Strona 1 z 24 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 234

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #1
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach

    Dyskusja ogólna

    TUFF CUP 2vs2
    zapraszam do dyskusji

    START 11.11.2020r.

    Dyskusje o turnieju również tutaj:
    https://discord.gg/cUARQ9b

  2. #2
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Kolejny lock-down już się zbliża, więc znowu będzie czas na granie.

  3. Następujących 2 użytkowników podziękowało Pirx za ten post:


  4. #3
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Wydaje mi się że dobre zasady już mamy,formułę z Tuff Cup 1v1 też śmiało można przełożyć na 2v2 bo był to bardzo ciekawy format i tak właściwie jedyne za czym bym się rozejrzał to za nowymi,zbalansowanymi mapkami. Na pewno Pirx,a pewnie i więcej graczy pamięta turniej "Krwawe Igrzyska" gdzie wybierane były mapy poprzez klikanie bezpośrednio na mapie kampanii dzięki czemu odkryta została cała masa przepięknych i naprawdę ciekawych map. Nie mówię że i takie rozwiązanie bym teraz zastosował ale zmierzam do tego że Rome 2 z pewnością ma perełki czekające na odkrycie i więcej zbalansowanych map niż obrzydliwa Nemetocenna i nieco ładniejsze Piramidy... Przy pierwszych zgryźliwych tetrykach został zrobiony krok w dobrą stronę bo ta pula map była większa ale teraz bym poszedł z tym jeszcze krok dalej. Mógłbym nawet pomóc organizatorom poszukać paru ciekawych mapek.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  5. Następujących 4 użytkowników podziękowało Il Duce za ten post:


  6. #4
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    Podpisuje się pod postem Duce rękami i nogami. Sam również mogę pomóc w szukaniu ciekawych map
    Co do zasad, to przy licznych armiach pasowałoby mi zwiększyć limit piechoty do max 16 ale to nic niezbędnego ( dałoby po prostu rzeczywistą możliwość wybrania 40 jednostek w armi- bo obecnie najbliżej była chyba Kimmeria która mogła uzbierać 37slotów- co prawda papierowych

    i założyłbym temat do zapisów bo im dłuższy termin tym lepiej.
    Na pewno jeszcze sporo zejdzie na dyskusje o zasadach

  7. Następujących 2 użytkowników podziękowało Zachar za ten post:


  8. #5
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Nie znalazłem w którym turnieju to było grane, ale pamiętam że było kilka fajnych mapek płaskich, np. taka przy Gibraltarze.

    Coś takiego znalazłem przy Starciu Antycznych Potęg: 0,670 0,327 (mapa płaska)

    Jestem jak najbardziej za graniem na innych mapkach, chociaż doświadczenie uczy że ludziom się nie chce wyklikiwać i z reguły wolą Nemeto.

    Edit:

    Znalazłem mapki z Use it Lose it z 2015 roku - do przetestowania

    Maps 5 września 2015 o 16:11 - Trolley

    Attacker direction is always north or south!

    Pyramids 0.530 0.747

    Sarai 0.831, 0.299

    Samander 0.725, 0.347

    Pyramids east 0.531 0.740

    Gelonus 0.753 0.221

    Addumatu 0.659 0.687

    Aktau 0.823 0.456

    Belz 0.414 0.210

    Malva 0.463 0.375

    Ebora 0.039 0.557

    Iol 0.164 0.634

  9. Następujących 2 użytkowników podziękowało Pirx za ten post:


  10. #6
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    W Rome 2 niestety nie ma(a przynajmniej ja nie umiem znaleźć) opcji ręcznego wpisywania koordynatów co bardzo utrudnia sprawę przy dodawaniu takich map . Z map gotowych które moim zdaniem spokojnie się nadają to : Armavir,Ateny, Dimmidi (aż dziw że nie została wcześniej dopuszczona bo to dosłownie pustynna Nemetocenna), Mauzoleum w Halikarnasie, Medhlan,Migdol,Mons Regius, Rhougion, Stonehenge. Zachęcam by każdy zainteresowany je sobie sprawdził bo moim zdaniem od dawna powinny być dopuszczone do grania zarówno 2v2 jak i 1v1. Najbardziej kontrowersyjne jest Mauzoleum w Halikarnasie bo bitwa toczy się na...Zboczu góry z bardzo pochylonym terenem. Obie strony mają jednak równe szanse a co ciekawe po jednym graczu każdej z drużyn rozstawia się na wyższym terenie,wydaje mi się że to może być ciekawa mapa taktycznie ale też zrozumiem jeśli zostanie odrzucona,pozostałe uważam już za w pełni zbalansowane,ładne i interesujące.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  11. #7
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Cytat Zamieszczone przez Il Duce Zobacz posta
    Wydaje mi się że dobre zasady już mamy,formułę z Tuff Cup 1v1 też śmiało można przełożyć na 2v2 bo był to bardzo ciekawy format i tak właściwie jedyne za czym bym się rozejrzał to za nowymi,zbalansowanymi mapkami. Na pewno Pirx,a pewnie i więcej graczy pamięta turniej "Krwawe Igrzyska" gdzie wybierane były mapy poprzez klikanie bezpośrednio na mapie kampanii dzięki czemu odkryta została cała masa przepięknych i naprawdę ciekawych map. Nie mówię że i takie rozwiązanie bym teraz zastosował ale zmierzam do tego że Rome 2 z pewnością ma perełki czekające na odkrycie i więcej zbalansowanych map niż obrzydliwa Nemetocenna i nieco ładniejsze Piramidy... Przy pierwszych zgryźliwych tetrykach został zrobiony krok w dobrą stronę bo ta pula map była większa ale teraz bym poszedł z tym jeszcze krok dalej. Mógłbym nawet pomóc organizatorom poszukać paru ciekawych mapek.
    Swietny pomysl, zajme sie tym bo tez o tym myslalem. Jesli ktos ma jakies swoje ulubione customowe mapy to podawajcie namiary w odpowienim watku.

  12. #8
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Moze usuniemy nameto?

  13. #9
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Cytat Zamieszczone przez Il Duce Zobacz posta
    W Rome 2 niestety nie ma(a przynajmniej ja nie umiem znaleźć) opcji ręcznego wpisywania koordynatów co bardzo utrudnia sprawę przy dodawaniu takich map . Z map gotowych które moim zdaniem spokojnie się nadają to : Armavir,Ateny, Dimmidi (aż dziw że nie została wcześniej dopuszczona bo to dosłownie pustynna Nemetocenna), Mauzoleum w Halikarnasie, Medhlan,Migdol,Mons Regius, Rhougion, Stonehenge. Zachęcam by każdy zainteresowany je sobie sprawdził bo moim zdaniem od dawna powinny być dopuszczone do grania zarówno 2v2 jak i 1v1. Najbardziej kontrowersyjne jest Mauzoleum w Halikarnasie bo bitwa toczy się na...Zboczu góry z bardzo pochylonym terenem. Obie strony mają jednak równe szanse a co ciekawe po jednym graczu każdej z drużyn rozstawia się na wyższym terenie,wydaje mi się że to może być ciekawa mapa taktycznie ale też zrozumiem jeśli zostanie odrzucona,pozostałe uważam już za w pełni zbalansowane,ładne i interesujące.
    Trzeba chwilę poklikać, ale przy powiększonej na full mapce nie ma tragedii. A jak już raz się wyklika i wczyta grę, to mapka zostaje zapamiętana i można ją swobodnie wybierać w przyszłości. Jeżeli komuś nie będzie się chciało klikać, to zawsze zostaną mu mapki gotowe.

    Ja bym dał sporo map tym razem, żeby było zaskakująco. Co do usunięcia Nemeto, pewnie parę osób by się zdenerwowało (np. Bachus ).

    Zasady trzeba mocno przeformatować pod 2v2, bo teraz są napisane pod 1v1.

  14. #10
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Ok,odniosę się po kolei w tym jednym temacie bo uważam że jest ich za dużo i zaraz będzie jeden wielki chaos w tym dziale. Już teraz nieomal odpowiedziałem w trzech tematach zamiast w jednym...

    Jeśli chodzi o zasady to jedyne co bym zmienił w zasadach Tuff Cup które były przy okazji 1v1 to max 7 mieczy a nie max 8, poza tym były ok. Można spróbować budżet 13000 ale powyżej tego bym nie zwiększał bo im większy budżet tym większe ryzyko lagów. Jeśli chodzi o wywalenie Piramid i Nemeto jak najbardziej jestem za. A przynajmniej chociaż żeby tego Nemeto nie było. Natomiast wciąż nie jestem przekonany do customowych mapek,chyba że każdy kto jakąś zaproponuje poda przynajmniej przybliżone miejsce w jakim się znajdują,niestety brak tu opcji jaka jest w Attyli że można ręcznie wpisać koordynaty.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  15. Następujących 2 użytkowników podziękowało Il Duce za ten post:


Strona 1 z 24 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •