Strona 19 z 24 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 234

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #181
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Grajcie, grajcie - będzie super materiał na osobny stream dla Tuffa.

    Mnie się mega podobają te zasady do 25 jednostek.

  2. #182
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nieznajomy Zobacz posta
    To my się już na mecz umówiliśmy
    To nie grajcie go jeszcze bo wygrany bedzie czekal 3 tygodnie na final, a moze jeszcze jakies opoznienia beda.
    Na chyba że tak wam pasuje... To jak kto woli, ja moge zawsze nagrac pozniej...

    Chyba ze moze cos przyspieszymy z dolna drabinka runda 3 i 4

  3. #183
    Cześnik Awatar BolesławZapomniany
    Dołączył
    Sep 2016
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    227
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    45
    Otrzymał 50 podziękowań w 35 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    - w trzeciej bitwie zaryzykowaliście tą lekką kawką i moim zdaniem przegraliście już na etapie ukazania się 4 kapadockich u TM. Nie mieliście żadnej kontry na kawalerię przeciwnika, a do upilnowania mnóstwo strzelców. Podobnie to wyszło w sumie w moich i Tuffa bitwach z Bachusem i Nieznajomym. Build piechotno-strzelecki jest ryzykowny.

    Ogólnie to zagraliście bardzo dobrze, jak na trochę gorsze nacje. Ale o przegranej zadecydowały ww. niuanse. Z kolei Zachar i TM podeszli do 2 i 3 bitwy bardziej na chłodno. Zmusili Was do ataku i kontrowali.
    No grając golasami (Luzytanie, Nerwiowie) cieżko czekać, ale też no nie chciało nam się zrobić z gierki pół godzinnego stania. Co do trzeciej bitwy to mieliśmy dylemat, że albo ja Swebami, a Pavlus Maceodnia/Maessylami, albo jak Egiptem, a Pavlus Nerwiami. Zdawaliśmy sobie w pełni sprawę z tego, że przeciwnik będzie miał przewagę kawalerii, dlatego zdecydowaliśmy się mieć 6 oddziałów lekkiej jazdy, jednych łuczników na wielbłądach do obrony, lk jest najlepsza żeby szybko łapać oddziały wroga do pomocy jeździe miały być 2 cięższe oddziały włóczników nerwiów plus moi karyjscy,, galaccy i z dwa oddziały thureosów. Moim zdaniem to była odpowiednia liczba, tylko, że no Nerwiowie zostali złapani w rozkroku, za szybko i niezdążywszy nic zrobić łukami. Ja miałem taką sytuację, że mogłem im spokojnie dosłać wiele oddziałów, no ale się źle zgadaliśmy. Mi do late gamu została prawie cała armia więc plan nie był zły, dużo gorzej z wykonaniem Gdyby Nerwiowie wytrzymali z 2 min dłużej (tzn gdybyśmy się lepiej zgrali i nie walczyli tak wcześniej) to z pontu została by sama poobijana kapadocka, a na obite nerwiami tylis ruszyła by moja cała armia (3 pełne galackie, 2 tańsze galackie z 5 pełnych thureosów i jakieś 3 ogryzki, karyjscy i z 6 jednostek strzelających) wtedy z tym co zostało by nerwiom moglibyśmy spokojnie powalczyć, no ale nie wyszło.
    A co do tych nacji no to już nie mówię o ogólnych rozrachunkach, ale o tym, że no w tym przypadku drużyna, która odpadła pierwsza, miała przez ten jeden dodatkowy mecz sporą przewagę, że akurat my w 2 rundzie wywaliliśmy się z ostatnich najmocniejszych mocarnych frakcji (z wyjątkiem Rzymu).

  4. #184
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    737
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    225
    Otrzymał 165 podziękowań w 115 postach
    Nie musimy przyspieszać , ja wyjeżdżam 30tego i wracam 3ciego więc dla mnie to jeszcze lepiej . Także poczekamy

  5. #185
    Cześnik Awatar Twój Mistrz
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Opolskie, Nysa
    Postów
    326
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    64
    Otrzymał 44 podziękowań w 36 postach
    Cytat Zamieszczone przez Zachar Zobacz posta
    Gratulacje Lylu za to jaki zrobiliście postęp w grze. Przypominając sobie nasz pierwszy treningowy mecz to z każdym meczem stawaliście się lepsi i groźniejsi. Trochę mi przykro , że trafiliśmy na siebie i że okazało się że to my jesteśmy uprzywilejowanym zespołem przegranym 1 rundy. Chce jeszcze dodać że nie "cwaniakowaliśmy" w meczu z Siarą i Pingwinem i przegraliśmy bo po prostu zagraliśmy wówczas słabo. Liczę że wasz team pozostanie niezmieniony i będziecie grali w kolejnych drużynówkach. Chciałbym teraz trochę potrenować by napsuć krwi najstarszemu małżeństwu w stawce . Właśnie na mecz z nimi i głównymi faworytami WYKiem/Hadvarem czekałem najbardziej. Niezależnie od wyniku 50% celu zostało już wykonane

    co do puli nacji może wyjść na to że ci co rozegrają więcej meczów zresteują sobie nacje, ograją się więcej i ostatecznie w finale nie będą na straconej pozycji grając z finalistami mknącymi autostradą, którym pozostały jednak jakieś niewygodne nacje w meczu best of 5
    No może troszkę cwaniakowaliśmy. Ostatecznie w 2 bitwie nie wzięliśmy najsilniejszych nacji jakie mamy a takie raczej średnie Ale fakt faktem my zagraliśmy słabo, chłopaki nieźle a 2 bitwy zupełnie to nie oddaliśmy

  6. #186
    Cześnik Awatar BolesławZapomniany
    Dołączył
    Sep 2016
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    227
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    45
    Otrzymał 50 podziękowań w 35 postach
    No Kusz słaba nacja, jeszcze się wachałeś między Rzymem, a Kuszem i mieliśmy nadzieję, że weźmiesz Rzym. To chyba dosyć szeroko podzielana opinia, że Kusz jest op
    A co do naszego progresu to bardziej bym to nazwał powrotem do formy w moim przypadku i nauce mety po zmianie limitów i paczach, a u Pavlusa to była nauka gry 2v2. Na początku to wyglądało tragicznie.

  7. #187
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    737
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    225
    Otrzymał 165 podziękowań w 115 postach
    Kusz jest mocny , w rękach np Bachusa robi robotę.

    Z Pavlusem trochę trenowaliśmy , jego gra później wyglądała dosyć spoko

  8. #188
    Cześnik Awatar BolesławZapomniany
    Dołączył
    Sep 2016
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    227
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    45
    Otrzymał 50 podziękowań w 35 postach
    No moim zdaniem z mocarnych najmocniejsze są Kusz, Rzym, Bojowie, Tylis, Arwernowie, nieco gorsi są Icenowie, Getowie i Swebowie, potem Arewakowie, a na dnie Nerwiowie i Luzytanie

  9. #189
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    737
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    225
    Otrzymał 165 podziękowań w 115 postach
    Akurat ja to lubię Nerwiow i uważam że są na poziomie takich Arwernow. Ale wiadome to tylko moje odczucia, każdy gra indywidualnie

  10. #190
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez BolesławZapomniany Zobacz posta
    No moim zdaniem z mocarnych najmocniejsze są Kusz, Rzym, Bojowie, Tylis, Arwernowie, nieco gorsi są Icenowie, Getowie i Swebowie, potem Arewakowie, a na dnie Nerwiowie i Luzytanie
    Oj myślę że Arewakowie to są znacznie słabsi od Nerwiów
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

Strona 19 z 24 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •