Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Dyskusja nad zasadami

  1. #11
    Cześnik Awatar BolesławZapomniany
    Dołączył
    Sep 2016
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    227
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    45
    Otrzymał 50 podziękowań w 35 postach
    No dobra i tak będę podążał zwycięskim drzewkiem

  2. Użytkownicy którzy uznali post BolesławZapomniany za przydatny:


  3. #12
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Mam propozycję do zmiany zasad : Usunąć Luzytan z frakcji mocarnych i zamiast tego umieścić tam Numidię. Luzytanie są słabi nawet na tle wielu frakcji zrównoważonych,Numidia zaś moim zdaniem jest lepsza od takich Odrysów,Rzymu czy Galacji. Wiem że teoretycznie turniej już ruszył ale myślę że warto się pochylić nad tą zmianą. Kolejna moja propozycja to max 7 zamiast max 8 mieczy.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  4. Użytkownicy którzy uznali post Il Duce za przydatny:


  5. #13
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Numidia lepsza od Rzymu ? Numidia ma przewagę we włóczniach, konnych strzelcach, jeździe szturmowej i ma tanich procarzy, natomiast Rzym ma znacznie silniejszą piechotę do walki wręcz do tego bardzo zróżnicowaną. Galaccy legioniści to najlepsza ciężka piechota w swojej kategorii cenowej (700-800 denarii) wydaje mi się że nawet lepsi niż evocatii do tego Galacja ma tanie i bardzo skuteczne galackie miecze i galackich włóczników (380-440 denarii), może mieć tylko dwie jazdy kapadockie ale za to mają wyśmienitych galackich jeźdźców no i lepszych procarzy oraz dostęp do syryjskich łuczników. Wydaje mi się że Numidia nie ma nad tymi frakcjami wyraźnej przewagi.
    Nad samym podziałem na frakcje zwykłe i silne można porozmawia ale po turnieju bo mamy już stary sprawdzony podział i nie ma sensu go zmieniać w trakcie gry, to trzeba na spokojnie usiąść a nie tak ad hoc . Zwłaszcza że nieco większy budżet i liczba slotów na jednostki wprowadziła dodatkową niewiadomą, de facto po turnieju wyklaruję się siła poszczególnych frakcji.

  6. Użytkownicy którzy uznali post Seba Fallus III Wielki za przydatny:


  7. #14
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Tak,dość niefortunne jest to że turniej się już zaczął. Z tym że lepsza od Rzymu i Galacji to dość kontrowersyjne tezy bo faktycznie trzeba by to więcej potestować ale przypominam że mówimy o nacji zrównoważonej. W swojej kategorii Numidia wyraźnie odstaje od reszty. Podobnie jak Luzytanie których "siła" wyklarowała się dawno temu i ich obecność w nacjach mocarnych wynika wyłącznie z tego że są barbarzyńcami a jest niepoparta żadnymi sensownymi przesłankami. Uważam że Luzytanie to jedna z nie tylko najsłabszych nacji mocarnych ale w ogóle jedna z najsłabszych nacji w całej grze.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  8. #15
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Popieram pomysł WYKa, Luzytanie są trochę useless i wymieniłbym ich za Numidię, którą dałbym do puli mocnych frakcji. Numidia IMHO jest lepsza od Galacji, ma lepszy wybór mieczy (ok, od Legionistów Galackich są słabsi, ale Pustynni Legioniści są za to zdecydowanie lepsi od tych tanich Galackich Mieczy co wyrównuje różnice, a nawet moim zdaniem stawia wyżej w kwestii piechoty do walki w zwarciu Numidię nad Galacją). Zdecydowanie lepsza jazda po stronie Numidii, lepszy wybór peltastów, a włócznie niewiele gorsze.

    Co do tego czy lepsza od Rzymu to w sumie też bym się zgodził, jedyny aspekt w którym Rzym jest lepszy to piechota, i to też nie aż tak bardzo Poza tym, Numidia ma lepszych strzelców, lepsze włócznie, lepszą kawalerię i lepszego generała.

    Ale to nie ma znaczenia, generalnie to również postuluję za tym by Luzytan dać do puli słabszych frakcji a Numidię do puli mocnych frakcji, bo chyba jest niepodważalnym faktem że Luzytanie są słabi.
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  9. #16
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Luzytanie nie są słabą frakcją (dla mnie ). Są słabą frakcją z pośród naszych frakcji mocarnych (dla mnie )

    Luzytanie trafili do frakcji mocarnych ze względu na swoją doborową piechotę. Byli zawsze świetną kontrą na Rzym.
    Szlachta luzytańska ma 77 mele defence przy 64 mele attack i jeszcze do tego 32 bonus charge i kosztuja tylko 1200 (mniej niz krolewscy peltasci) - to są mega mordercy, ale maja oczywiście swoje minusy...
    I dlatego Luzytanie są wśród frakcji mocarnych.
    Zatem do frakcji mocarnych trafiaja frakcje z mocną doborwą piechotą bo właśnie chodzi o to żeby ograniczyć ilość tych doborowych jendostek - zapki, luztanska szlachta itd.
    Tylko teraz, o ile mozna powiedzieć ze frakcje posiadajace Królewskich peltastow do frakcji mocanrych nie trafiaja bo Królwscy peltasci sa mega dziadoscy i jeszcze do tego drodzy, to dlaczego Egipt ze swoja glacka straza krolewska tam nie trafia? Moze dlatego ze ma slaba srednia piechote - szermierzy w kolczugach... Ale moim zdaniem to slaby argument.
    No i teraz idac tym tokiem rozumowania dochodzimi do Galacji - b. dobra srednia piechota (galaccy legionisci), super jazda (kapadoscka) i..... 0 doborowej piechoty..... No i dla mnie galacja jest w mocarnych tylko dlatego ze barbarzyńcy...

    Dla mnie wniosek z tego wszystkiego jest taki:
    Czy frakcja jest mocarna czy nie to subiektywne podejscie. Oczywiscie wszystkie zapkowe frakcje maja przewage nad frakcjami ktore nie maja doborowej piechoty z mieczami ale tylko tymi ktore nie maja dobrej jazdy (sparta, ilyria). Frakcje ktore maja mega potężna jazde szturnowa moga sobie poradzic z frakcjami barbarzynskimi w walce 1vs1. U Rosjan frakcje zapkowe napewno frakcjami op nie sa, oni morduja jazda.
    Zatem jestem za tym zeby w ogole zniesc podzial na frakcje mocarne i zrownowazone... Zwlaszcza w turnieju w ktorym jest eliminacja frakcji. Przeciez jesli ktos bedzie chcial w jednej bitwie uzyc bojow i arwernow to przeciez wypsztyka sie wtedy z frakcji op bardzo szybko...

  10. #17
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Inne kwestia to to że turniej sie juz zaczal a czasu na takie dyskusje bylo az naddto - od miesiaca trwaja zapisy.
    Jednak mi to nie przeszkadza i o ile zadne mecze sie jeszcze nie odbyly (z tego co wiem) to niektore osoby juz zeczyly treningi i byc moze wymiana tych frakcji jakos im namiesza w buildach.

    Powtarzam ze wogole znioslbym limit na mocanre i zrownowazone i to bedzie test na przyszly turniej TFC 1vs1 w marcu ktory bedzie juz miedzynarodowy...

  11. #18
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Ok, faktycznie Szlachta Luzytańska jest mocna, tak, tak, ale zapomniałeś dodać że mają 45 pancerza, nawet jak jeden oponent weźmie Rzym i nie będzie miał czym strzelać to kolega poratuje swoim strzelaniem i Szlachta w rezultacie dojdzie do walki z 1/2 hp, a tacy już są dużo łatwiejsi do eliminacji. Luzytanie są useless teraz, może 2 lata temu przed patchem usuwającym makarony byli całkiem ok, ale teraz nie mają praktycznie żadnych mocnych stron.

    Dlaczego Egipt ma nie trafić do puli mocnych frakcji? Bo w przeciwieństwie np. do Numidii nie ma ani dobrej średniej piechoty, ani dobrych włóczni, ani dobrej kawalerii, ani nie może dać Galackiej do generała.

    Tutaj zgadzam się, Galacja to jedna ze słabszych mocnych, no ale i tak dużo lepsza od Luzytan

    Ale co to w ogóle za pomysł by usunąć pule słabe i mocne? To zupełny nonsens moim zdaniem, każdy będzie grał wtedy w najważniejszych meczach mocna + mocna vs. mocna + mocna, to będzie bardzo nudne i niweczy zupełnie możliwość grania słabszymi frakcjami na późniejszych etapach turnieju. Jeśli mamy przeprowadzać aż tak drastyczne zmiany to lepiej już zostawić jak jest i nic nie ruszać XD
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  12. Użytkownicy którzy uznali post Hadvar za przydatny:


  13. #19
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Moim zdaniem główną siłą frakcji mocarny nie są zapki a właśnie miecze za 700-800 denarów ponieważ zapki są drogie i gdy oprzemy na nich piechotę osłabiamy się w innych aspektach, gdy oprzemy armie na mieczach za 700-800 ze wsparciem zapków (mniejszym lub większym) dostajemy build z zabójczo skutecznymi mieczami, dobrymi włóczniami, kawaleria i strzelcami.
    Cytat Zamieszczone przez Hadvar Zobacz posta
    Numidia IMHO jest lepsza od Galacji, ma lepszy wybór mieczy (ok, od Legionistów Galackich są słabsi, ale Pustynni Legioniści są za to zdecydowanie lepsi od tych tanich Galackich Mieczy co wyrównuje różnice, a nawet moim zdaniem stawia wyżej w kwestii piechoty do walki w zwarciu Numidię nad Galacją). Zdecydowanie lepsza jazda po stronie Numidii, lepszy wybór peltastów, a włócznie niewiele gorsze.

    Co do tego czy lepsza od Rzymu to w sumie też bym się zgodził, jedyny aspekt w którym Rzym jest lepszy to piechota, i to też nie aż tak bardzo Poza tym, Numidia ma lepszych strzelców, lepsze włócznie, lepszą kawalerię i lepszego generała.
    Numidia ma tanich ale słabych procarzy i nic poza tym, Rzym ma syryjskich łuczników i balearskich procarzy (drogich ale skutecznych) więc Numidia ma przewagę być może we włóczniach (moim zdaniem triarii i gladiatorzy wyrównują szanse Rzymu w tym aspekcie) w jeździe (tylko szturmowej bo jazda Numidii do walki w zwarciu to szrot) i konnych harcownikach. A Rzym ma kolosalną przewagę w mieczach. Kosztująca tyle co evocatii kohorta pustynna jest niewiele lepsza od pustynnych legionistów którzy są identyczni jak kohorta legionowa Rzymu czyli klasę niżej niż evocatii. To samo tyczy się Galacji: lepsi strzelcy, porównywalni konni strzelcy i przewaga galacji w mieczach (galaccy legioniści na poziomie evocatii i galackie miecze za 380 !!!)
    Przy 1v1 optował bym nawet za zniesieniem podziału ale w 2v2 gdy armie się uzupełniają i mamy limit 8 mieczy zachował bym bieżący podział. Ale tak jak wcześniej pisałem być może przez większy budżet i llimit do 25 jednostek pewne frakcje niespodziewanie zaczną się wyróżniać ale to ocenimy po turnieju.

  14. Użytkownicy którzy uznali post Seba Fallus III Wielki za przydatny:


  15. #20
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    737
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    225
    Otrzymał 165 podziękowań w 115 postach
    Na tą chwilę niech zostanie tak jak już jest , nie ma co mieszać po starcie turnieju .

    A co do Luzytan to nie są tacy słabi, ja w CoN doszedłem nimi do 1/16 :p . Trzeba ich brać po prostu jako kontrę a nie jako pierwszy wybor

  16. Następujących 2 użytkowników podziękowało Nieznajomy za ten post:


Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •