Hej! Dostałem grę wczoraj i zastanawiałem się, czy mógłbym uzyskać ogólne wskazówki lub czy mógłbyś wskazać mi jakiegoś przewodnika? Znalazłem kilka poradników dla początkujących na youtube, które są bardzo szczegółowe i pouczające, ale wydaje mi się, że nie obejmują one niektórych podstawowych pytań, które mogą zadać nowi gracze.

Grałem około 20 tur w mojej kampanii śmiertelników wampirów i chociaż lubię grać, aby się uczyć, nadal czuję, że potrzebuję wskazówek, aby wiedzieć, że nie robię czegoś zupełnie złego. Mam teraz następujące pytania:
Ilu lordów powinienem mieć w grze? Czy muszę mieć łuczników, czy tylko spamuję szkielety i zombie? Czy powinienem mieć pana z armią w każdym mieście w pobliżu granic, aby zapobiec inwazji? Gdybym zajął lub splądrował miasto, widzę, że robią różne rzeczy, ale z szerszej perspektywy nie mam pojęcia, co jest dobre, a co nie. Czy bitwy samochodowe są złe? Jeśli miernik pokazuje 50/50, czy mam go ręcznie, aby mieć większą szansę na wygraną? Czy powinieneś pójść szeroko i przejąć tyle, ile możesz, czy zbudować mocniejszą mniejszą liczbę podstaw?

Wydaje mi się, że przewodniki, które oglądam, nie obejmują żadnego z tych pytań. Czy uważasz, że lepiej po prostu grać i uczyć się tych rzeczy samodzielnie? Słyszałem, że kampanie zajmują dużo czasu i nie chcę być w połowie kampanii, a potem zdałem sobie sprawę, że jest coś bardzo fundamentalnego, czego nie zrobiłem, jeśli to ma sens.