Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Nowy gracz, potrzebuję pomocy!

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2020
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Nowy gracz, potrzebuję pomocy!

    Hej! Dostałem grę wczoraj i zastanawiałem się, czy mógłbym uzyskać ogólne wskazówki lub czy mógłbyś wskazać mi jakiegoś przewodnika? Znalazłem kilka poradników dla początkujących na youtube, które są bardzo szczegółowe i pouczające, ale wydaje mi się, że nie obejmują one niektórych podstawowych pytań, które mogą zadać nowi gracze.

    Grałem około 20 tur w mojej kampanii śmiertelników wampirów i chociaż lubię grać, aby się uczyć, nadal czuję, że potrzebuję wskazówek, aby wiedzieć, że nie robię czegoś zupełnie złego. Mam teraz następujące pytania:
    Ilu lordów powinienem mieć w grze? Czy muszę mieć łuczników, czy tylko spamuję szkielety i zombie? Czy powinienem mieć pana z armią w każdym mieście w pobliżu granic, aby zapobiec inwazji? Gdybym zajął lub splądrował miasto, widzę, że robią różne rzeczy, ale z szerszej perspektywy nie mam pojęcia, co jest dobre, a co nie. Czy bitwy samochodowe są złe? Jeśli miernik pokazuje 50/50, czy mam go ręcznie, aby mieć większą szansę na wygraną? Czy powinieneś pójść szeroko i przejąć tyle, ile możesz, czy zbudować mocniejszą mniejszą liczbę podstaw?

    Wydaje mi się, że przewodniki, które oglądam, nie obejmują żadnego z tych pytań. Czy uważasz, że lepiej po prostu grać i uczyć się tych rzeczy samodzielnie? Słyszałem, że kampanie zajmują dużo czasu i nie chcę być w połowie kampanii, a potem zdałem sobie sprawę, że jest coś bardzo fundamentalnego, czego nie zrobiłem, jeśli to ma sens.

  2. #2
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Najlepiej po prostu grać.

    Zakładam że wybrałeś wampiry, te zwykłe z Sylvanii?
    Co do wampirów to kluczowa jest technologia która kasuje utrzymanie za podstawowe szkielety. Lordowie wampirów są najlepsi i bardzo silni. Bohater nekromanta to podstawa każdej armii. Co do kompozycji to ja lubię spam szkieletów i 1-2 inne silne jednostki np. konnica czy latajki. Ale tu sam musisz znaleźć co Ci pasuje.

    Na auto rozstrzygnięcie często nie warto patrzeć bo potwornie przekłamuje, ale im większa jest Twoja przewaga, tym większe szanse na wygraną. Na początku swojej przygody lepiej grać większość bitew ręcznie, tak by samemu zobaczyć jak sprawują się poszczególne jednostki.

    Co do kierunku ekspansji. To poza północą każdy kierunek jest dobry, ale ma też minusy.

    Najlepiej pisać w tematach konkretnych ras, aby uzyskać konkretniejsze odpowiedzi.


    https://forum.totalwar.org.pl/forumd...9Bnie-frakcji)

    .

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. Użytkownicy którzy uznali post Ituriel32 za przydatny:


  4. #3
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2019
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Armia wampirów z Sylvanii nie ma też w ogóle jednostek strzeleckich, więc nie ma się nad nimi zastanawiać. To bardzo ofensywna armia, nawet w bitwach obronnych trzeba atakować. Odnośnie ogólnych założeń na kampanie - żeby się nauczyć to jak wyżej wskazał Ituriel32 po prostu trzeba grać.
    Liczba lordów wpływa na twoje finanse - im więcej lordów tym droższe utrzymanie jednostek w armii - tutaj trzeba wyważyć po prostu pomiędzy potrzebną siłą do obrony granic, a funduszami na rozwój.
    Z początku nie powinno się mieć za dużo lordów, żeby jak najszybciej się rozwinąć i zacząć rekrutować mocniejsze jednostki. Jako obronę na granicach polecam budowanie budynków zapewniających mury - wrogie armie rozpoczynają oblężenie i zwykle parę tur budują sprzęt oblężniczy. W tym czasie armia Twojego głównego Lorda ma szansę przyjść z pomocą, lub zdążysz zrekrutować inną armię (powiedzmy 2x 5 jednostek na turę) i wraz z garnizonem osady pokonać przeciwników.
    Co do rozwoju czy szybka ekspansja czy mocne fundamenty - to już kwestia wyczucia, czasem jak pojawia się okazja by zająć jakieś tereny to się ją wykorzystuje a strategię wymyśla się później. Ja zwykle lubię zbudować mocny fundament ekonomiczno-wojskowy w pierwszych 2 czy 3 prowincjach - zamiast ekspansji wyprawy na grabież i łupienie miast. W przypadku wampirów dodatkowo zwykle chwilę trzeba poczekać na wzrost spaczenia wampirycznego.
    Bitwy na początek jak najwięcej samemu grać chyba, że pasek pokazuje 80 czy 90 % przewagi (wtedy wygrana automatyczna nie niesie ze sobą zwykle żadnych strat całych regimentów) albo gdy masz 10% na wygraną gdy ktoś atakuje osadę bez murów i prawie bez garnizonu (tu samodzielna walka niewiele zmieni tylko straci się czas).

  5. #4
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam. Gram od jakiegoś czasu w WTW: II Bretonią, z modem SFO i modem The Military Order of Bretonnia, mam problem z jednostką Son of Bretonia, rekrutuje jakiegoś bohatera, który stoi na mapie głównej, nic nie mogę zrobić, ani przyłączyć do armii, ani samodzielnie poruszyć. Jak ta jednostka działa, czy w ogóle działa? Może jest zbugowana? Dzięki jak ktoś zechce odpowiedzieć.

  6. #5
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2022
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Na auto rozstrzygnięcie często nie warto patrzeć bo potwornie przekłamuje, ale im większa jest Twoja przewaga, tym większe szanse na wygraną. Na początku swojej przygody lepiej grać większość bitew ręcznie, tak by samemu zobaczyć jak sprawują się poszczególne jednostki.








    omegle instagram video download
    Ostatnio edytowane przez jacobson66 ; 09-08-2022 o 21:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •