Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Sasanidzi

  1. #11
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sasanidzi

    A co sądzicie o armii złożonej z... jednego oddziału nieśmiertelnych Clibinarii, wyciągniętego na maksa (g/g + 7 belek doświadczenia - kosztują niecałe 12k, ich statystyki to atak 20, strzał 21, szarża 6, obrona 40, hp 2, i oczywiście przebijanie pancerza w walce wręcz), wzmocnionych np. jednymi pancernymi wielbłądnikami, czy czymś takim.
    W ramach testu, starłem z nimi armię wschodniego rzymu (generał, 2 ekwici katafrakci, 2 dromedarii, pierwsza kohorta cominstatenses, 3 cominstatenses, 4 legio lanciari, 1 limantei, 3 wschodni łucznicy, skala normalna, nie wyjściowa duża).
    Efekt? Clibinarii uklepali 850 wrogów (uciekło bodajże 37) sami tracąc, uwaga, 5 (słownie: pięciu) ludzi i zdobywając dodatkową belkę doświadczenia. Udział wielbłądników ograniczył się do zabicia 6 wrogich jeźdźców, kilkukrotnego ucieknięcia, odciągnięcie na jakiś czas jednych katafraktów (co miało małe znaczenie) i ostatecznie zostania całkowicie rozbitymi (uciekło ich może 3).
    Generalnie bitwa wyglądała jak jeżdżenie czołgami po nieuzbrojonych chłopach, Clibinarii ginęli z rzadka, 2 padło od oszczepów pierwszej kohorty, jednego rozwalili oszczepami prawdopodobnie którzyś legio lanciarii, choć mógł to być też jakiś wielbłądnik, jeden padł przy szarży na limantei, jednego klepnął osobiście wrogi gienek zaraz przed śmiercią.

  2. #12
    Cześnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Warka/Warszawa
    Postów
    278
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sasanidzi

    Wg mnie to jest chyba najmocniejsza jednostka w BI. Przypakowany oddział rozjechał mi prawie całą armię
    Od chwili tej do końca świata,
    ...w pamięci ludzkiej będziem żyć:
    my, wybrańców garść,
    ...kompania braci

    William Shakespeare

  3. #13
    Chłop
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sasanidzi

    witam szukam informacji na temat ubioru sasanidów, może tu ktoś mi może pomóc? będę bardzo wdzięczna.

  4. #14
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach

    Re: Sasanidzi

    Witamy kolejną kobietę na pokładzie

    viewtopic.php?f=66&t=960&start=0

    Tutaj poszukaj - jest tam parę obrazków Sasanidów

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •