Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Oblężęnia

  1. #1
    Wojski Awatar Dudzio
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Oblężęnia

    Czołem!
    Mam dosyć duży problem z podbojem miast otoczonych murami. Strażnice przeciwnika czeszą moje jednostki ze snajperską precyzją. Podprowadzenie tarana także niewiele pomaga, ponieważ często przed rozbiciem bramy jest już po jednostce.
    Jakiej taktyki używacie, żeby zdobyć miasto bez nadmiernej utraty jednostek?
    Proc - Intel Core 2 Quad Q6600 G0 2.4GHz@3.0GHz| Pentagram HP-120 Karakorum | Mobo - DFI Blood Iron | Graf. - GeForce GTX 750 Ti
    Pamięć - 8GB Samsung @840MHz CL5 | Twardziel - SSD Micron M1100 256GB ; Samsung F3 HD103SJ 1TB 32MB
    PS4 500GB Glacier White| TV - Toshiba 40L7335DG | Monitor - Dell U2417H

  2. #2
    Wojski Awatar Dudzio
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Pograłem troszkę, potestowalem różne taktyki i odpowiem sobie sam
    Wieże oblężnicze (konie trojańskie) pomagają w niewielkim zakresie. Wg mnie nie warto w nie inwestować. Dużo ważniejsze są umiejętności/edykty zmniejszające liczbę tur, po których oblężone miasto przeciwnika się wykrwawia.
    Pozostaje podczas planów ekspansji uwzględniać czas konieczny do osłabiania armii przeciwnika (mnie udało się już dojść do minimum, czyli 1 tury).
    Pierwsza tura ze stratami czesze aż 50% oblężonego wojska i garnizonu (czy nowy patch czegoś tutaj nie zmienił? nie grałem jeszcze na 1.3), więc możemy wtedy próbować dokonywać pierwszego ataku - oczywiście samodzielnie kierując oddziałami, ponieważ automat nie wiadomo dlaczego nie uwzględnia jeszcze wyczerpania obrońców.
    Najbardziej skuteczne jest wg. masowe wbieganie na mury (po drabinach) i szybkie zajęcie wież strzelniczych. Oczywiście pierwszy rzut powinien być mięsem armatnim, ponieważ niezależnie czy poślemy tam nieopancerzonych procarzy, czy elitarnych tarczowników, wieże na murach tak czy siak wykoszą kawał oddziału.
    Więc szkoda tych lepszych
    Proc - Intel Core 2 Quad Q6600 G0 2.4GHz@3.0GHz| Pentagram HP-120 Karakorum | Mobo - DFI Blood Iron | Graf. - GeForce GTX 750 Ti
    Pamięć - 8GB Samsung @840MHz CL5 | Twardziel - SSD Micron M1100 256GB ; Samsung F3 HD103SJ 1TB 32MB
    PS4 500GB Glacier White| TV - Toshiba 40L7335DG | Monitor - Dell U2417H

  3. Użytkownicy którzy uznali post Dudzio za przydatny:


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •