Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Third Age Total War Extended 4.8 - Full Standalone (Windows Only)

  1. #11
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Osobiście przypadł mi do gustu TATW na silniku Romka 1 Aleksander , jest to jak wspominałeś na remasterze , ale nie pogram bo u mnie remaster nawet bez modów jest nie wydolny , nie wiem dla czego ale zmraża w pewnych momentach grę mimo że ustawiłem to pod swoje wymagania więc na razie nic z tego.

  2. #12
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    519
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez anachoreta Zobacz posta
    Osobiście przypadł mi do gustu TATW na silniku Romka 1 Aleksander , jest to jak wspominałeś na remasterze , ale nie pogram bo u mnie remaster nawet bez modów jest nie wydolny , nie wiem dla czego ale zmraża w pewnych momentach grę mimo że ustawiłem to pod swoje wymagania więc na razie nic z tego.
    Podaj mi dokładne dane o swoim system i sprzęcie, bo zauważyłem, że masz co jakiś czas problem nie tylko z RR, to nie przytyk, bo ja mam potężną jak na moja kieszeń maszynę ale zdarza mi się, że klnę w Attyli^^
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  3. #13
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Operacyjny WIN-10 zaktualizowany, wszystkie ,,directy,, zaktualizowane pod TW. DELL Latitude I.5 core, 8GB RAM procesor x 64 2.80 GHZ, dysk c- 320 GB, spełnia wymagania powyżej minimum i gra otwiera się normalnie , ustawienia średnie, bez gadgetów spowalniających , modele zaznaczone ,,natural,, i wszystko chodzi do czasu zamrożenia w pewnym momencie . Nie mam tego problemu z 3K i Troją gdzie kampanię na ustawieniach wysokich przebyłem bez problemu. Są sugestie że może być związane z Microsoft Edge.

  4. #14
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    519
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez anachoreta Zobacz posta
    Operacyjny WIN-10 zaktualizowany, wszystkie ,,directy,, zaktualizowane pod TW. DELL Latitude I.5 core, 8GB RAM procesor x 64 2.80 GHZ, dysk c- 320 GB, spełnia wymagania powyżej minimum i gra otwiera się normalnie , ustawienia średnie, bez gadgetów spowalniających , modele zaznaczone ,,natural,, i wszystko chodzi do czasu zamrożenia w pewnym momencie . Nie mam tego problemu z 3K i Troją gdzie kampanię na ustawieniach wysokich przebyłem bez problemu. Są sugestie że może być związane z Microsoft Edge.
    Z całym szacunkiem ale procek moim zdaniem, ale co najważniejsze jakbyś miał super specyfikację to masz laptopa. Nie wiem, na ile znasz starsze dyskusje tutaj na forum, ale często jest tak, że bardzo często specyfikacje laptopów mimo spełnianych warunków, są zwodnicze. Pamiętam problemy z wcześniejszymi tytułami.
    Co do zamrożenia też tak miałem i na próbę kiedyś wyłączyłem w RR cieniowanie na słabsze i jak dobrze mówisz, Edge przy pewnych ustawieniach z jakiś powodów może przeszkadzać.
    Jednak w pewnym momencie przeszedłem na win 11 i ma święty spokój, nie sugeruję przejścia, bo są tam pewne uwarunkowania by zmienić z 10 na 11 , ale 11 ma tę przewagę że lepiej "widzi" sprzęt, mówię to na przykładzie własnego sprzętu. Do tak źle zoptymalizowanych gier jak Attyla, czy RR ja robię tak, to tylko, oczywiście sugestia, nic ponadto.
    grę wywalam całkowicie z kompa, nawet na manuału i jak mam instaluję na ssd.
    Potem robię, to co opisałem jak instaluję moda pod RR- LoTRa
    Zerknij, czy nie masz w zaporze internetowej w wyjątkach tej gry i jak nie, to może ci spokojnie w tle ja blokować.
    Ja tę grę i jej podobne na czas grania wyłączam UAC i antywirusa jej dane daje do wyjątków do skanowania itp...
    Moim zdaniem masz słaby sprzęt, to że 3K chodzi to kwestia optymalizacji.
    Nic się nie stanie jak spróbujesz, tego co napisałem, mi pomaga, a mam dużo lepszy komp od twego, jak mówią- programista jak tworzył engine gry, to płakał jak widział, że ludzie kupują^^...
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  5. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  6. #15
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Nie wydaje mi się aby to było związane z jakością sprzętu, ale z innymi programami na tym sprzęcie , jestem na tropie, wczoraj jeszcze raz uruchomiłem i problem nie zniknął po kilku turach to samo, ale zauważyłem że po awarii przy powrocie na ekran jest komunikat o próbie otwarcia karty Microsoft Edge mimo że przed grą nic nie otwierałem , muszę pogrzebać w programach związanych i Microsoftem, i dzięki za sugestie, nieraz jest też tak że problemy wynikają z platformy ,,Steam,, o czym gracze informują. Jak grywałem w starsze TW na WIN 7 to takie problemy nie występowały. Natomiast problemy z zamrażaniem ekranu przez kursor zgłasza wielu graczy.
    Ostatnio edytowane przez anachoreta ; 07-11-2022 o 21:03

  7. #16
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Antwerpia
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Witajcie,
    Chciałem sobie zagrać w tego moda, jednak przy próbie włączenia kampanii zawsze wyskakuje mi "medieval2 will exit now.."
    Próbowałem wszystkiego co podali twórcy moda aby to uruchomić ale nadal nic. Szybkie bitwy działają bez problemu.
    "Moja nienawiść umrze wraz z Tobą."

    ~ Robert the Bruce do swego ojca

  8. #17
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    519
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez olek77 Zobacz posta
    Witajcie,
    Chciałem sobie zagrać w tego moda, jednak przy próbie włączenia kampanii zawsze wyskakuje mi "medieval2 will exit now.."
    Próbowałem wszystkiego co podali twórcy moda aby to uruchomić ale nadal nic. Szybkie bitwy działają bez problemu.

    Tak jak zaznaczyłem, masz w takiej ścieżce moda, i rozumiem, że te podkreślone pacz na pamięć zainstalowany i uruchamiasz z tego pliku? Tylko się upewniam.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  9. #18
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Antwerpia
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Jasne ,że tak. Ścieżkę mam inną bo mam grę na płycie jeszcze
    "Moja nienawiść umrze wraz z Tobą."

    ~ Robert the Bruce do swego ojca

  10. #19
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    519
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez olek77 Zobacz posta
    Jasne ,że tak. Ścieżkę mam inną bo mam grę na płycie jeszcze
    Pokaż, ja mam większośc grania, tez na wersji płytowej^^. Tzn. pokaż screena twojej ścieżki.
    Skoro zrobiłeś jak mówili w instrukcji, to jaka wersja gry?^^. Nim zaczniesz się denerwować, a weź odpal najpierw kampanie z dodatku jak ci działają?
    Bo przyjmuję, że uruchamiasz grę z admina uprawnień?
    Właśnie na discordzie człowiek tez o to pytał, zrobił najprostszą rzecz pod słońcem odinstalował moda i zainstalował jeszcze raz. Wersja steamowska ma tę przewagę, że możesz ja milion razy i instalować, a z wersją płytową, to różnie, no chyba że masz kopię gry, tudzież jej obraz.

    Pokaż screena z zawartością tego moda. Bo to bardzo dziwne. Mod jest całkiem, całkiem, choć ja jestem fanem TA z MOSem, może to przez spolszczenie?^^
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  11. #20
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    519
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach

    Third Age Total War 4.7

    Od czasu roku wyszło kilka aktualizacji, ta wydana dziś jest jakoby finalna i nawet ja^^, nie wiem jak to w grze wygląda, choć opis zmian jest jak zawsze imponujący. Pozdrawiam fanów Tolkiena i tak jak przypuszczałem, nie ma kontynuacji Medievala 2 jako historyka, to wycisną ludzie z gry wszystko, co możliwe od fantastyki po historyczne. Attyla dopiero modujący ogarniają zmiany w mapie kampanii.


    https://www.moddb.com/mods/third-age...e-windows-only

    Tłumaczone translatorem, nie mam czasu na siedzenie, sam nie ogarnę setki modyfikacji, a staram się grać w te, co daję, by "ludziom żyło się lepiej" - jak mawia klasyk.


    Spoiler: 
    Pełna najnowsza wersja! Teraz z mnóstwem rozszerzonych funkcji, których nigdy wcześniej nie widziano w MEDIEVAL 2 TOTAL WAR! Dzięki projektowi M2TWEOP! Ta najnowsza wersja przynosi OGROMNĄ poprawę jakości moda, dzięki czemu funkcje, które kiedyś były niezgrabne, teraz wyglądają całkowicie profesjonalnie! Poza tym nowe frakcje! Gra jest również szybsza i przyjemniejsza!

    ---------------------Trzecia Era Total War 4.7--------------------
    INFORMACJE OGÓLNE:

    Nie jest kompatybilny z zapisem gry z poprzednich wersji.

    Nie jest kompatybilny z MAC

    Jest to główne, najnowsze samodzielne wydanie. Nie musisz mieć zainstalowanej poprzedniej wersji TATW.

    Ten mod zawiera narzędzie o nazwie M2TWEOP. Jest to edycja poprawki pamięci oryginalnego pliku wykonywalnego gry (NIE EDYTOWANEJ WERSJI ORYGINALNEJ GRY .EXE!). Ulepsza grę, rozszerzając jej oryginalne zakodowane limity, dzięki czemu gra ma więcej funkcji.

    Ten mod NIE JEST KOMPATYBILNY z innymi modami, takimi jak DAC.

    Musisz mieć zainstalowane MEDIEVAL 2 TOTAL WAR: KINGDOMS (może to być dowolna z kampanii rozszerzeń)


    4.7 DZIENNIK ZMIAN
    - Dodano 1 miejsce rekrutacyjne do pierwszego poziomu budynku koszar miejskich (w przeciwnym razie żadna jednostka nie mogłaby być rekrutowana w wioskach) - Dwie puste osady w Eriadorze mają teraz rebeliantów na początku
    kampanii - Naprawiono Annuminas zepsute odnajdywanie ścieżek (zarówno zrujnowane, jak i odrestaurowane wersje)

    - Pociski balistowe z wież osadniczych są teraz nieco mocniejsze
    - Ulepszony model
    mapy bitewnej fortu elfów - Ulepszona jednostka beornings (brak widocznego jeźdźca i teraz dostępna w niestandardowych bitwach dla niektórych frakcji elfów) - Naprawiono bloki rozmieszczania na pierwszym poziomie zamków (kamienna twierdza)

    - Przerobiony skład jednostek Isengard z nowymi modelami i teksturami - Wymiana kapitana Isengardu i ogólnego modelu mapy bitewnej i mapy
    stratów - Nowy model dla Angmar Marauders
    - Nowi oficerowie dla frakcji
    Angmar
    - Fornost i Annuminas należą teraz do rebeliantów na początku

    - Naprawiono niewidzialną kuszę jednostki
    kuszy Angmar - Ustaw poprawne dźwięki głosu dla nowych frakcji
    - Dodano dźwięki wyboru dla wielu jednostek
    - Zmieniono drzewa genealogiczne z teutońskiego na "nie" w descr_sm_factions (teutonic ma błąd) i dodano skrypt, aby uniknąć błędów "nie".
    - Dodano skrypt, aby upewnić się, że frakcje z zerowymi osadami zostaną zniszczone
    - Naprawiono niestandardowe znajdowanie ścieżek osad Rhomen - Przywódca frakcji lub Norweg (funkcja Treasure Keepers of the Ruins) jest teraz wysyłany poza mapę na początku kampanii, zamiast ukrywać się w lewym górnym rogu mapy

    - Dostosowano skrypt garnizonu, aby działał odpowiednio dla nowo dodanych frakcji (angmar i lothlorien) w ich odpowiednich osadach
    - Naprawiono osadę na poziomie CITY frakcji Lothlorien
    - Zmniejszono liczbę ludzi w jednostce Skorumpowanej Hordy (Angmar), powodowało to awarie na polu bitwy.
    - Poprawiono niektóre modele krasnoludów - Nowe modele
    jednostek dla frakcji goblinów.
    - Usunięto nadmiernych oficerów z frakcji krasnoludów - Nowa frakcja: krasnoludy
    Ered Luin- Nowa frakcja
    : Avari Elves (niegrywalna)
    - Naprawiono prosty skrypt
    - Poprawki i poprawki w statystykach jednostek- Zmiany w modelach
    stratmap dla niektórych fortów i zasobów
    - Nowa muzyka
    - Naprawiono niektóre brakujące dźwięki głosu
    jednostki - Naprawiono osadę Baruk, której nie można
    ulepszyć - Uwzględniono wszystkie nowe frakcje w Ruinach z bonusem
    pieniężnym - Naprawiono srebrnego surfera Sindar Archers (nie powinni już należeć do wysokich elfów)
    - Poprawiono niektóre portrety kapitanów - Naprawiono pewne niespójności w EDU
    - Poprawiono odradzanie się rebeliantów- Poprawiono model mapy stratmap dla czarów remmants frakcji angmarskiej- Ugięto kilka modeli
    ciał goblinów


    - Dodano WSZYSTKIE nowe frakcje do skryptu
    Jednego Pierścienia - Usunięto filmy wprowadzające do frakcji ze wszystkich frakcji
    ### JAK ZAINSTALOWAĆ I GRAĆ: ###

    WYŁĄCZ PROGRAM ANTYWIRUSOWY.

    WYODRĘBNIJ ZAWARTOŚĆ .RAR PLIKU WEWNĄTRZ ...\medieval II total war\mods

    Dodaj M2TWEOP GUI.exe I cały folder mod do wyjątków antywirusowych. W PRZECIWNYM RAZIE PROGRAM ANTYWIRUSOWY USUNIE PLIKI W FOLDERZE MOD.

    TERAZ MOŻESZ PONOWNIE WŁĄCZYĆ PROGRAM ANTYWIRUSOWY.

    URUCHOM "M2TWEOP GUI.exe" ZAWSZE JAKO ADMINISTRATOR

    , KTÓRY ALL

    ##
    JEST
    WYSOCE ZALECANY DO KORZYSTANIA Z LAA (LARGE ADRESS AWARE) POZWALA GRZE UŻYWAĆ WIĘCEJ NIŻ 2 GB PAMIĘCI RAM. (MED 2 TO STARY SILNIK, KTÓRY WYKORZYSTUJE TYLKO 2 GB), POPRAWIAJĄC WYDAJNOŚĆ I UNIKAJĄC AWARII. LAA JEST JUŻ W PACZCE Z MODEM DOWNLOAD.

    OSTRZEŻENIE. JEŚLI UŻYWASZ PĘKNIĘTEJ WERSJI STEAM (1.52) MEDIEVAL 2 TOTAL WAR, ZASTOSOWANIE LAA SPOWODUJE AWARIĘ GRY PODCZAS URUCHAMIANIA. CAŁKOWICIE UNIEMOŻLIWIAJĄC URUCHOMIENIE GRY. POTRZEBUJESZ ALBO STEAM ORIGINAL GAME (1.52) LUB CRACKED WERSJI NON STEAM (1.50)

    JAK ZAINSTALOWAĆ LAA:

    PO ZAINSTALOWANIU MODA PRZEJDŹ DO JEGO FOLDERU I ZNAJDŹ Large Address Aware.exe. KLIKNIJ GO DWUKROTNIE. OTWORZY SIĘ OKNO. KLIKNIJ "..." I PRZEJDŹ DO ORYGINALNEGO FOLDERU GRY MEDIEVAL 2, WYBIERZ MEDIEVAL2.EXE LUB KINGDOMS.EXE (W ZALEŻNOŚCI OD WERSJI GRY). ZAZNACZ POLE W KROKU 2 OKNA. KLIKNIJ "ZAPISZ" W KROKU 3.ZAMKNIJ OKNO. GOTOWE. MUSISZ TO ZROBIĆ TYLKO RAZ, OD TERAZ TWOJA GRA JEST ZAŁATANA.

    ###

    Jeśli masz problemy z zastosowaniem ustawień wideo, znajdź TATW.cfg w folderze mod i USUŃ zaznaczenie pola "tylko do odczytu".

    W TYM MODZIE NIE MA WIRUSA. ŁATA PAMIĘCI UŻYWANA PRZEZ TEN MOD (M2TWEOP) JEST CZĘSTO ROZPOZNAWANA JAKO WIRUS PRZEZ PROGRAMY ANTYWIRUSOWE, ALE JEST TO FAŁSZYWY ALARM. PO PROSTU JEST TO "NIEUCZCIWE" NARZĘDZIE, WIĘC PROGRAMY ANTYWIRUSOWE POSTRZEGAJĄ JE JAKO ZAGROŻENIE. TYSIĄCE LUDZI GRA W TEN MOD NORMALNIE. KAŻDY PROBLEM, PRZEZ KTÓRY PRZECHODZISZ, JEST NAJPRAWDOPODOBNIEJ ZWIĄZANY Z USUNIĘCIEM PLIKÓW MOD PRZEZ PROGRAM ANTYWIRUSOWY. UPEWNIJ SIĘ, ŻE INSTRUKCJE INSTALACJI ZOSTAŁY WYKONANE POPRAWNIE.

    Jeśli nadal masz problemy z uruchomieniem tego moda, wypróbuj następujące rozwiązania w kolejności:

    1 - Sprawdź folder instalacyjny gry. Jeśli na przykład zainstalowałeś MEDIEVAL 2 w zewnętrznym HD, może to prowadzić do problemów. Zainstaluj grę w standardowym folderze.

    2 - Sprawdź, czy rozpakowałeś MOD w folderze / mods, a nie nigdzie indziej.

    3 - Jeśli pojawi się awaria mówiąca, że potrzebujesz Kingdoms, po prostu zrób kopię medieval2.exe i zmień jej nazwę na kingdoms.exe
    4 - Jeśli nie możesz uruchomić gry, sprawdź, czy twój średniowieczny2.exe i kindoms.exe
    launcher są tej samej wielkości. Jeśli nie, usuń kingdoms.exe, zrób kopię medieval2.exe i nazwij ją królestwami.exe (obie wyrzutnie powinny mieć 19 212 kB)
    5- Spróbuj usunąć / włączyć ustawienia zgodności dla średniowiecza2.exe i królestw.exe, jak pokazano poniżej. Wydaje się, że działa to inaczej dla każdego, więc musisz wypróbować warianty dla siebie. (na przykład dla jednej osoby średniowiecze2.exe w ustawieniach zgodności uniemożliwia mu uruchomienie gry, podczas gdy dla innych działa)

    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  12. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •