Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Dyskusja nad zasadami

  1. #21
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Problem w tym że Luzytanie niczego nie kontrują... Nie wiem kiedy ostatnio zostali użyci w turnieju w fazie finałowej. Co do pomysłu Tuffa to zgadzam się z Hadvarem i także uważam że zniesienie podziału doprowadzi do całkowitego zniszczenia balansu jaki był wypracowywany latami. Także jeśli mają być tak drastyczne zmiany to lepiej już zmian nie wprowadzać wcale. Też trochę za późno się z tym obudziłem bo o max 7 zamiast max 8 mieczach pisałem z Pirxem już bardzo dawno temu,a pomysł z przeniesieniem Luzytan przyszedł mi do głowy niedawno.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  2. #22
    Cześnik Awatar bachus81
    Dołączył
    Sep 2012
    Postów
    212
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 61 podziękowań w 41 postach
    Cytat Zamieszczone przez Seba Fallus III Wielki Zobacz posta
    Moim zdaniem główną siłą frakcji mocarny nie są zapki a właśnie miecze za 700-800 denarów ponieważ zapki są drogie i gdy oprzemy na nich piechotę osłabiamy się w innych aspektach, gdy oprzemy armie na mieczach za 700-800 ze wsparciem zapków (mniejszym lub większym) dostajemy build z zabójczo skutecznymi mieczami, dobrymi włóczniami, kawaleria i strzelcami.

    Numidia ma tanich ale słabych procarzy i nic poza tym, Rzym ma syryjskich łuczników i balearskich procarzy (drogich ale skutecznych) więc Numidia ma przewagę być może we włóczniach (moim zdaniem triarii i gladiatorzy wyrównują szanse Rzymu w tym aspekcie) w jeździe (tylko szturmowej bo jazda Numidii do walki w zwarciu to szrot) i konnych harcownikach. A Rzym ma kolosalną przewagę w mieczach. Kosztująca tyle co evocatii kohorta pustynna jest niewiele lepsza od pustynnych legionistów którzy są identyczni jak kohorta legionowa Rzymu czyli klasę niżej niż evocatii. To samo tyczy się Galacji: lepsi strzelcy, porównywalni konni strzelcy i przewaga galacji w mieczach (galaccy legioniści na poziomie evocatii i galackie miecze za 380 !!!)
    Przy 1v1 optował bym nawet za zniesieniem podziału ale w 2v2 gdy armie się uzupełniają i mamy limit 8 mieczy zachował bym bieżący podział. Ale tak jak wcześniej pisałem być może przez większy budżet i llimit do 25 jednostek pewne frakcje niespodziewanie zaczną się wyróżniać ale to ocenimy po turnieju.
    Podział jest dobry, choć rozumiem argumenty iż Galacja, Arewakowie, Luzytanie, Odrysi są najsłabsi wśród frakcji mocarnych. Zacznijmy grać.
    "Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Być zwyciężonym, a nie ulec to zwycięstwo." marszałek Józef Piłsudski

  3. #23
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hadvar Zobacz posta
    zapomniałeś dodać że mają 45 pancerza
    no wlasnie nie zapomnialem, napisalem przeciez ze maja minusy...

    Cytat Zamieszczone przez Hadvar Zobacz posta
    każdy będzie grał wtedy w najważniejszych meczach mocna + mocna vs. mocna + mocna
    nie bedzie bo ilosc frakcji jest ograniczona, potem taka para ktora gra tylko mocnymi bedzie sie musiala ograniczac tylko do slabych. Zreszta w zasadach nie ma ani slowa o tym ze trzeba grac mocna i slaba frakcja, jesli ktos czuje sie na silach i chce sobie zaoszczedzic na pozniej frakcje mocne to moze grac dwoma slabymi...

  4. #24
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Jak widac zdania sa podzielone i na krotkiej dyskusji sie nie skonczy a na dluga juz czasu nie ma wiec zostawmy to do nastepnego turnieju.


    BTW ja bym tez zmienil ograniczenia dla nomadow o czym juz pisalem ale temat nie zostal pdjety, okarze sie w trakcie turnieju

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •