbanipal ; 17-06-2020 o 23:18

  2. Następujących 3 użytkowników podziękowało RafSwi7 za ten post:


  3. #2
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Wielkość mapy, ilość prowincji i miast oblężniczych bardzo zawodzi. Hetytów jednak nie uświadczymy. Wygląda na najuboższą grę serii pod względem różnorodności - 2 typy frakcji: grecka i trojańska. O co chodzi z 13 frakcjami na mapce, skoro grywalne jest niby 8?
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  4. #3
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Wytłumaczeń może być kilka:
    - pokazali frakcje główne i ich ekspedycje, ale wtedy musiałoby mieć te same znaczki.
    - dlc z amazonkami też uwzględnili, ale to i tak trochę za dużo.
    - Może frakcji na początek ma być jednak więcej. Tu zaznaczam że nie śledzę informacji o Troi zbyt dokładnie.

    Mi w tej mapie nie podoba się to że są 2 duże skupiska frakcji grywalnych. Ponieważ raz dwa połowa tych frakcji zostanie zniszczona.

    Mam nadzieje że kultur będzie więcej: grecka, trojańska i amazonek.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #4
    Łowczy
    Dołączył
    May 2018
    Postów
    156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 185 podziękowań w 88 postach
    Jeśli ikonki frakcji (ich tarcze) świadczą o ilości kultur to na tą chwilę mamy 4.



    Pierwsza to Achajowie, druga Trojanie, trzecia jest niewiadoma a ostatnia jest Sarpedona więc Licja ma swoją własną kulturę.

    Od siebie mogę też dodać, że kiedyś był mały leak na forum (przeciek który pomogłem zatkać) i widoczne było kilka tematów dotyczących beta testów Troi i pozwolę sobie tylko napisać, że pojawiły się tam wzmianki o budynkach Dorów i Illyrów. Jest więc szansa, że mamy tutaj jeszcze dwie kultury.

    Aktualizacja:

    Artykuł z IGN wspomina o 4 kulturach zamieszkujących Grecję (Achajowie, Dorowie, Jonowie, Eolowie) oraz 4 kulturach zamieszkujących Anatolię (tutaj wymienili tylko Trojan ale można założyć, że Licja jest drugą kulturą).
    Ostatnio edytowane przez RafSwi7 ; 11-06-2020 o 14:30

  6. Użytkownicy którzy uznali post RafSwi7 za przydatny:


  7. #5
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Mapa wielkością przypomina tę z ,,Edycji Sparty,, dla Rome 2, z dużą ilością pustkowia, zapowiedzi że będzie nie mniejsza niż 3K się nie sprawdziły plus powrót do uproszczonego interfejsu/, zresztą, sama waga gry i wolnego miejsca ok 30GB o połowę mniejsza niż 3k świadczy o mniejszych zasobach tej gry, to jawi się jako mocno ,,kryzysowy,, produkt, oczywiście będą ,, pakować w to DLC. Ciekawi mnie optymalizacja .PS interfejs dobry stylizowany ale już podobny gdzieś widziałem, muszę sprawdzić.

  8. #6
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Już wiem interfejs stylistycznie przypomina ten z gry ,,Hegemony III,,

  9. #7
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Jestem ciekawy, jak AI będzie sobie radzić z morzem pośrodku mapy, bo różnie to bywało z tym w serii.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  10. #8
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Pokazali kolejnego generała i wydaje mi się że te dodatkowe frakcje to po prostu wasale.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  11. #9
    Łowczy
    Dołączył
    May 2018
    Postów
    156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 185 podziękowań w 88 postach

    Wygląda na to, że DLC Amazonek doda 2 frakcje.

  12. #10
    Łowczy
    Dołączył
    May 2018
    Postów
    156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 185 podziękowań w 88 postach
    Cytat Zamieszczone przez KLAssurbanipal Zobacz posta
    Wielkość mapy, ilość prowincji i miast oblężniczych bardzo zawodzi. Hetytów jednak nie uświadczymy. Wygląda na najuboższą grę serii pod względem różnorodności - 2 typy frakcji: grecka i trojańska. O co chodzi z 13 frakcjami na mapce, skoro grywalne jest niby 8?
    Wygląda na to, że mamy na mapie pokazanych 8 grywalnych frakcji plus frakcję będące w naszym najbliższym otoczeniu. W jednym z wywiadów pisali, że wszystkich frakcji ma być ok. 100.

    Z Amazonkami będziemy mieć 10 frakcji na start (bazując na filmiku z kampanii Agamemnona).

    Cytat Zamieszczone przez anachoreta Zobacz posta
    Mapa wielkością przypomina tę z ,,Edycji Sparty,, dla Rome 2, z dużą ilością pustkowia, zapowiedzi że będzie nie mniejsza niż 3K się nie sprawdziły plus powrót do uproszczonego interfejsu/, zresztą, sama waga gry i wolnego miejsca ok 30GB o połowę mniejsza niż 3k świadczy o mniejszych zasobach tej gry, to jawi się jako mocno ,,kryzysowy,, produkt, oczywiście będą ,, pakować w to DLC. Ciekawi mnie optymalizacja .PS interfejs dobry stylizowany ale już podobny gdzieś widziałem, muszę sprawdzić.
    Tak, mamy tutaj ten sam teatr walk co w "Gniewie Sparty", lecz sama mapa jest dużo większa i bardziej szczegółowa. W DLC do Rome II Kreta składała się z 3 regionów - tutaj mam 10, Peloponez miał 9 regionów a w Troi ma gdzieś ponad/około 20, zaś 2 regiony w okolicach Bizancjum to teraz 15-16 regionów.

    Podawali już wymagania sprzętowe to Troi? Pytam, ponieważ napisałeś coś o wadze gry.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •