Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Testy bety trybu Multiplayer

  1. #21
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    130
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    Nies ja uważam że ustawianie armii przed bitwą z CTRL to chyba jedna z ważniejszych spraw. W końcu formacja armii przed bitwą jest bardzo ważna, przestawiać jednostki pod ogniem nieprzyjaciela ?

  2. #22
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    35
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    A ja mam pytanka:

    1. Co z lobby? (bo jak dalej tak jak bylo to detka...)
    2. Czy można w koncu logicznie rozstawiac jednostki ? (chodzi mi o to ze jak zaznacze unity czy po przeciagnieciu mysza rozstawia sie zgdonie z ulozeniem w roosterze? czyli np. od lewej do prawej jak w mtw2? dla mnie to byl drażniacy problem?
    3. Czy lekka piechota w szyku rozproszonym staje zgodnie ze wskazaniem czy dalej odwracja sie w przpadkowa strone?
    4. czy artyleria znowu bedzie zbanowana?
    5. jak wyglada odzwierciedlenie unitów z okresu? czy dalej beda nam serwowac dziwaczne unity w stylu pułk bulkelaya? itp? za kosmiczne sumy do tego po odoblokowaniu kodu?
    6. Czy lekka dalej nosi te zapałki w kieszeni? (paliki) i rozstawia w dowolnym momencie?
    7. Czy jest jakis limit zakupowy lub podrażanie unitów podczas spamu (chodzi o unikniecie spamu lekkiej itp)
    8. Ilość map (dla mnie to ważne bo Empire doprwadziło mnie juz do furii.... jak kazano nam grac na 3 mapach multi doslowanie przez ponad rok zdaje sie)
    9. Czy bedzi emozliwe dokladnaie swoich zestawów map czy dalej to tylko obiecywanki?
    10. w empire był drażniący problem kolor kart unitów na roosterze doslownie nie moglem odróznic unitów złamanch od zroutowanych bo kolory byly jasne i bardzo podobne i karty slabo sie wyróżniały
    11. Czy mamy kawalerie typu ha? jelsi tak jak sie zachowuje? czy dalej beda dragoni? bo proba odzwierciedlenia ich w empire to byla istna klapa, po ostatnim patchu lokkokoni i podobne zrobili sie tylko grywalni.
    12. Te bitwy online? czy bedzie to połączone z kampania multi online? bo jesli tak to chyba w koncu bajka!
    13. Czy bedzie mozna swojemu aliantówi pokazywac strzałkami ataki i pozycje jak w mtw2? bardzo mi tego brakowało w empire (choc nie mam pewnosci czy bylo czy nie ale ja sie do tego nie dokopałem)

  3. #23
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    Na twcenter piszą, że map jest 22 i 3 morskie, 7 scenariuszy. A co do kampanii, żeby nie było tak różowo to będzie to... 1vs1.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  4. #24
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    130
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    Cytat Zamieszczone przez Amrod
    A co do kampanii, żeby nie było tak różowo to będzie to... 1vs1.
    Cholera, zawsze musi być PRAWIE dobrze.

  5. #25
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    Amrod - Twój banerek już chyba nieaktualny.
    Z tego co napisał mi KO|Druid The Lordz już nie istnieją. Bractwo się rozpadło , a jeden z nich - Mooncabbage - tworzy mody właśnie z Druidem i ich ostatnim tworem był Tactical Warfare (czy jakoś tak). Chcą ten mod wypuścić na Napoleonie.

  6. #26
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    Kończę już recenzję. Dzisiaj wieczorem będzie dostępna dla redakcji i potem wszystko już w redaktorskich rękach.

  7. #27
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    Czekamy na nią wszyscy.

  8. #28
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    No do kilku minut ona już jest na głównej

    Visca el Barca!!!

  9. #29
    Wojski
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    95
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    Ja mam kilka pytań związanych z multi, nie będę ukrywał że są one dla mnie kluczowe w decyzji nawet kupna tej gry.

    Chodzi o kampanie i bitwy.

    Czy jest możliwość zaproszenia kogoś obcego by poprowadził wojska AI w niektórych bitwach ?
    Czy jest możliwość wyboru gracza który będzie prowadził te wojska. Albo prowadzi armie pierwszy lepszy co się połączy ?
    Czy jest możliwość gry z kilkoma graczami tzn pierwsza bitwa z jedną osoba następna z kimś innym (w zależności kto się połączy)

  10. #30
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    Re: Testy bety trybu Multiplayer

    @Tur
    - zachowanie jednostek tz. reakcje na rozkazy ?
    Bezbłędne, bez opóźnień
    - ustawienie lekkiej czy zgodnie z zaplanowanym ?
    100% tak
    - co z bieganiem ?
    Biegaja sprawnie, reaguja na rozkazy, nie zwalniają z niewiadomych przyczyn
    - prucie przez lekką poza zasięg ?
    Skasowane
    - czy nadal mamy szybką arkadówkę czy może już normalnie chwilę pokombinować na polu walki ?
    Trzeba pokombinować, chyba że nas ruscy znowu zadziwią
    - co z celnością art, nadal ma laserowe dalmierze z gps ?
    Haubice masakrują, ale trzeba farta żeby trafiły.
    - jakie mapy ?
    Kilka bardzo grywalnych, ogólnie niexle. Pełna lista w opisie
    - jak jest ze zmęczeniem ciężkiej kawalerii ?
    Jest jak było. Ogólnie wydaja mi się zbyt mało energiczni, ale sa tym razem potrzebni. Może się uda namówić Lusteda na dalsze zmiany.

    @Rossoneri
    Warto kupić?
    Ja kupuję Imperialną. Dla mnie warto.

    @Grenadier
    Jak już będziesz testować ten multi, to będę wdzięczny jak zobaczysz jak wygląda system porozumiewania się przed bitwą, w liście gier i w bitwie. Czy jest ogólny czat w liście gier?
    Jest chat, jest voice chat. Przed bitwą chat box, w bitwie chat box i voice chat, w liście gier chat box, pokoje i lista graczy

    @Tur
    Czy można przestawiać jednostki w roosterze ?
    Nie

    @Amrod
    Podobno jest konieczność wyboru generała (0, 3, 6, 9 gwiazdek, z czego 0 to standardowa pierwsza jednostka jak to było dotychczas). Jaki to ma wpływ na grę multiplayer?
    To wydebiłem od Lusteda. Im droższy generał tym mocniejsze rally - większe bonusy. Ilość ta sama, obszar działania ten sam.

    @Tur
    Czy dostępna "paleta" jednostek daje możliwość stosowania rożnych taktyk ?
    Zdecydowanie tak
    Balans map , czy znowu mamy mapy na których jedna storna jest zdecydowanie defensywna ?
    Na niektórych tylko
    Co z taktyką stosowaną przez niektórych z etw, ciężkie haubice z przodu powodująca potężne straty podczas podejścia ?
    Teraz byłby to łatwy sposób na ich stratę. Sa mniej celne, wolno strzelają. Mozna je wybic z dział.

    @Amrod
    Before the battle, one MUST buy a general. There are 4 generals for each country - 0 stars, 3 stars, 6 stars and 9 stars. The first is generic general. Others are historical persons (9 star general for France is Bonaparte, for Russia Kutuzov, for Britain count Wellington)
    Tak, ale w rosterze klikasz prawym przyciskiem i go kasujesz a potem bierzesz co chcesz , tylko że teraz bez gena to troche głupio

    W Rome można było wszystko ulepszyć, w Medievalu2 połowę tego (ba dla każdego teamu można było ustawić odrębne środki), w Empire tylko morale,
    Raczej chyba walor, co wpływa na morale, celność , przeładowanie, Atak, obronę i szarżę

    @Leszek1973
    1/Jak od podstaw rozpoczyna się kampanię w trybie multiplayer? (czy na wstępie jest wybór między rozpoczęciem zwykłej kampanii, czy kampanii multi?)
    Wchodzisz w multiplayer, w zakładkę kampania online, ustawiasz opcje rozgrywki. W singlu jak do tej pory.
    2/Czy w rozgrywaniu kampanii mamy wybór w określonej bitwie szukać ludzkiego gracza (jak to praktycznie wygląda- czy trzeba długo na niego czekać); czy też możemy wybrać gracza komputerowego (AI)? Czy można np. w jedej bitwie danej kampanii grać z ludzkim graczem, a w innej grać z AI?
    Nie wiem ile trzeba czekać bo serwery były puste. And nie mógł dołączyc gdy ja umozliwiłem logowanie random playera. Serwer STEAM nie ma jeszcze pełnej funkcjonalności pewnie.
    3/Co się dzieje gdy np. ludzki gracz- który rozgrywa z nami bitwę wyłączy komputer (bo np.nagle musi wyjść z domu), lub w jego domu wyłączą prąd, - czy wtedy jego wojsko stoi jak kukły i nie reaguje na nic- czy też rolę tego gracza (który stracił łączność z serwerem przejmuje AI komputera?)
    Nawet w bitwie online przejmowało zawsze jak ktoś stracił połaczenie, więc tu jest tak samo pewnie.
    4/Czy gracz może wielokrotnie włączać (wczytywać) tą samą bitwę - (np.żeby wreszcie wygrać z jakimś ludzkim graczem) -czy też jest jakiś system zabezpieczający przed wielokrotnym rozgrywaniem tej samej bitwy lub wczytywaniem wcześniejszych zapisów gry?
    Po crashu kampanii (ostrzegali że beta jest niestabilna) był dostępny autosave sprzed bitwy i moglismy zacząć od nowa
    5/Czy grając w trybie multi w kampanii wszystkimi bądz chociaż jedną frakcją oprócz naszej własnej kierują ludzcy gracze- czy też opcja gry z ludzkim graczem ogranicza się do rozgrywania bitwy?
    Drugi gracz ma swoją nację, ale moze tez obsługiwać nasze bitwy zastępując w nich AI
    6/Jak wygląda sposób wybierania sobie bitew z trybu multi (zakładając że mam ochotę tylko wcielać się w ludzkiego gracza do bitew w trybie czyjejś kampanii - a nie chce mi się rozgrywać własnej kampanii? Czy jest to losowy wybór przez jakąś centralę- czy ludzki gracz sam sobie wybiera bitwę- czy ma ją przydzieloną losowo lub w jakiejś kolejce?
    Klikasz przycisk i STEAM wyszukuje dla Ciebie bitwę z oczekującym graczem który wybrał opcje gry z Random Player
    7/Czy istnieje jakaś ewidencja graczy rozgrywających bitwy w trybie multi, badz jakiś ranking jest tworzony? (czy gdy zgłosi się nam ludzki gracz do bitwy wiemy coś o nim- np.że ma 250 bitew wygranych i 100 przegranych), czy otrzymuje taki ludzki gracz jakieś punkty za taką bitwę?
    Nie wiem, watpię. CA obiecało to juz przy ETW i nie dotrzymało obietnicy
    8/Czy istnieje jakiś internetowy ranking kampanii graczy?
    Nie wiem
    9/Czy grając kampanię w trybie multi mamy obowiązek rozgrywać również jakieś bitwy w kampanii innego ludzkiego gracza (żeby była jakaś równowaga- a nie było sytuacji że każdy gra kampanię a prawie nikt nie będzie chciał grać jako ludzki gracz samych bitew w czyjejś kampanii? Czy jest jakiś czynnik motywujący w postaci rankingu graczy rozgrywających same bitwy w trybie multi?
    Możemy zastąpić AI w bitwach naszego kompana do kampanii. Nie ma obowiazku grania jako wrzucany

    @Tur
    Nies ja uważam że ustawianie armii przed bitwą z CTRL to chyba jedna z ważniejszych spraw. W końcu formacja armii przed bitwą jest bardzo ważna, przestawiać jednostki pod ogniem nieprzyjaciela ?
    Też tak uważam, al;e mapy sa duże, czas na ustawinie jest. Szkoda, ale ja się nauczyłem z tym żyć. Bitwy nie trwaja 5 sekund i na wszystko jest czas.

    @Vondagar
    1. Co z lobby? (bo jak dalej tak jak bylo to detka...)
    Jest ale nikt nie wie jak działa
    2. Czy można w koncu logicznie rozstawiac jednostki ? (chodzi mi o to ze jak zaznacze unity czy po przeciagnieciu mysza rozstawia sie zgdonie z ulozeniem w roosterze? czyli np. od lewej do prawej jak w mtw2? dla mnie to byl drażniacy problem?
    Niestety nie
    3. Czy lekka piechota w szyku rozproszonym staje zgodnie ze wskazaniem czy dalej odwracja sie w przpadkowa strone?
    Zgodnie
    4. czy artyleria znowu bedzie zbanowana?
    Nie sądzę, raczej będzie jej więcej niz poprzednio jeżeli balans z bety zostanie utrzymany
    5. jak wyglada odzwierciedlenie unitów z okresu? czy dalej beda nam serwowac dziwaczne unity w stylu pułk bulkelaya? itp? za kosmiczne sumy do tego po odoblokowaniu kodu?
    Chyba dobrze. Pisze chyba bo nie jestem ekspertem
    6. Czy lekka dalej nosi te zapałki w kieszeni? (paliki) i rozstawia w dowolnym momencie?
    Nosi ;/
    7. Czy jest jakis limit zakupowy lub podrażanie unitów podczas spamu (chodzi o unikniecie spamu lekkiej itp)
    Jest cap. Np tylko 1 Blackwatch itd.
    8. Ilość map (dla mnie to ważne bo Empire doprwadziło mnie juz do furii.... jak kazano nam grac na 3 mapach multi doslowanie przez ponad rok zdaje sie)
    22 z tego kilka świetnie grywalnych
    9. Czy bedzi emozliwe dokladnaie swoich zestawów map czy dalej to tylko obiecywanki?
    Ponoć będzie ale zrobienie mapy będzie hardkorem, bo nie dodają edytora
    10. w empire był drażniący problem kolor kart unitów na roosterze doslownie nie moglem odróznic unitów złamanch od zroutowanych bo kolory byly jasne i bardzo podobne i karty slabo sie wyróżniały
    Widać dobrze. Widac zroutowane nawet na radarze, który niestety nie jest w tej wersji półprzezroczysty
    11. Czy mamy kawalerie typu ha? jelsi tak jak sie zachowuje? czy dalej beda dragoni? bo proba odzwierciedlenia ich w empire to byla istna klapa, po ostatnim patchu lokkokoni i podobne zrobili sie tylko grywalni.
    Są szaserzy konni. Nie sa nakreatynowami. Dragoni to teraz cięzki cav
    12. Te bitwy online? czy bedzie to połączone z kampania multi online? bo jesli tak to chyba w koncu bajka!
    Nie rozumiem, ale to sa dwa oddzielne moduły, chocw kampanii online może drugigracz grać za AI żeby sie nie nudzić
    13. Czy bedzie mozna swojemu aliantówi pokazywac strzałkami ataki i pozycje jak w mtw2? bardzo mi tego brakowało w empire (choc nie mam pewnosci czy bylo czy nie ale ja sie do tego nie dokopałem)
    Nie

    @dkescn
    Czy jest możliwość zaproszenia kogoś obcego by poprowadził wojska AI w niektórych bitwach ?
    tak
    Czy jest możliwość wyboru gracza który będzie prowadził te wojska. Albo prowadzi armie pierwszy lepszy co się połączy ?
    Chyba nie, może to być random lub ktos z listy przyjaciół, ale chyba dołączany losowo
    Czy jest możliwość gry z kilkoma graczami tzn pierwsza bitwa z jedną osoba następna z kimś innym (w zależności kto się połączy)
    Tak, poza bitwami kampanii online.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [Shogun 2] Usprawnienia trybu multiplayer
    By Amrod in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 23:17
  2. [Shogun 2] Update 2 dot. trybu multiplayer | 09-05-2011
    By Amrod in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-05-2011, 22:53
  3. Błąd podczas trybu multi...
    By Haller in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 18:12
  4. Testy bety Napoleona
    By Niesmiertelnik in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 16-02-2010, 09:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •