Strona 23 z 25 PierwszyPierwszy ... 132122232425 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 246

Wątek: Mongołowie czyli zmora żółtodzioba

  1. #221
    Wojski
    Dołączył
    May 2014
    Postów
    75
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Ja zająłem mosty. Mongołowie, mimo swojej wielkiej przewagi liczebnej, boją się mnie zaatakować . Trochę się to jednak odbija na moich finansach, no ale trudno.

    Powiedzcie mi, co się stanie, jak wytnę zabójcami wszystkich mongolskich generałów? Frakcja stanie się rebeliancka? Będą znacznie słabsi?

  2. #222
    sadam86
    Gość
    Zabicie generałów to dobry sposób, zlikwidujesz tych z dużymi bonusami, następni będą słabsi więc i Twoja szansa na wygraną wzrośnie.

  3. #223
    Wojski
    Dołączył
    May 2014
    Postów
    75
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Tak to działa? Czyli, im mocniejszy generał przeciwnika, tym lepiej gra nim komputer, i tym ciężej jest go pokonać?

  4. #224
    sadam86
    Gość
    Tak, im więcej gwiazdek tym trudniejszy rywal, poza tym startowi mongołów chyba mają z tego co pamiętam możliwość atakowania w nocy, a to trochę też utrudnia obronę bo walczysz w skąpym świetle i nie wszystko dobrze widać.

  5. #225
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Ustawienia grafiki - zwiększ jasność ekranu. Zwiększ gammę na monitorze. Tylko na czas bitwy.

    A noc stawała się dniem...



  6. #226
    Wojski
    Dołączył
    May 2014
    Postów
    75
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Niestety. Sam próbowałem ich atakować w nocy (myślałem, że jedną armią dam sobie radę), a i tak walczyłem przeciw przynajmniej trzem. Na szczęście nie atakują bronionych przeze mnie mostów . Ale tracę na tym tylko kupę kasy, i nie wiem, jak się za nich zabrać. Myślę, czy nie oddać im Kijowa, i nie zwołać krucjaty, tylko czy to coś da? :/ Prezentują skubańcy zupełnie odmienny poziom grania, bo wszystkie "normalne" nacje w Medievalu to banał

  7. #227
    sadam86
    Gość
    Wg mnie najwięcej problemu powoduje ich jazda, ja czy to w Medku czy modach nie blokuję im przejścia, ale na kierunku ich ataku rozwijam twierdze i pozwalam na oblężenia, jak szturmują niszczę im artylerie i wybijam jak najwięcej konnicy, jak stracą początkowe przypakowane jednostki wtedy szanse się wyrównują.

  8. #228
    Wojski
    Dołączył
    May 2014
    Postów
    75
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Rozwaliłem Mongołów. Trzeba się baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo namęczyć tym sposobem, ale się udało. Mongołowie zablokowani w punkcie ponieważ, zablokowałem mosty silnymi armiami, których nie atakowali (jak testując zostawiałem tak po 3 jednostki na moście to też ich nie atakowali...), zabójcy wysłani i zaczęło się żmudne mordowanie ich dowódców, które trwało z 30-40 tur. Gdy już został 1 silny dowódca to zacząłem atakować ich armie. Przepis na sukces, to ciężka konnica wymieszana z konnicą kuszniczą. Kusznicy zajmują wroga, walcząc z ich konnymi jeźdźcami, w tym czasie ciężka konnica przeciwnika okrąża. W moim przypadku Mongołowie byli na wielkiej górze. Kusznicy u podnóża tejże góry zajmowali wroga oraz zmuszali go do ataku, a w tym czasie ciężka konnica wjechała na tą górę od tyłu i szarżowała. Efekt to 1000 poległych żołnierzy wroga do 200 moich. Atakowałem tylko generałami mającymi możliwość wojowania w nocny. Chciałem ich powolutku wykańczać w polu, ale cały czas działałem też zabójcami.

    Ciężko było dokopać się do najważniejszego, najsilniejszego generała, ponieważ zwykle drogę do niego osłaniało kilkunastu kapitanów. Generał był poza zasięgiem moich zabójców (oczywiście do czasu), i tworzył sobie zastępców, tak jak mówił sadam86. Oczywiście ciągle ich eliminowałem, i czekałem na swoją szansę, by dobrać się do tyłka ich aktualnemu przywódcy frakcji. W końcu się udało, zabiłem go (jak nasz zabójca posiada niskie szanse na zabicie generała, to trzeba osłabić całą jego armię, wtedy % zwiększą się).

    Efektem było zniszczenie frakcji . Nie musiałem ich wszystkich pokonać w boju, wystarczyło, że nie mieli oni w danej rundzie żadnego generała.
    Rozpisałem się, ale to z radości .

    A gdzie zwykle pojawiają się tatarzy, i czemu na forum nic o nich znaleźć nie mogę ? Są nieporównywalnie słabsi, czy co?

  9. #229
    Asuryan
    Gość
    Może dlatego, że w grze Tatarów nie ma, tylko źle przetłumaczeni Timurydzi? Są silniejsi, pojawiają się tez na wschodnim końcu mapy, ale częściej bardziej na południu niż Mongołowie.

  10. #230
    Wojski
    Dołączył
    May 2014
    Postów
    75
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Też mi się ta nacja nie kleiła z tatarami, dlatego znalazłem co to jest na prawdę. Jednak w grze występują pod nazwą "Tatarzy", więc tak powinno być w postach , nawet jeśli się to nam nie podoba . Szukałem oczywiście pod obiema nazwami i nic nie znalazłem (a jak słabo szukałem to proszę o nakierowanie).

Strona 23 z 25 PierwszyPierwszy ... 132122232425 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. FAQ - Czyli o co nie pytać
    By Salvo in forum Empire
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 09:43
  2. Turniejowe co nieco czyli kto ,co i ile .
    By Markouno in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 22:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •