Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Kilka osobistych uwag na temat EB2

  1. #1
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach

    Kilka osobistych uwag na temat EB2

    Od dłuższego czasu bawię się w modowanie różnych modów,by grało się lepiej.Brałem już na warsztat i Third Age i Bellum Crucis i Stainless Steel... Lecz tylko na mój prywatny użytek. Na początek chciałbym pochwalić ogrom pracy jaką włożono w moda Europa Barbarorum2,te wszystkie różnice kulturowe,regionalne smaczki,jednostki etc... Jest bogato i ciekawie w temacie wyboru i nacji i jednostek czy to do rekrutacji czy tych najemnych. Ogromnym plusem jest odradzanie się już zniszczonych nacji w postaci rebelii,które dążą do ponownego odzyskania niepodległości. To doprawdy klejnocik...którego brakowało mi w innych modach. Sztuczna inteligencja agresywna,regionalne strefy wpływów różnych nacji wpływające na dyplomację,smaczki w postaci licznych zasadzek rebelii,które potrafią nielicho utrudnić posuwanie się armii na mapie kampanii,do tego aktywniejsza polityka rebelii,która w modzie skutecznie pomaga bronić się obleganym miastom rebelianckim,rekrutuje i przyrasta w sile jak każda nacja,czyli niełatwo rozszerzać swoje dominia jej kosztem. To wszystko cieszy. A teraz trochę ponarzekam. Zły jest bilans gospodarki totalnie. Dochody są tak bardzo mizerne a koszty budowli i jednostek tak duże,że w zasadzie prawie nic nie można zbudować czy zrekrutować a wrogowie szarpią z każdej strony jak by forsy mieli niezmierzone ilości. To wkurza na dłuższą metę. Po próbie gry w podstawkę EB zmodowałem ją podle siebie i zrobiło się lepiej.Dochody przyszło zwiększyć gdzieś trzykrotnie z budowli,kopalń,portów etc.Przyszło też ciąć koszty utrzymania jednostek o połowę.Dopiero wtedy można grać jakoś sensownie.Przynajmniej w moim odczuciu.Wzorem Radiousa uważam,że tańsze jednostki i tańsze budowle dają więcej armii czyli dużo więcej radochy i możliwości strategicznych czyli ciekawszą rozgrywkę. Czekanie kilkanaście rund na to by coś wybudować czy zrekrutować do porywającej rozgrywki bym nie zaliczył...raczej do stresującej nudy.Mam też słów kilka o dyplomacji,jej logice czy raczej brakach w logice.Dlaczego kraj spustoszony przeze mnie na maksa najazdami i złupiony wielokrotnie bez litości,posiadający szczątkową już armię zagłodzoną przeze mnie w ostatniej jego osadzie obleganej przeze mnie od wielu rund odmawia zostania moim wasalem Tacy z nich wielcy bohaterowie?Wolą chwalebną śmierć niż poddaństwo?O ile mogłoby to ujść w przypadku nacji barbarzyńskich typu dajmy na to Lugiowe czy Swebowie,którzy wszak byli wtedy zawziętymi dzikusami i mogliby nie ulec rozsądkowi o tyle bardziej cywilizowane nacje powinny jednak woleć istnieć dalej choćby jako wasale...bo lepiej żyć niż marnie zginąć w bezsensownym uporze.Czyż nie mam racji? Gram już całkiem długo kampanię (Rzymem akurat),mam rundę 170,rok -230 bodajże,posiadam 132 prowincje a żaden z niszczonych przeze mnie krajów nie zgodził się zostać wasalem ,choć każdemu taką szansę w ramach eksperymentu dałem i to nawet więcej niż raz taką propozycję wysuwałem wobec oblężonych w beznadziejnym położeniu.Bez skutku.Dziwne i niezrozumiałe.Dodam,że w kampanii dotrzymuję wszelkich paktów,pomagam militarnie sojusznikom a nawet oddaję im czasem w użytkowanie podbite prowincje i nigdy nie zdradziłem sprzymierzeńca zatem powinienem być przez wrogów szanowany a moja potęga militarna powinna skłaniać ich raczej do uległości. Wypadałoby te błędy dyplomacji poprawić bo jest to duży zgrzyt...ja niestety tego nie umiem zrobić.Teraz kwestia generałów. Uparcie nabywają negatywnych cech choć po wielu wygranych bitwach powinni mieć te pozytywne. Trzymanie generałów w miastach kończy się na dłuższą metę najczęściej rebelią,nawet tych wielogwiazdkowych co są już bardzo sławni i utytułowani. Chore troszeczkę co nie? I nielogiczne... Próbowałem zmodować pliki; export_descr_character_traits by dodać nabywanie większej ilości cech pozytywnych niż negatywnych generałom ale skończyło się to rozwaleniem gry. Każda ingerencja w te pliki jest porażką niestety. Nie wiem czemu bo modowałem już skutecznie sporo innych plików tekstowych w modach. Częściowo zniwelowałem te negatywne cechy generałów zwiększając pozytywne skutki budowli w prowincjach,pomogło ale to jednak półśrodki... Miło by było gdyby ten absurd z generałami zniknął z EB...Jeszcze przyjdzie mi ponarzekać na broń oblężniczą,która jest niemalże niedostępna w EB,szczególnie na początku rozgrywki. Jedynie w stolicach rozwiniętych krajów a i to nie zawsze można jakąś katapultę czy balistę posiadać. Bardzo,bardzo to wkurza bo brak broni oblężniczej to brak możliwości ataku miasta znienacka,czyli brak strategicznej możliwości niespodziewanych ataków na przeciwnika. Ja rozumiem,że barbarzyńscy germanie czy tam Sarmaci,albo Hunowie nie mieli technologii i nie potrafili takich machin konstruować ale u licha Rzymianie,Grecy,Seleucydzi,czy Pergamon,że wymienię tylko tych kilka nacji powinni taką broń mieć i z niej korzystać powszechnie...Naprawiłem więc ten bug,dodałem broń oblężniczą tym,którzy nią dysponować powinni,proste to nie było ale się udało. Wystarczy rozwinąć odpowiednią budowlę(large scale industry) by machiny oblężnicze konstruować I od razu gra się przyjemniej,normalniej Tyle moich uwag. Na koniec raz jeszcze dzięki twórcom moda za ich wielką pracę.EB2 może dostarczyć wiele wspaniałej rozrywki.

    Za radą Eutychesa,któremu dziękuję za adres serwera do umieszczenia pliku zdecydowałem się udostępnić moje zedytowane pliki tekstowe do EB2 na forum. Niestety w moim submodzie,który udostępniłem jakiś czas temu tkwił bug,poważny błąd,którego nie dostrzegłem odrazu. Otóż submod działał w przypadku kampanii Rzymskiej,natomiast w przypadku innych kampanii co odkryłem dopiero trzy dni temu kiedy w te inne kampanie dłużej poklikałem najdalej po kilkunastu rundach wyskakiwał error i wywalało na pulpit. Wszystkich za ten bug w submodzie gorąco przepraszam. Dokonałem już niezbędnych poprawek w submodzie a przy okazji kilka nowych kosmetycznych zmian. Podaję link do pobrania aktualnego i poprawionego submoda do EB2 jaki stworzyłem(działa na wersji 2.3 EB2). Póki co poprawiony mod przetestowany przez kilkadziesiąt rund na kampanii Seleucydów,działa bez zarzutu Miłego zdobywania imperium drodzy fani wojny totalnej

    Link do poprawionej wersji mojego submoda:

    https://www81.zippyshare.com/v/Kj1gdklQ/file.html

    Lista zmian jakich dokonałem jest spora,więc opowiem tylko pokrótce; większy zasięg ruchu armii,flot,agentów,więcej forsy na start dla każdej nacji,tańsze budowle,większe dochody,ścięte koszty rekrutacji i utrzymania niektórych jednostek(głównie floty),większy porządek publiczny w osadach,silniejsze słonie i spartanie,liczniejsza i skuteczniejsza artyleria,która jest teraz powszechnie dostępna dla rozwiniętych nacji(po wybudowaniu large scale industry). Rzecz oczywista konieczne jest rozpoczęcie nowej kampanii.

    Instrukcja instalacji: Wkleić pliki do folderu data,nadpisać i można świat zdobywać
    Spakowany folder mojego submoda zawiera dwie wersje,z AI vanilla i z AI Pitera. Do wyboru,co kto woli Przy okazji; Podziękowania dla Pitera za całkiem do rzeczy AI

    Mile widziane opinie od użytkowników,raporty o błędach w submodzie jak również porady co by można jeszcze w EB2 ulepszyć
    Ostatnio edytowane przez Desperado32 ; 28-06-2020 o 15:20

  2. Użytkownicy którzy uznali post Desperado32 za przydatny:


  3. #2
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Fajnie by było jakbyś założył temat do każdej zmiany- zmiany coś tam - i dodał w poście załącznik plik ze zmianami, nie trzeba wtedy kombinować z uploadem. Przy tym jakiś opis i tak z każdym. Ile będzie postów mało ważne, mnie też swego czasu denerwowało, że nie tylko w tym modzie zaczynasz rozwiniętą technologicznie nacją praktycznie od zera, jak w jakiejś Civilization...

    edit:
    Zerknij na priv, na pocztę
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •