Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Rome II czy Shogun II??

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2020
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Rome II czy Shogun II??

    Tak jak w temacie... mam małą rozkmine... mam zakupioną Roma 2... ale póki co bardzo mało wnią grałem żeby samemu ocenić... Teraz mam trochę czasu... oczywiście mówię o oryginalnych wersjach, bo jeżeli z tematu wyniknie że, shogun jest lepszy, to dla mnie nie ma problemu z zakupieniem

    Rome 2 czy Shogun 2? Dlaczego? Co polecacie, nie mówię tutaj o ramach czasowych bo te mnie nie interesują, mówię o AL, gdzie lepiej wypada dyplomacja? sporo grałem w Roma 1 i ta dyplomacja była strasznie kiepska ;/ słyszałem że w Rome 2 można naprawdę prowadzić wielkie wojny za pomocą dyplomacji, że ten komputer nam pomaga i tak dalej i tak dalej... jest podobno dosyć rozbudowana nie wiem omegle xender jak to wyglada w shogunie, dlatego pytam,
    gdzie jest lepsza dyplomacja? Dlaczego?
    Która gra jest bardziej zoptymalizowana?
    Płynniejsza?
    Jakieś inne aspekty na które warto zwrócić w jakiejś części? Pytam bo się nie znam Może znacie jakieś inne wady i zalety tych części na które zwrócić uwagę?

    Piszę tutaj bo nie wiem gdzie taki temat umieścić, jeżeli zrobiłem to źle proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.
    Ostatnio edytowane przez FabrinRodriguez ; 30-10-2020 o 09:24

  2. #2
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Pewnie będę wyjątkiem, bo mnie akurat shogun słabo podszedł. Jeżeli chodzi o dyplomację. System jest ustawiony tak, że co byś nie zrobił, od pewnego momentu (nie pamiętam, ale chyba chodziło o zdobycie Osaki) wszyscy rzucają się przeciwko tobie. To tyle na temat dyplomacji w tej odsłonie TW.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. #3
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Zdecydowanie Rzym - choćby więcej różnorodności w jednostkach poszczególnych nacji. Poszczególne klany w Szogunie różnią się chyba tylko 1 jednostką specjalną...
    Bunty zdecydowanie są mniej denerwujące niż nakazanie seppuku przez cesarza i atak wszystkich na gracza...
    Krew przy zakupionym dlc wygląda bardziej realistycznie, a nie jak w japońskich filmach gdzie jej fontanny ochlapują kamerę...

    No i jak znudzi się Ci w końcu single, to scena multi też jest bardziej żywa w Rzymie 2
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •