Strona 8 z 24 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 234

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #71
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Jak robimy z wykorzystanymi nacjami za nierozegrane mecze?

    Patrząc na nacje, jakie były używane w fazie grupowej, to rzuca się w oczy że chodziło trochę Nomadów, mocarne nacje nie zawsze były grane w każdej bitwie.

    Dlatego proponuję żeby za każdy nierozegrany mecz drużyna typowała 4 nacje, przy czym: maksymalnie 1 nację nomadzką, minimalnie 1 nację mocarną. Czyli w typowym układzie byłyby to: 1 nacja nomadzka, 1 nacja mocarna, 2 nacje zrównoważone.

  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało Pirx za ten post:


  3. #72
    Cześnik Awatar BolesławZapomniany
    Dołączył
    Sep 2016
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    227
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    45
    Otrzymał 50 podziękowań w 35 postach
    Mnie to ciekawi czy ktoś nie policzy i na finalne starcia zostaną mu np 3 nacje mocarne i jedna zrównoważona. Co wtedy? Kasacja zużytych, obowiązek grania tym co jest czy walkower?

  4. #73
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Cytat Zamieszczone przez BolesławZapomniany Zobacz posta
    Mnie to ciekawi czy ktoś nie policzy i na finalne starcia zostaną mu np 3 nacje mocarne i jedna zrównoważona. Co wtedy? Kasacja zużytych, obowiązek grania tym co jest czy walkower?
    Jedną zrównoważoną może dobrać już z resetu zrównoważonych. Po takim meczu zostaje mu jedna mocarna pierwszego wyboru, potem reset mocarnych. Coś się wymyśli jakby co.

  5. Użytkownicy którzy uznali post Pirx za przydatny:


  6. #74
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    Jak robimy z wykorzystanymi nacjami za nierozegrane mecze?

    Patrząc na nacje, jakie były używane w fazie grupowej, to rzuca się w oczy że chodziło trochę Nomadów, mocarne nacje nie zawsze były grane w każdej bitwie.

    Dlatego proponuję żeby za każdy nierozegrany mecz drużyna typowała 4 nacje, przy czym: maksymalnie 1 nację nomadzką, minimalnie 1 nację mocarną. Czyli w typowym układzie byłyby to: 1 nacja nomadzka, 1 nacja mocarna, 2 nacje zrównoważone.
    Ja bym zrobil ze za nie rozegrany mecz trzeba odiac 2 frakcje do wyboru, maks 1 nomad.
    Wydaje mi sie ze odejmowanie frakcji zrownowazonych nie ma sensu poniewaz jak widze po meczach grupowych wcale tak czesto z nich nie korzystano. Druzyny ktore dostaja walkowera najczesciej sa to osoby poczatkujace i nie traktujace rozgrywek powaznie wiec nie sadze ze ktos by bral na te druzyny mocne frakcje (z calym szacunkiem dla tych druzyn) Dlatego zmuszanie ich do odejmowania frakcji mocnych jest moim zdaniem krzywdzace dla przeciwnikow.

  7. #75
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Mala korekcja zasad co wytknal mi znowu Zachar

    Za przegrana nie dostaje sie 0,5 punkta tylko 0 punktow jest to spowodowane tym ze w chalogne nie mozna dac 0.5 punkta.
    Przepraszam jesli kogos wprowadzilem w blad

  8. #76
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Nie widzę żadnego optymalnego rozwiązania co do frakcji za nierozegrane mecze.

    Jest taka mnogość taktyk pod kątem wykorzystania nacji, w zależności od drużyny, że można śmiało zakładać, że jedna by zagrała mocnymi, a druga zrównoważonymi dany mecz.

    Myślałem o tym, żeby np. w naszej grupie B po prostu odjąć sobie nacje, które zostały użyte przez WYK i Hadvara w meczu rozegranym z Tyberiuszem i Scooterem. Tylko że ta sama zasada musiałaby znaleźć zastosowanie w Grupie C, a tam poszły mocne nacje w rozegranym meczu z drużyną ukaraną walkowerem. Więc też nie uważam, że powinniśmy "skazywać" na takie nacje drużyny, które próbowały rozegrać mecz, ale niestety zawiedli nieaktywni gracze.

    Ja podtrzymuję moją wcześniejszą propozycję - za nierozegrany mecz drużyna wskazuje 4 nacje: maksymalnie 1 nomadyjską, minimalnie 1 mocarną, 2 zrównoważone.

    Dodatkowo, drużyny, które rozegrały swój mecz z nieaktywną drużyną, mogą wskazać zastępczo 4 nacje wedle powyższego klucza, w miejsce faktycznie wykorzystanych w tamtym meczu.

    W tej całej kiepskiej sytuacji spowodowanej zachowaniem kiepskich ludzi nie widzę sensowniejszego rozwiązania.

  9. Następujących 3 użytkowników podziękowało Pirx za ten post:


  10. #77
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    Nie widzę żadnego optymalnego rozwiązania co do frakcji za nierozegrane mecze.

    Jest taka mnogość taktyk pod kątem wykorzystania nacji, w zależności od drużyny, że można śmiało zakładać, że jedna by zagrała mocnymi, a druga zrównoważonymi dany mecz.

    Myślałem o tym, żeby np. w naszej grupie B po prostu odjąć sobie nacje, które zostały użyte przez WYK i Hadvara w meczu rozegranym z Tyberiuszem i Scooterem. Tylko że ta sama zasada musiałaby znaleźć zastosowanie w Grupie C, a tam poszły mocne nacje w rozegranym meczu z drużyną ukaraną walkowerem. Więc też nie uważam, że powinniśmy "skazywać" na takie nacje drużyny, które próbowały rozegrać mecz, ale niestety zawiedli nieaktywni gracze.

    Ja podtrzymuję moją wcześniejszą propozycję - za nierozegrany mecz drużyna wskazuje 4 nacje: maksymalnie 1 nomadyjską, minimalnie 1 mocarną, 2 zrównoważone.

    Dodatkowo, drużyny, które rozegrały swój mecz z nieaktywną drużyną, mogą wskazać zastępczo 4 nacje wedle powyższego klucza, w miejsce faktycznie wykorzystanych w tamtym meczu.

    W tej całej kiepskiej sytuacji spowodowanej zachowaniem kiepskich ludzi nie widzę sensowniejszego rozwiązania.
    Popieram

  11. #78
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    737
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    225
    Otrzymał 165 podziękowań w 115 postach
    Pierwszy raz widzę żebyśmy cofali nacje komuś kto rozegrał mecz z powodu walkowera innych drużyn.

  12. #79
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nieznajomy Zobacz posta
    Pierwszy raz widzę żebyśmy cofali nacje komuś kto rozegrał mecz z powodu walkowera innych drużyn.
    Stare systemy nie zawsze są dobre, często należy je zastąpić nowymi, lepszymi. To co było dobre 3 lata temu teraz może być lepiej zrobione.

    Tak jak było wspominane, jestem za tym by pozwolić drużynom które zagrały mecz z wyrzuconym teamem wybrać sobie frakcje które chcą mieć zużyte zamiast frakcji które użyli w bitwach które się odbyły ponieważ:
    1. Jest to niesprawiedliwe że inne drużyny mogą pozbyć się najsłabszych frakcji a drużyna która zagrała mecz często kosztem mocnych frakcji nic z tego nie ma,
    2. Nagradza drużyny które nie wykazały inicjatywy w rozegraniu meczu, a kara drużyny które postarały się by ten mecz rozegrać, co jest oczywistym absurdem i moim zdaniem powinno być odwrotnie.

    Edit: Już rozumiem co na myśli miał Pirx i się z tym zgadzam. Frakcje do zamiany podamy z WYKiem niebawem.
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  13. #80
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    Ja dodam tylko, że takie olanie turnieju i meczów nie uderza tylko w drużyny które były w tej grupie ale uderza we wszystkie ekipy które rozegrały komplet swoich męczy. One pozbawione są wyrzucenia subiektywnie dla nich śmieciowych nacji. Mieliście grupę 3 drużynową. Szkoda że to tak wychodzi. Uważam jednak że jak ktoś oddaje walkowerem większość męczy w grupie to z automatu walkower mają przyznane wszystkie ekipy. Macie więc prawo do wymiany nacji. Tyberiusz i Scooter jednak więcej szkody wyrządzili innym grupom niż wam. O to mi chodzi

    Edit: no i nie róbmy z tego wielkiego problemu. Tak było, jest i będzie w turniejach

  14. Następujących 2 użytkowników podziękowało Zachar za ten post:


Strona 8 z 24 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •